Problem z temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Problem z temperatura

Post autor: mjeciu » śr paź 28, 2009 12:31

Witam,
Latem mialem taki problem z samochodem ze poziom temperatury utrzymywal mi sie na poziomie 100 stopni Celsjusza (wiatrak chodzil non stop). Przyszla zima, temperatura znow zrobila sie za niska - stala na poziomie 70 stopni i nie dochodzila nawet do 90-ciu. Dziwne zachowanie nie ? Se mysle ze gdyby byl zamkniety termostat to caly czas by pokazywalo temperature wyzsza niz 90 stopni, a tu taki zonk.
Stwierdzilem ze moze termostat wariuje - raz sie blokuje na zamknieciu, raz na otwarciu, wiec go wymienilem. Po wymianie co sie dzieje ? Temperatura rosnie do 100 stopni i ciagle wlacza mi sie wiatrak.
Wymienilem jeszcze pompe wodna, bo zaczynala juz "świergotać", wiec jest nowa i to chyba nie jej wina.

Czy ktos ma pomysl na to co sie dzieje z tym samochodem ?



wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » śr paź 28, 2009 12:42

wedlug mnie moze to byc przyczyna niesprawnego czujnika temp, najlepiej jakbys pojechal gdzies na vaga i sprawdzil jaka temp widzi komputer, slyszalem tez (ale to tylko obilo mi sie o uszy, sam nie sprawdzalem) ze czesto nowe termostaty odrazu sie zacinaja lub szwankuja dlatego jak sie kupuje nowy to nalezy go sprawdzic, wiec jak chcesz sie w to pobawic to trzeba wymontowac termostat wsadzic do naczynia z woda podgrzewac i poprostu patrzec czy sie otwiera i zamyka no ale mowie kiedys gdzies mi sie to obilo o uszy sam nigdy nie probowalem... bardziej stawialbym na czujnik temp



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » śr paź 28, 2009 12:44

czesc jaki masz silnik ? istnieje opcja zle dobranej chłodnicy do tego silnika jest za mała :bajer: albo zamulona jesli jezdziłes na wodzie



mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » śr paź 28, 2009 12:48

Silnik mam 1,4 wiec mysle ze niezbyt wymagajacy ;)
Co do sprawnosci nowych termostatow to wole nie komentowac... gdzie sie nie zajrzy to kazdy leci w siuski i ciagle trzeba na wszystko uwazac ;)



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » śr paź 28, 2009 12:50

ale czujnik moim zdaniem jest ok bo załącza wentylator jak pokazuje 100"
a co do termostatu proponuje termstaty wahlera :bajer:

[ Dodano: 28 Paź 2009 11:52 ]
jeszcze tak kontrolnie zrób sobie pomiar temperatury cieczy jakims termostatem zewnetrznym wsadz do zbiorniczka tylko zbiorniczek odkrec przed rozgrzewaniem żeby nie wywaliło ci płynu



Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » śr paź 28, 2009 12:54

mjeciu, sprawdz jak zachowuje się dolny wąż chłodnicy. To generalnie umożliwi Ci zdiagnozowanie jak działa termostat.



mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » śr paź 28, 2009 13:34

VRedny pisze:mjeciu, sprawdz jak zachowuje się dolny wąż chłodnicy. To generalnie umożliwi Ci zdiagnozowanie jak działa termostat.
Tzn jakie zachowanie mam sprawdzic dokladnie ? ;)



21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » śr paź 28, 2009 22:25

Skoro mowa o temperaturze...
Ja mam golfa 3 2.0 gti 8v i mam taki problem ze jak jade temperatura mi spada z 90 stopni czasem o 15-17 w dol .... termostat wymieniony a problem dalej jest ... co to moze byc ??

[ Dodano: 28 Paź 2009 21:29 ]
czujnik temperatury cieczy tez zmeiniony na nowy oryginalny z aso


VW power :)

Golffree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 14, 2009 20:55
Lokalizacja: Gdzieś daleko
Kontakt:

Post autor: Golffree » czw paź 29, 2009 00:07

:goof: Przeciez jak go zagrzejesz i cisniesz mu gdziesz to wiadomo ze spadnie z temp
bo chłodnica ma lepszy przewiew powietrza i chłodzi ciecz :)
Ja mam tak samo jade równo nie cisne to sie grzeje
a jak mu dołoze do pieca to temperatura spada tam o 20stp zalezy:)
ale od kąd mam to auto a mam juz go 2 lata to ani razu jeszcze mi sie nie właczył
wentylator...:) nigdy mi nie przekroczył 107stp


Shtyk

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw paź 29, 2009 01:19

mjeciu pisze:
VRedny pisze:mjeciu, sprawdz jak zachowuje się dolny wąż chłodnicy. To generalnie umożliwi Ci zdiagnozowanie jak działa termostat.
Tzn jakie zachowanie mam sprawdzic dokladnie ? ;)
Zagrzej auto i dotknij węży od chłodnicy, są dwa górny i dolny(tzn jeden wychodzi z chłodnicy na górze, a drugi na dole), po rozgrzaniu powinien otworzyć ci się duży obieg płynu, a zatem obydwa węże (górny i dolny) powinny mieć zbliżoną temperaturę. Jak masz sytuacje w której wąż górny jest gorący a dolny chłodny bądź nie daj boże zimny to termostat do wymiany.


Obrazek

Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » czw paź 29, 2009 09:26

Lukasz_mk2 pisze:Zagrzej auto i dotknij węży od chłodnicy, są dwa górny i dolny(tzn jeden wychodzi z chłodnicy na górze, a drugi na dole), po rozgrzaniu powinien otworzyć ci się duży obieg płynu, a zatem obydwa węże (górny i dolny) powinny mieć zbliżoną temperaturę. Jak masz sytuacje w której wąż górny jest gorący a dolny chłodny bądź nie daj boże zimny to termostat do wymiany
Proste i skuteczne



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości