TDI (1Z) - czy to normalne ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

TDI (1Z) - czy to normalne ??

Post autor: Razal » sob lis 19, 2005 16:16

otórz jak przychodzę i odpalam rano mojego Golfika to zaraz po odpaleniu z wydechu pojawia się chmura dymu (taki szarawo - niebieskawy dymy), która szybko zanika.

Rok temu w zimie auto zachowywało się tak samo :hmm:. W lecie o dymieniu nie było żadnej mowy i teraz jak się auto trochę rozgrzeje też nie ma mowy o dymieniu .

Czy to normalne, że tak sobie przykopci po mroźnej nocy ?? Dodam że pali za pierwszym razem :)

Wasze autka z silnikami TDI podobnie się zachowują ??

Pozdrawiam...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

rademenes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 15:24
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: rademenes » sob lis 19, 2005 20:31

Mamn to samo rano przykopci ale zaznaczam tylko po samym odpaleniu pozniej nic.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

dokladnie

Post autor: Razal » sob lis 19, 2005 22:57

to samo

tylko przez chwile

:hmm:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » ndz lis 20, 2005 00:05

norma tez tak mam,taki pierwszy świerzości podmuch!!



sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » ndz lis 20, 2005 00:42

u mnie w 1z to samo, takze chyba nie mamy sie czym martwic.

Wielkosc czarnej chmurki jest wprostproporcjonalna do wartosci ujemnej temperatury i odwrotnie proporcjonalna do dlugosci odpalania silnika :)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » ndz lis 20, 2005 00:56

to chyba juz poprostu zuzycie,moze troskzu wtryski lejam,tez tak mam



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: TDI (1Z) - czy to normalne ??

Post autor: BartekC » ndz lis 20, 2005 12:17

Razal pisze:otórz jak przychodzę i odpalam rano mojego Golfika to zaraz po odpaleniu z wydechu pojawia się chmura dymu (taki szarawo - niebieskawy dymy), która szybko zanika.

Rok temu w zimie auto zachowywało się tak samo :hmm:. W lecie o dymieniu nie było żadnej mowy i teraz jak się auto trochę rozgrzeje też nie ma mowy o dymieniu .

Czy to normalne, że tak sobie przykopci po mroźnej nocy ?? Dodam że pali za pierwszym razem :)

Wasze autka z silnikami TDI podobnie się zachowują ??

Pozdrawiam...
otóż kolega pisze ze dymek szarawo-niebieski, a nie kopcenie na czarno!! u mnie zauważyłem takie same objawy, tzn chmura "jasnego" dymu!! - czy to przypadkiem nie jest wina zlego ustawienia zapłony??
pozdrawiam



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » ndz lis 20, 2005 12:30

u mnie tez, ale dluzej go krece (2-3sek.) i po odpaleniu pracuje chwile jakby bez jednego gara?? Chyba swiece??



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » ndz lis 20, 2005 12:32

flanel pisze:KOpcenie na niebiesko oznacza zły kat wtrysku tzreba podłączyc auto pod kompa i wyregulowac kat wtrysku.Ale proponuje sie z tym udacx do pompiarzy którzy wyreguluja to prawidłowo.Ewentualnie mzoe byc spalona jakas swieca ale piszecie ze auta wam palą od kopa to raczej odpadaja swieczki :okej:
tak mi sie też wydawało bo - oleju nie ubywa, płynu chłodzącego też, pali od kopa, a po 2 ojciec kiedyś miał tak samo w swoim escorcie TD i byl włlśanie źle ustawioy zapłon choć to zupełnie inny silnik, ale objawy były takie same.
Pozdawiam
Ostatnio zmieniony ndz lis 20, 2005 12:34 przez BartekC, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

swieczki hmmmmmmm

Post autor: Razal » ndz lis 20, 2005 12:34

bogus_z pisze:u mnie tez, ale dluzej go krece (2-3sek.) i po odpaleniu pracuje chwile jakby bez jednego gara?? Chyba swiece??
To tak samo jak u mnie

Czy napewno świeczki ?? Jak tak to jaki koszt i czy ciezko wymienia się ??

Na co trzeba uważać ??

Gdyby coś było z kątem wtrysku to nie było by tak że kopcił by też w lecie i na ciepłym silniku ,anie tylko po zimnej nocy ??

Pozdrawiam


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

djset

Post autor: djset » ndz lis 20, 2005 13:23

Razal pisze:bogus_z napisał/a:
u mnie tez, ale dluzej go krece (2-3sek.) i po odpaleniu pracuje chwile jakby bez jednego gara?? Chyba swiece??


To tak samo jak u mnie

Czy napewno świeczki ?? Jak tak to jaki koszt i czy ciezko wymienia się ??

Na co trzeba uważać ??
sprawdz omomierzem swiece zarowe. jesli ma przejscie (okolo 0,6-0,8 ohma) to jest dobra, jesli nie ma przejscie to do wymiany. wymien najlepiej wszystkie od razu, a stare dobre sobie zostaw na kiedys ;) oczywiscie musisz z nich odkrecic przewod laczacy jes rownolegle, taki plaski (bardziej jak tasiemka wyglada) i wtedy sprawdzasz. ja mialem spalone 3! a jak wymienilem to bylem w szoku ze tak szybko odpala :D
a jesli chodzi o sama wymiane to cudowanie jest niezle! haha. ja uzylem do tego mamy drutu do robienia na drutach (wykrzywilem nieco koncowke), nożyczek i jeszcze kilku smiesznycg narzedzi ;) ale fajna zabawa ;) po prostu dostep jest bardzo ciezki. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
flog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 22:06
Lokalizacja: WY, WWL

Post autor: flog » ndz lis 20, 2005 13:55

Witam. Jesli codzi o dym przy odpalaniu mam to samo. tez mam motor 1Z i mam pytanie mój mk jest z MFA jak u was ze spalaniem ja jestem trochę przerazony pokazuje mi po mieście 10,11 l/100km na trasie zchodzi do 6,5 7,5 l/100km macie podobnie? ajk nie to co moze byc nie taki z moim gofrem????


-------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=470113&start=28 <-------

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości