zimne powietrze z nagrzewnicy w golfie II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skok

zimne powietrze z nagrzewnicy w golfie II

Post autor: skok » pt lis 18, 2005 20:13

Witam wszystkich chętnych do pomocy.Odrazu piszę że szukałem na forum i niestety nie mogłem znależć info na temat.Ale do żeczy.Mam golfa II 1.3 z 1987r.niestety nie wiem jakie jest oznaczenie silnika :blush: mam w nim LPG.do zeszłego tygodnia jeździłem na wodzie i pora była do wymiany na płyn,po tym zabiegu niestety leci lodowate powietrze z nagrzewnicy.Na wodzie grzał a na płynie niestety.wymieniłem termostat i wiatrak na chłodnicy przestał się załączać.wywala mi też płyn spod korka (korek nowy)zupełnie nie wiem co jest :grrr: głowica i uszczelka jest ok.wycieków nie ma.rury dochodzące do nagrzewnicy obie są gorące a w środku zima.Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o pomoc i z góry dzięki.pozdrawiam



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lis 18, 2005 20:44

Jak rurki masz gorące to znaczy że w nagrzewnicy nieotwiera Ci się nawiew ciepłego powietrza.Golfy same się odpowietrzają a jak Ci gazownicy założyli instalację to problem masz w zapowietrzonej instalacji lpg .Gdzieś jest powietrze w układzie.Parownik Ci niezamarza?



skok

Post autor: skok » pt lis 18, 2005 21:43

latem mi parę razy zamarzł ale jak wymieniłem termostat to już było spoko na wodzie a teraz taki magik wymieniał mi wodę na płyn i po tym już nie grzeje wcale lodówa leci z nawiewu termostat mam na 92 stopnie .Wskażnik temperatury mam nieraz na maxsa i wiatrak nie prycia a jest dobry. lipa



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lis 18, 2005 23:28

To w takim razie albo masz za mało płynu albo jest na bank zapowietrzony.Co do wiatraka to sprawdż na krótko czy działa jak tak to czujnik w chłodnicy leży.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2005 13:22

skok pisze: termostat mam na 92 stopnie .Wskażnik temperatury mam nieraz na maxsa i wiatrak nie prycia a jest dobry.
skoro tak to najprawdopodoniej znaczy że termostat ci nie puszcza płynu chłodzącego na chłodnicę. Jeśli dolny wąż od chłodnicy jest chłodny, a silnik sie przegrzewa i wywala plyn to jesteś w domu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skok

Post autor: skok » sob lis 19, 2005 20:57

kogut pisze:Myslę,ze jest zapowietrzony,a jesli jest na LPG (tak jak mój)
ale przed wymianą płynów było dobrze mogło zapowietrzyć się po?

[ Dodano: Sob Lis 19, 2005 19:59 ]
Paweł Marek pisze:skoro tak to najprawdopodoniej znaczy że termostat ci nie puszcza płynu chłodzącego na chłodnicę. Jeśli dolny wąż od chłodnicy jest chłodny, a silnik sie przegrzewa i wywala plyn to jesteś w domu.
prawdopodobnie będzie do wymiany,a jest możliwość założyć go odwrotnie jaja z wiatrakiem i skaczącą temperaturą zaczęły się od momentu wymiany termostatu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2005 21:14

odwrotnie go nie założysz. Zdarzyło mi się coś takiego z nieorginalnym terostatem że się nie otwierał i takie właśnie były objawy. Koledzy polecają termostaty wahlera ( o ile firmy nie mylę)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skok

Post autor: skok » sob lis 19, 2005 21:41

no to mam chyba problem.może ktoś z was orientuje się czy w Łodzi jest jakiś magik który zna się na rzeczy i nie zedrze z człowieka ostatniego centa?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2005 21:48

to nie jest skomplikowana naprawa i każdy mechanik powinien to zrobić. A czemu nie spróbować samemu?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » ndz lis 20, 2005 00:45

Przeciez to jest 1.3 tam jest wszystko jak na talerzu.



skok

Post autor: skok » ndz lis 20, 2005 23:54

Ok dzięki za pomoc.Jeszce jedno potwierdźcie czy mam uszczelkę pod głowicą do wymiany objaw:jasny nalot na korku od oleju i bulgocze w zbiorniczku wyrównawczym orawdopodobnie przegrzałem silnik jeśli tak to jakie mogą czekać mnie koszta (części i ewentualna robocizna)żeby jakiś cwaniak kitow mi nie wciskał.



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » pn lis 21, 2005 00:03

bialy nalot na koreczku to na 90% uszczelka.podjedz moze do krausyka na hortensji, albo na ekonomicznej chyba 6xcos jest warsztat tam tez jest stacja obslugi. ja tam wszystko naprawiam. polecam warsztacik



skok

Post autor: skok » pn lis 21, 2005 00:05

Aha zapomniałem dodać wsypałem proszek prędni przed wymianą płynu i nagrzewnica po wymianie właśnie nie grzeje czy to g... mogło coś spaprać?chłodnica leciała troszkę a po proszku było spoko.ale na płynie znowu leci i to więcej chyba coś spier.....niczyłem?



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » pn lis 21, 2005 00:06

powiedz tam ze Bogumił Zamęcki Ci powiedzial ze tam mozesz podjechac (to jest na gornej, skrecasz w ta ulice przed Matka Polka i pozniej na takim skrzyzowaniu przed cpnem skrecasz w lewo.ta ulica idzie rownolegle do te co skreciles przed MP.pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości