Dziwny problem po montazu gazu ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
amoralez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 28, 2008 14:17
Lokalizacja: Gliwice

Dziwny problem po montazu gazu ABS

Post autor: amoralez » czw paź 22, 2009 01:55

Witam, oddałem w pon na montaż gazu swojego Golfa IV 1.6 101 kucy 1998 rok highline. Dziś odbieram - odpalam - ABS nie znika i mruga kontrolka z wykrzyknikiem. Facet, który to montował, stwierdził, że tylko gdy odpalił silnik kontrolka nie gasła :/. Jeżdzę tym samochodem codziennie od półtora roku i nigdy nie miałem takiego problemu. Ogólnie dostałem wydruk z komputerka zakładu w którym to montowałem... na wydruku widnieje:

Total codes: 001

00668 Vecicle signal voltage outside terminal 30 tolerance

Na co mechanik stwierdził, że akum ma za niskie napięcię i mam go podładować.

Ogólnie byłem zmieszany całą sytuacją, zapłacilem słysząc, że gdyby sie coś działo oczywiście mogę podjechać. (średnio sie przejąłem, bo jednak mam gwarancję na wszystko).

Główna rzecz, czy podczas instalacji mogli coś uszkodzić ? Dodam, że także prosiłem ich o wymiane opon na zimowe... co zrobili.

Chwile temu wrociłem z lapkiem z auta i oto co znalazłem przez vag coma i polskiego vaga po badaniu abs:

VAG-COM Version: Release 409.1-US

Control Module Part Number: 1J0 907 379 G
Component and/or Version: ABS 20 IE CAN 0001
Software Coding: 03504
Work Shop Code: WSC 01317
1 Fault Found:
00668 - Supply Voltage Terminal 30
16-00 - Signal Outside Specifications


668 Napięcie na zacisku 30 za niskie
sygnał poza wartościami granicznymi - BŁĄD SPORADYCZNY


Jedyne co mam w tej chwili, to nerwy związane z tym textem o podładowaniu akumulatora :) Bardzo proszę o pomoc, bo instalacja (stag 4) założona bardzo ładnie, gdy podnosze maskę nie moge narzekać, także chodzi puki co bardzo dobrze... ale faceci uświnili mi tapicerkę smarem, zapomnieli założyć koupak na jedno koło, a błedy mowią same za siebie :/ Jeśli mam do nich jutro jechać i kazać to naprawić, najpierw musze ocenić, czy to zbieg okoliczości - czy faktycznie cos zd... ili. Prosze o pomoc !!


Nawet jeśli nie jest to do końca prawdą, powtarzaj sobie "ech ... kobiety mnie pragną" :)

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw paź 22, 2009 09:06

amoralez pisze:ABS nie znika i mruga kontrolka z wykrzyknikiem.
wygląda na uszkodzony czujnik, czy też brak płynu hamulcowego w zbiorniczku a nie wyładowanie aku... Coś chłopaki narobili przyz zakładaniu gazu albo opon lub i jedno i drugie. Zresztą niedbalstwo mówi samo za siebie. Za tapicerke kazał bym zapłacić bo smar taj szybko nie zajdzie...


Dziki

marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » czw paź 22, 2009 12:49

Do sprawdzenia bezpieczniki na akumulatorze (30A), ewentualnie wtyczka, która idzie od nich mogła się poluzować. Powinno pomóc.



Awatar użytkownika
amoralez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 28, 2008 14:17
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: amoralez » sob paź 24, 2009 00:57

Faktycznie kolego - wsadzili bezpiecznik w złe miejsce. Dziekuje za pomoc


Nawet jeśli nie jest to do końca prawdą, powtarzaj sobie "ech ... kobiety mnie pragną" :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości