Dziwny,nieprzyjemny zapach wydobywający się z spalin ;/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dziwny,nieprzyjemny zapach wydobywający się z spalin ;/

Post autor: M@rcus » sob lis 19, 2005 14:05

Witam, wyda wam się to może śmieszne, no ale zapytam, a mianowicie, po wyłączeniu silnika i jak wyjdę na zewnątrz czuć jest taki dzwiny nieprzyjemny zapach wydobywający się pewnie że spalin autka, nie wiem do czego go porównać, silnik 1,4, teraz jeżdżę co prawda na ukraińskim paliwie, ale wcześniej było tak samo, i teraz pytanie, czy ktoś się z czymś takim spotkał, czy może to wina katalizatora, może jest lekko przypchany? sam nie wiem, niby nie przeszkadza mi to, ale jednak tak nie powinno być :otepienie:
PozdróVWka



Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Re: Dziwny,nieprzyjemny zapach wydobywający się z spalin ;/

Post autor: piotrsrokosz » sob lis 19, 2005 14:20

M@rcus pisze:Witam, wyda wam się to może śmieszne, no ale zapytam, a mianowicie, po wyłączeniu silnika i jak wyjdę na zewnątrz czuć jest taki dzwiny nieprzyjemny zapach wydobywający się pewnie że spalin autka, nie wiem do czego go porównać, silnik 1,4, teraz jeżdżę co prawda na ukraińskim paliwie, ale wcześniej było tak samo, i teraz pytanie, czy ktoś się z czymś takim spotkał, czy może to wina katalizatora, może jest lekko przypchany? sam nie wiem, niby nie przeszkadza mi to, ale jednak tak nie powinno być :otepienie:
PozdróVWka
Czytałem kiedyś na tym forum że jak katalizator jest na wykończeniu to może wydobywać sie nieprzyjemny zapach "ala zbuki"


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2005 14:22

myślę że auta z katem tak włąsnie mogą pachnieć póki sie kat nie rozgrzeje. Sprawdź skład spalin na stacji pom rozgrzaniu. Jak sa ok to nie ma problemu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » sob lis 19, 2005 15:40

Paweł Marek pisze:myślę że auta z katem tak włąsnie mogą pachnieć póki sie kat nie rozgrzeje. Sprawdź skład spalin na stacji pom rozgrzaniu. Jak sa ok to nie ma problemu
Z tym, że tu nie ma różnicy czy przejadę 200m, czy 50km. Jak myślicie, katalizator może być przypchany, albo już na wyiadce jak kolega wyżej wspomniał? bo zastanaiwam się nad wywaleniem go, tylko jak będzie się to miało do przeglądów, czy się nie będą czepiać :chytry:
Thx, za porady :okej:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lis 19, 2005 15:44

Ten zapach to prawdopodobnie siarkowodór i oznaczac może dwie sprawy:
- masz gdzieś dziurę w katalizatorze i spalinki w trakcie katalizy leca Ci na zewnątrz
- masz padnięty katalizator - podjedź na analize spalin, może prawde powiedzieć



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2005 15:47

O wywalaniu kata to już mase było. Co do przeglądów: mogę sie przyczepić, ale praktycznie przynajmniej w mojej okolicy nie robią tego. Efekt pseudopozytywny konkurencji między stacjami diagnostycznymi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lis 19, 2005 15:49

pewnie to nie bedize to, ale mojemu kumlowi kiedyś sie przykleiła foliowa torebka do wydechu gdzies w okolichach srodkowego i capiło niemiłosiernie jak sie troszke nagrzał...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości