Załączanie climatronica przy niskiej temp. otoczenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Załączanie climatronica przy niskiej temp. otoczenia

Post autor: bboy » pn paź 19, 2009 13:19

Witam

Mam problem z klimatyzacją, kolega mi mówił, że climatronic vw tak ma, przy niskiej temperaturze na zewnątrz, powiedzmy 4stopnie C, nie chce się załączyć klima. Trochę parują mi szyby i załączenie klimy by rozwiązało problem, czy da się jakoś przez vaga, albo innym sposobem zmusić klimę do załączania się?

Z góry dzięki za info



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn paź 19, 2009 13:20

nawiew skierować na szybę przednią i będzie działał tryb odszraniana/odparowywania



bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: bboy » pn paź 19, 2009 13:46

zawsze puszczam najpierw na szybę, szyba przednia jest tylko na obrzeżach zaparowana, ale muszę puścić mocny strumień powietrza, a klima i tak nie chce się włączyć nawet po godzinie pracy silnika.

[ Dodano: 22 Paź 2009 09:12 ]
Czy jest na to jakiś sposób?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt lis 03, 2009 18:40

bboy pisze:zawsze puszczam najpierw na szybę, szyba przednia jest tylko na obrzeżach zaparowana, ale muszę puścić mocny strumień powietrza, a klima i tak nie chce się włączyć nawet po godzinie pracy silnika.

[ Dodano: 22 Paź 2009 09:12 ]
Czy jest na to jakiś sposób?
Klima nie uruchomi się w Twoim autku gdy na dworze jest w okolicach 4 stopni :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt lis 03, 2009 22:34

bboy pisze:zawsze puszczam najpierw na szybę, szyba przednia jest tylko na obrzeżach zaparowana, ale muszę puścić mocny strumień powietrza, a klima i tak nie chce się włączyć nawet po godzinie pracy silnika.

[ Dodano: 22 Paź 2009 09:12 ]
Czy jest na to jakiś sposób?

jesli chcesz zamrozic i uszkodzic caly uklad to mozesz oszukac czujnik temp zewnetrznej na podszybiu... tylko czy warto ryzykowac?
filtr przeciwpylkowy wymieniony przed zima? bo to podstawa...



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » wt lis 03, 2009 22:36

I przełącz sobie na ECON


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt lis 03, 2009 23:21

Ja też mam z tym kłopot. Otóż pomiędzy 2 a 5 kilometrem od domu to jest w aucie prawie zero widoczności na boki (szyba jako-tako). Wyrzuciłem dziś filtr przeciwpyłkowy, jest zima to pyłków ni ma :grin: , zobaczymy co będzie - na razie widzę że jest dużo lepszy nadmuch.
A co by miało dać włączanie ECON - przecież Climatronic i tak się nie załączy (to znaczy kompresor)? Może nie idzie też przez osuszacz?
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 23:24 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » śr lis 04, 2009 00:21

bboy pisze:rochę parują mi szyby
to wymień filtr ppyłkowy a nie załączaj na siłę kompresora



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr lis 04, 2009 00:45

No właśnie; w innym temacie o klimie pisałem że bałbym się zmuszać klimę do czegoś, co fabryka nie przewidziała.
Jak myślicie Koledzy, czy dali funkcję wyłączania się klimy kosztem iluś euro, pomnożonych przez miliony egzemplarzy wyprodukowanych pojazdów - bez powodu???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 04, 2009 07:40

Z drugiej strony chyba konstrukcja klimy nie różni sie specjalnie w różnych markach samochodów? A o ile wiem nie ma takich zabezpieczeń temperaturowych w wielu autach innych marek. Ze względu na przydatność klimy do odszraniania jest to jakiś chyba jednak błąd VW


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Post autor: zq_lbn » śr lis 04, 2009 12:58

Podobno zaleca się uruchomienie klimy bez względu na porę roku raz na jakiś czas w celu jej konserwacji (przesmarowania itp). Jak mam to niby wykonać, jeśli na dworze przez 2, czy 3 miesiące temperatura nie przekroczy 5oC?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lis 04, 2009 13:06

zq_lbn pisze:Podobno zaleca się uruchomienie klimy bez względu na porę roku raz na jakiś czas w celu jej konserwacji (przesmarowania itp). Jak mam to niby wykonać, jeśli na dworze przez 2, czy 3 miesiące temperatura nie przekroczy 5oC?
W klimach manualnych nie ma problemu, na podszybiu z lewej strony jest czujnik temp. włączasz klime przykładasz palec do czujnika i po chwili ruszaja wiatraki i sprezarka- jak tak robiłem w tamtym roku :grin:



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » śr lis 04, 2009 15:10

PinkFloyd pisze:
zq_lbn pisze:Podobno zaleca się uruchomienie klimy bez względu na porę roku raz na jakiś czas w celu jej konserwacji (przesmarowania itp). Jak mam to niby wykonać, jeśli na dworze przez 2, czy 3 miesiące temperatura nie przekroczy 5oC?
W klimach manualnych nie ma problemu, na podszybiu z lewej strony jest czujnik temp. włączasz klime przykładasz palec do czujnika i po chwili ruszaja wiatraki i sprezarka- jak tak robiłem w tamtym roku :grin:
?? w którym dokładnie miejscu w manualu jest czujnik temp. wewnątrz kabiny?? hmm?
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 15:10 przez valerio, łącznie zmieniany 1 raz.


valerio

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lis 04, 2009 23:04

valerio pisze:
PinkFloyd pisze:
zq_lbn pisze:Podobno zaleca się uruchomienie klimy bez względu na porę roku raz na jakiś czas w celu jej konserwacji (przesmarowania itp). Jak mam to niby wykonać, jeśli na dworze przez 2, czy 3 miesiące temperatura nie przekroczy 5oC?
W klimach manualnych nie ma problemu, na podszybiu z lewej strony jest czujnik temp. włączasz klime przykładasz palec do czujnika i po chwili ruszaja wiatraki i sprezarka- jak tak robiłem w tamtym roku :grin:
?? w którym dokładnie miejscu w manualu jest czujnik temp. wewnątrz kabiny?? hmm?
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości