Płyn chlodniczy jaki i jak wymienic??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Płyn chlodniczy jaki i jak wymienic??

Post autor: Dystans6 » wt paź 27, 2009 01:57

Kupilem auto 3 lata temu i do plynu chlodniczego sie nie dotykalem w tamtym roku mi tylko go mierzyli to wyszlo ze 21* trzyma i jak kupilem auto to bylo go na zbiorniczku paznokiec za minimum a ostatnio patrze ze jest go jakis centymetr mniej niż minimum a wyciekow zadnych nie mam .Mam dlatego pytanie jest to golf II 1.8 90ps 91 rok oznaczenie RP silnika i czym zalać i ile wogole wchodzi do układau chlodzenia bo nie wiem nawet co tam jest zalane na strzykawce widze taki miodowy kolor .Nastepne pytanie to jak wogole sie wymienia taki płyn bo nigdy tego nie robiłem ??



Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » wt paź 27, 2009 08:14

jesli chodzi o rodzaj plynu chlodniczego ja bym zastosowal eko borygo takie zielone, kup 5litrow i starczy:):)
co do wymiany to ja zawsze zdejmuje dolna rure, ktora dochodzi do chlodnicy:) tylko rob to na zimnym silniku:) z wiadomych powodow:)


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » wt paź 27, 2009 10:26

Az 5 litrów wchodzi ??



Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

Post autor: bogas88 » wt paź 27, 2009 10:31

ja zdecydowanie polecam Dynagel, jeden z najlepszych płynów jeżdże na nim i jest wszystko super :chytry:
A jeśli chcesz zaoszczędzić to kup borygo jeśli masz żeliwną chłodnice a jak aluminiowa to petrygo i problem z głowy :hmm:
wejdzie Ci do chłodnicy gdzies ok 4,5L
achkolwiek sądze że nie opłaca się oszczędzać na takich rzeczach, wybór należy do Ciebie



gailbraith

Post autor: gailbraith » wt paź 27, 2009 10:37

Dystans6, pamiętaj, że na ciepłym silniku jest różnica w poziomie płynu niż na zimnym.

W układ chłodzenia wchodzi 6,3l według książki. A zlewanie tak jak kolega wyżej napisał lecz zawsze płynu tak trochę starego zostanie, bo m.in. trochę go termostat trzyma. Ale to już nie takie wielkie ilości. Niektórzy przepłukują układ przez zalaniem nowego płynu ale to także nie jest konieczność. Po zalaniu płynu nowego odpalasz silnik i na otwartym zbiorniczku grzejesz auto, dolewasz płyn jak spada poziom, jak się włączy wiatrak to znaczy, że jest już duży obieg to możesz zakręcić zbiorniczek i jazda :)

I uwaga na pracę przy gorącym silniku! Niektórzy zalewają trochę płynu, zakręcają zbiorniczek i jadą na drogę zagrzać silnik. Po jeździe dolewają płyn. Lecz moim zdaniem bardziej ryzykowne jest odkręcanie korka zbiorniczka jak jest ciśnienie w układzie niż ten sposób co opisałem wyżej czyli włączony silnik i otwarty cały czas zbiorniczek.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt paź 27, 2009 10:43

A ja polecam albo dynagel albo koncentrat firmy febi g11, taki, jak fabrycznie byl lany do ukladu chlodzenia.
Cenowo wychodzi jak dynagel, kupuje sie go w butelkach 1,5 litra, miesza sie to pol na pol z woda destylowana i tak przygotowana mieszanka nie zamarza do -33 stopni, ma kolor ciemnoniebieski.
No i jest prawie ori :) zawsze go uzywalem i nigdy nie bylo problemow, wiec polecam.

Nie polecam za to borygo ani petrygo... to dobre bylo do poloneza i to jeszcze z nowa chlodnica :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Siwy033
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 19, 2009 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Siwy033 » wt paź 27, 2009 10:54

hmm ja jezdze na G12 (różowy) mysle ze ten plyn takze jest bardzo dobry.
Ostatnio zmieniony wt paź 27, 2009 10:55 przez Siwy033, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » wt paź 27, 2009 15:12

A co wy na to żeby dolać któregoś z tych płynów o którym mowicie do tego co tam mam czy lepjej nie kombinowac tak bo cos sie moze stać ??napewno wiem ze 3 lata jak jezdze to nie wymienialem a poprzednik to tez nie wiem ?



gailbraith

Post autor: gailbraith » wt paź 27, 2009 16:00

Z zasady dolewki to tylko tego samego płynu co masz zalany. Bo po porostu niektóre płyny nie przepadają za innymi w kwestii chemicznej i możesz sobie narobić większej biedy. A wymiana jest naprawdę prosta.



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » wt lis 10, 2009 15:00

No i wlasnie teraz nie wiem co mam w koncu kupic bo mi ludzie w głowie namieszali jeszcze w tych sklepach ogolnie pytalem o febi g11 to mowia ze nie ma czegos takiego juz ze jest g 12 i ze to to samo pojechalem do drugiego sklepu to koles mi powiedzial ze to nie jest to samo ze ten g12 hest czerwony a g11 niebieski i ze ten czerwony do nowszych aut po 2000roku bo cos tak chlodnice sa inne i teraz nie wiem jaki mam w koncu zakupic na zbiorniczku u mnie jest napis jakis g11 a u mnie to wogole pływa taki ten płyn jak mocz zółtawo piaskowy hmmm ale chcialem wymienic juz cały ten płyn zeby nie miec problemow i zebym wiedzial co tam mam wrazie coś i teraz juz sam nie wiem co brac moze ktoś doradzi mi jeszcze raz ?



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » wt lis 10, 2009 15:21

gailbraith pisze: Po jeździe dolewają płyn
Nie polecam bo słyszałem już o przypadkach gdzie głowica od tego popękała, nie wolno otwierać zbiornika na rozgrzanym i dolewać zimnego płynu.

Wszystkie płyny na bazie glikolu są ze sobą mieszalne (przynajmniej z tych co ja miałem, a było tego trochę). Są obecnie w sprzedaży płyny uniwersalne do każdego typu chłodnic i mieszalne z wszystkimi innymi płynami. Jak dobrze pamiętam to Dynagel 2000 (chyba jakoś tak) jest właśnie takim płynem. Z czasem ten czerwonawy płyn traci kolor i robi się słomkowy, pewnie tego miałeś. Kup uniwersala i problem z głowy.

Tu masz ulotkę:
Dynagel 2000
A tu płyn Prestone
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 15:34 przez Dedi_S, łącznie zmieniany 2 razy.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » wt lis 10, 2009 16:25

Chyba zaleje to koleszka mi wytlumaczyl juz ze to jest taki jak powinien być w mk2 ogolnie tylko ze niebieski http://www.allegro.pl/item805500390_ply ... ntrat.html



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt lis 10, 2009 18:17

fifel pisze:A ja polecam albo dynagel albo koncentrat firmy febi g11, taki, jak fabrycznie byl lany do ukladu chlodzenia.
Cenowo wychodzi jak dynagel, kupuje sie go w butelkach 1,5 litra, miesza sie to pol na pol z woda destylowana i tak przygotowana mieszanka nie zamarza do -33 stopni, ma kolor ciemnoniebieski.
No i jest prawie ori :) zawsze go uzywalem i nigdy nie bylo problemow, wiec polecam.
Dystans6 pisze:Chyba zaleje to koleszka mi wytlumaczyl juz ze to jest taki jak powinien być w mk2 ogolnie tylko ze niebieski http://www.allegro.pl/ite...koncentrat.html
Nie bede sie powtarzal :D wlasnie o to mi chodzilo :P :bigok:


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » sob lis 14, 2009 14:07

Dobra został zakupiony Febi g11 niebieski taki jak powinien być jak tylko przyjdzie uszczelnie uklad i wymieniam dzieki za pomoc wszystkim!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości