Słabe osiagi Golfa III 1,8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Słabe osiagi Golfa III 1,8

Post autor: Zoltecek » sob lis 19, 2005 14:30

Witam
Kupiłem sobie niedawno golfa III 1,8 75 km fura z wygladu jest zajeb**** ale:
po przyjezdzie do domu zauwazyłem ze fura nie chce ciagnac na gazie wcisnietym do podłogi najlepiej szła z gazem wcisnietym do polowy oddałem ja do mechanika i poweidział ze komputer sie przepalil i trzeba go wymienic wraz z wtryskiwaczem wymiana i niby jest luz ale jezdziłem ostatnio Golfem III 1,6 mojego kolegi ktory ma tez jak moj 75km i on sie kosmicznie wkreca na obrotya moj z racji wiekszej pojemnosci powinien isc jeszcze lepiej bo momen obr jest wiekszy a tu nie co moze byc???Sprawdzałem dane z silnikiem 1,8 90 km i sa identyczne z moim poza cisnienia spreż czy mozna cos zrobic zeby moj silnik miał tez 90 km??
Prosze pomożcie bo mam doła ze silnik jest jakis słaby



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2005 14:54

proponuje przejechać sie jeszcze innym golfem dla porównania. Może twój kolega ma 100-konną wersję.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » sob lis 19, 2005 15:02

jak to 100 konna??
1,6 silnik ma 100 koni?? ja sie nie znam ale nie słyszałem o wersji 100konnych



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2005 15:04

coś takiego wyszło po 97 roku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob lis 19, 2005 15:14

Zoltecek pisze:jak to 100 konna??
1,6 silnik ma 100 koni?? ja sie nie znam ale nie słyszałem o wersji 100konnych
AEK montowany w okresie 08.94-12.95 przewaznie na zamowienie w modelach GT.. 1.595 ccm 74KW/100 KM przy 5800obr/min i 135Nm przy 4400 obr/min

oraz AFT montowany w okresie 01.96-09.98 w koncowej produkcji mk3 - przewaznie do Varianta. W zasadzie te same parametry co AEK, jedynie moment deko wiekszy osiegany na nizszych obrotach.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob lis 19, 2005 15:18

możesz tez zrobic u siebie 90KM, tylko musiałbyś zmienic głowicę na tą z modelu 90-konnego, ta głowica ma wyższy stopien sprężania i chyba inny wałek rozrządu, ale doprowadź najpierw swoje autko do porządku bo masz ewidentna usterke i jak juz naprawią ci, to wtedy pojeździj sobie autkiem i sprawdź jak przyspiesza itp, nie spodziewaj się niesamowitych osiagów, 75KM to nie jest dużo, ale wystarcza do spokojnej jazdy na codzień, ale za to silnik dzieki temu jest nie do zajechania jak wół roboczy!



wielblad13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 23:31
Lokalizacja: Głogów

Post autor: wielblad13 » sob lis 19, 2005 15:30

homsky pisze:możesz tez zrobic u siebie 90KM, tylko musiałbyś zmienic głowicę na tą z modelu 90-konnego, ta głowica ma wyższy stopien sprężania i chyba inny wałek rozrządu, ale doprowadź najpierw swoje autko do porządku bo masz ewidentna usterke i jak juz naprawią ci, to wtedy pojeździj sobie autkiem i sprawdź jak przyspiesza itp, nie spodziewaj się niesamowitych osiagów, 75KM to nie jest dużo, ale wystarcza do spokojnej jazdy na codzień, ale za to silnik dzieki temu jest nie do zajechania jak wół roboczy!
sama glowica nie wystarczy w ABS-ie sa jeszcze inne tloki.... ja tez mam ten silnik i mysle zrobic to troche inaczej chce zwiekszyc stopien sprezania przez splanowanie glowicy wstepnie obliczylem ze musialbym sciac 1,3 mm zeby osiagnac ok 10,4 walka nie zmienie bo co z przelozeniem? te silniki maja inna skrzynie biegow po tej zmianie moc powinna zblizyc sie do ABS za to moment duzo wiekszy :) cos kolo 160 jak dobrze pamietam z obliczen moc to cos kolo 86 km i co wazniejsze silnik powinien spalac mniej paliwa niz obecnie a wiec duzo mniej niz ABS :)

jesli ktos ma takowa wiedze to prosze o poprawienie badz potwierdzenie mojego zamyslu



Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » sob lis 19, 2005 15:42

a czy pa takim planowaniu nic sie nie zacznie sypac oleju nie zacznie brac??
czy sa mozliwe jakies inne ulepszenia tego silnika czytałem na stronie swiatka ze ten silnik mozna mocniej stuningowac niz inne ciekawe czemu??
A tak jak splanuje głowice nic sie nie stanie sie z zaworami sa one samoregulujace nie trzeba ich bedzie regulowac??



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob lis 19, 2005 15:49

wielblad13 pisze:ama glowica nie wystarczy w ABS-ie sa jeszcze inne tloki.... ja tez mam ten silnik i mysle zrobic to troche inaczej chce zwiekszyc stopien sprezania przez splanowanie glowicy wstepnie obliczylem ze musialbym sciac 1,3 mm zeby osiagnac ok 10,4 walka nie zmienie bo co z przelozeniem? te silniki maja inna skrzynie biegow po tej zmianie moc powinna zblizyc sie do ABS za to moment duzo wiekszy Smile cos kolo 160 jak dobrze pamietam z obliczen moc to cos kolo 86 km i co wazniejsze silnik powinien spalac mniej paliwa niz obecnie a wiec duzo mniej niz ABS Smile
inne tłoki? bardzo mozliwe!!! co do planowania głowicy, to dobry pomysł i tańszy niz wymiana głowicy na inną, podniesienie stopnia sprężania poprawi sprawność mechaniczną silnika czyli poprawia sie osiagi, a w druga strone mniejsze jednostkowe zuzycie paliwa!!!! tylko niech nikt nie liczy na mniejsze zuzycie jezeli w pełni bedzie wykorzystywał podniesioną moc i moment! silnik benzynowy bardziej sprężony do "wyprodukowania" powiedzmy 70KM potrzebuje mniej paliwa niz silnik mniej sprężony- no ale starczy tej teorii , hahahaha!!!
nierozumiem tylko w twojej wypowiedzi co ma wałek rozrządu do przełożeń skrzyni biegów (chyba że tak niefortunnie napisałeś a chodziło ci o całkiem coś innego)

[ Dodano: Sob Lis 19, 2005 14:56 ]
Zoltecek pisze:a czy pa takim planowaniu nic sie nie zacznie sypac oleju nie zacznie brac??
czy sa mozliwe jakies inne ulepszenia tego silnika czytałem na stronie swiatka ze ten silnik mozna mocniej stuningowac niz inne ciekawe czemu??
A tak jak splanuje głowice nic sie nie stanie sie z zaworami sa one samoregulujace nie trzeba ich bedzie regulowac??
nie martw się , po planowaniu nic sie nie bedzie działo, no oczywiście jesli nie bedzie sie przesadzało z planowaniem, mozna jeszcze mocniej splanować głowicę niz pisze WIELBLAD13 , ale wtedy może byc problem ze spalaniem detonacyjnym w silniku i konieczne bedzie przejście na benzynę 98 a jest ona droga przecież!
o zawory tez sie nie martw , nic nie trzeba regulować - wszystko OK!

a inż.Świątek ma racje że twój silnik mozna najłatwiej stuningowac, bo sa w nim jeszcze duże rezerwy mocy, jest on nie wysilony i najłatwiej jest mu podnies moc przez podniesienie stopnia sprężania i zmiane wałka rozrządu tak żeby przesunąc charakterystyke momentu na wyższe obroty i tym samym uzyskac jeszcze większa moc

[ Dodano: Sob Lis 19, 2005 15:02 ]
przy twoim silniku jest jak przy Fiacie 126p który był bardzo wdzięczny jeżeli chodzi o przeróbki silnika, silnik maluszka tez jest niewysilony bo tylko 24KM z 650ccm, bez problemu można w maluchu zrobić 40KM (wiem bo robiłem kiedys kiedyś) inny wałek rozrządu, głowica planowana 3-4mm i pare innych drobiazgów
ale to tak jako ciekawostka......



Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » sob lis 19, 2005 17:09

dzsieki wielkie



wielblad13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 23:31
Lokalizacja: Głogów

Post autor: wielblad13 » ndz lis 20, 2005 07:32

homsky pisze:nierozumiem tylko w twojej wypowiedzi co ma wałek rozrządu do przełożeń skrzyni biegów (chyba że tak niefortunnie napisałeś a chodziło ci o całkiem coś innego)
a to dlatego ze walek podnosi obroty przy jakich silnik osiaga maksymalna moc AAM i ABS maja rozne przelozenia wiec jesli nie zmienie skrzyni biegow to uwazam za bezcelowa wymiane walka od ABS wole nizsze obroty przy jezdzie ok 100 km/h :) ciszej i ekonomiczniej

co do wiekszego splanowania to chcialbym jednak zostac przy 95-u oktanach dlatego tylko tyle i jesli cos sie stanie.... puk puk.... to jest mozliwosc jeszcze malej "polerki"
co do spalania to mysle ze srednio na 100 zaoszczedze z literka ale to tak optymistycznie choc dosc prawdopodobne

i jeszcze ile kosztuje splanowanie glowicy o 1,3 mm? razem z demontarzem i ponownym zalozeniem
moze jest tu na forum ktos kto robi takie rzeczy z moich okolic?



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz lis 20, 2005 11:22

wielblad13 pisze:nierozumiem tylko w twojej wypowiedzi co ma wałek rozrządu do przełożeń skrzyni biegów (chyba że tak niefortunnie napisałeś a chodziło ci o całkiem coś innego)


a to dlatego ze walek podnosi obroty przy jakich silnik osiaga maksymalna moc AAM i ABS maja rozne przelozenia wiec jesli nie zmienie skrzyni biegow to uwazam za bezcelowa wymiane walka od ABS wole nizsze obroty przy jezdzie ok 100 km/h Smile ciszej i ekonomiczniej
przez zmianę wałka rozrządu przesuwa się charakterystyke przebiegu momentu, albo w górę albo w dół zależy co się chce uzyskać i tu się z Tobą zagadzam w 100%,

ale zmiana wałka rozrządu nie zmieni ci obrotów silnika przy jeździe powiedzmy na 5-biegu 100km/h!

[ Dodano: Nie Lis 20, 2005 10:33 ]
tak na szybkiego zrobiłem od ręki wykres, żeby porównac jak się zachowuje przebieg mocy w zaleznosci od obrotów:
niebieski kolor seryjny wałek
czerwony kolor, wałek rozrządu który ma przesuniete fazy w kierunku wyższych obrotów
no i co tu widać? czerwony ma duzo wyższą moc , ale nie ma nic za darmo , w dolnym zakresie obrotów jest gorzej niż w seryjnym, dlatego czerwony bedzie mniej elastyczny, bedzie zmuszał do uzywania troche wyższych obrotów, a le za to jak juz sie wkręci na średnie i wyższe obroty pokazuje co potrafi!!!!!!

[ Dodano: Nie Lis 20, 2005 10:35 ]
No i kicha, nie wkleiło wykresu i nic nie widać, hehehehehe..............................



wielblad13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 23:31
Lokalizacja: Głogów

Post autor: wielblad13 » ndz lis 20, 2005 14:31

homsky pisze:przez zmianę wałka rozrządu przesuwa się charakterystyke przebiegu momentu, albo w górę albo w dół zależy co się chce uzyskać i tu się z Tobą zagadzam w 100%,
ale zmiana wałka rozrządu nie zmieni ci obrotów silnika przy jeździe powiedzmy na 5-biegu 100km/h!
wlasnie nie zmienia sie obroty przy jakich silnik osiaga swoje moce(choc wieksze) z ksiazki czytam ze ABS i AMM maja taka sama przekladnie glowna ale roznia sie juz na poszczegolnych biegach 1 i 2 takie same wartosci ale 3 4 i 5 to juz inne a wynika to z tego ze AAM osiaga swoja max moc szybciej od ABS wiec powinien pracowac na nizszych obrotach by utrzymac elastycznosc i osiagi wkladajac inny walek podniose te obroty a skrzynia bedzie zestrojona do mniejszych i tym samym moge stracic na elastycznosci no i ekonomicznosci dlatego zostawiam walek
jesli sie myle to prosze poprwaic



beblak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Pleszew
Kontakt:

Post autor: beblak » ndz lis 20, 2005 15:01

Tez mam takieog golfika z tym silnikeim, jutro daje go do mechanika bo slabo ciagnie, mozliwe ze bedzie ta sama przyczyna jak u kolegi. Na pelnym gazie jedzie niemrawo i jakby sie dławił, a jak jest wcisniety do polowy to juz jest lepiej! Zauważyłem tez zwieksone zuzycie paliwa, czy u ciebie tez pali więcej ? Jeszcze jedno pytanie, ile moze kosztowac wymiana tego komputera z robocizna u twojego mechanika? pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości