skrzynia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

skrzynia

Post autor: ziolo115 » czw paź 22, 2009 18:21

Witam. od długiego juz czasu borykam się z problemem stukająco terkoczącej skrzyni (cztero biegowej). objaw jest taki ze po odpaleniu auta jak jest zimne coś rytmicznie stuka i puka tak jakby któryś z elementów obracających się albo nie był wywazony albo o coś się obijał. skrzynia była rozbierana 3 krotnie przez wykwalifikowanego skrzyniarza. wymienione zostały łozyska wałków te w obudowie skrzyni oraz łozysko właka sprzęgłowego. stukanie nie ustało. więc wymieniłem skrzynie a własciwie jej połowę tą z wałkami na inną bo udało mi sie dostac takową ale z pekniętym kołem mechanizmu róznicowego. tak więc przełozyłem tylko to koło talerzowe oraz połówkę skrzyni z wałkami. druga częsc zostawiłem swoją gdyz miała swierzo wprasowane łozysko wałka sprzęgłowego oryginał VW. objawy nie ustały , doszedł tylko szum pracujących nie od pary kół zębatych. sprzęgło nowe SAHS a łozysko oporowe SKF. co dziwne ... jak auto sie rozgrzeje to objaw cichnie(lecz nie ustaje) zauwazyłem tez ze bardzo powolne puszczenie pedału sprzęgła raz na kila prób pozwala bezmała ominąc problem stukania. Aha. zapomniałem dodać ze dziaja sie tylo tak na postoju na luzie w trakcie jazdy wszystko gra a biegi wchodza precyzyjnie. co to moze byc bo juz mnie szlag trafia :/



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » czw paź 22, 2009 19:36

Prawdopodobnie wszystkie łożyska na choince i luz na wałku bedzie sobie to hałasować coraz głośniej i głośniej ale nic sie nie stanie wymiana podobno nie opłacalna dlatego lepiej sie tym nie przejmuj


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 205 gości