Problem z ruszeniem auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem z ruszeniem auta

Post autor: MeSiN » sob paź 31, 2009 22:39

Pany zna sie ktos na skrzyniach biegów sprawa sie tyczy mojej golfinki a wiec jechałem sobie u siebie uliczką chciałem zredukowac bieg do dwójki bo wjeżdzałem w zakręt i tu sie zaczął problem wkleszczyłem bieg i tu zonk wajcha od biegów była cała poluzowana nie mogłem wkleszczyć żadnego biegu na wstecznym jak zrobiłem bo chciałem cofnąc to zaczął jechać do przodu ale z jakiegoś innego biegu 3 lub 4 bo mułowato rusza aha pedał sprzegła jest napręzony niemiał luzu i jak wrzucałem inne biegi to było słychać jak sie przekładały tak samo ze wsteczym tez było słychać jak sie wrzucał a jednak auto do przodu tylko jechało. Niemam zielonego pojecia co się mogło stać może ktos miał taki przypadek bardzo prosił bym o pomoc w tej sprawie.


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lis 01, 2009 09:23

Najpierw sprzwdź, czy nie porozpinałeś mechanizmy u zmiany biegów, potem sprzęgło.



greg

Post autor: greg » ndz lis 01, 2009 10:11

ciekawa sprawa z tym sprzęgłem - weź się schyl i zerknij po 1 czy nie jest nic rozpięte po 2 - pod maską zerknij na poduszkę skrzyni (ta obok akumulatora)



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: tiktaczek1 » ndz lis 01, 2009 10:24

Sprawdz dobrze dzwigienki które dochodza do wybieraka a na koniec pod spodem czy na precie który wychodzi ze sciany grodziowej jest dobrze skrecona opaska
obstawiam 2 mozliwości
1. spadło któeś ciegło , moze pekło
2 poluzowana opaska na precie od lewarka biegów

pozdrawiam



Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: MeSiN » ndz lis 01, 2009 14:07

Jutro wejdę pod auto i zobaczę co jest tam grane i opisze dalej jak to wszystko wygląda.

[ Dodano: 04 Lis 2009 20:27 ]
Witam,usterka która opisałem wyżej okazało sie pęknięcie łącznika dżwigni zmiany biegów tam sa dwie sztuki jedna większa druga mniejsza i ta druga właśnie mi pękła a całość była z plastiku wczoraj byłem zamówic w ASO ten łącznik bo tylko wystepuje jako oryginalny niema zamienników do tego, także dzisiaj jak odebrałem całość była z metalu bardziej trwalsze i od razu złożyłem a kosztowało to mnie 32 zł ,gdyby komuś się takie coś zdarzyło to podaje numer katalogowy żeby zamówić 1J0711803C.
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 22:36 przez MeSiN, łącznie zmieniany 2 razy.


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości