zegary MK II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
brajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 28, 2004 18:14
Lokalizacja: Olsztyn

zegary MK II

Post autor: brajan » wt lis 30, 2004 20:20

Dużo grzebania jest przy wymianie oświetlenia zegarka(tego w liczniku z obrotkiem),bo kupiłem i zegarek jest nieoświetlony.Ewentualnie jaka żarówa?



allebazi

Post autor: allebazi » wt lis 30, 2004 20:40

Na allegro znajdziesz jarzeniowke o barwie jakiej chcesz oraz filtr do odpowiedniego koloru
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » wt lis 30, 2004 23:48

Aby się do niej dostać musisz wywalić radio,zdjąć osłone oświetlenia nawiewu-jest wciskana i tam masz kilka śrub od ramki kokpitu od zegarów które musisz wykręcić .Jeszcze jedna śruba jest pod klawiszem włączania świateł i jedna pod którymś z sześciu klawiszy do włączania min.przeciwmgielnych(nie pamiętam pod którym) .Jak wykręcisz te wszystki śruby to możesz wyciągnąć ramke kokpitu i zegary będą w zasięgu wzroku.Tam tylko odkręcisz dwie Sruby po lewej i po prawej które trzymają same zegary do kokpitu.Musisz wypiąć kostki z elektryką pod zegarami(dwie lub jedną w zależności od rocznika) .Przerabiałem to.



Awatar użytkownika
Ciapul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 21:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ciapul » wt lis 30, 2004 23:58

wspolczuje pozniej z zalozeniem linki od predkosciomierza :) trzeba miec wparwna reke albo poprostu bardzo mala tak przynajmiej bylo u mnie jak wymienialem ta zarowne a koszt takiej zwyklej to cale 2 zl



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » śr gru 01, 2004 16:53

CHECIK pisze:Aby się do niej dostać musisz wywalić radio,zdjąć osłone oświetlenia nawiewu-jest wciskana i tam masz kilka śrub od ramki kokpitu od zegarów które musisz wykręcić .Jeszcze jedna śruba jest pod klawiszem włączania świateł i jedna pod którymś z sześciu klawiszy do włączania min.przeciwmgielnych(nie pamiętam pod którym) .Jak wykręcisz te wszystki śruby to możesz wyciągnąć ramke kokpitu i zegary będą w zasięgu wzroku.Tam tylko odkręcisz dwie Sruby po lewej i po prawej które trzymają same zegary do kokpitu.Musisz wypiąć kostki z elektryką pod zegarami(dwie lub jedną w zależności od rocznika) .Przerabiałem to.
gosc ma racje... polac mu. ja na szczescie juz przez to przeszedlem :pub:



Awatar użytkownika
brajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 28, 2004 18:14
Lokalizacja: Olsztyn

zegary

Post autor: brajan » śr gru 01, 2004 19:06

CHECIK pisze:Aby się do niej dostać musisz wywalić radio,zdjąć osłone oświetlenia nawiewu-jest wciskana i tam masz kilka śrub od ramki kokpitu od zegarów które musisz wykręcić .Jeszcze jedna śruba jest pod klawiszem włączania świateł i jedna pod którymś z sześciu klawiszy do włączania min.przeciwmgielnych(nie pamiętam pod którym) .Jak wykręcisz te wszystki śruby to możesz wyciągnąć ramke kokpitu i zegary będą w zasięgu wzroku.Tam tylko odkręcisz dwie Sruby po lewej i po prawej które trzymają same zegary do kokpitu.Musisz wypiąć kostki z elektryką pod zegarami(dwie lub jedną w zależności od rocznika) .Przerabiałem to.
to,ja też przerabiałem parę razy.Chodzi mi o pdświetlenie samego kwarcu(zegareczka).?



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » czw gru 02, 2004 21:02

Witam Brajan!
Mam nadzieje ze troche Ci to pomoze!
http://www.blauertacho.de/doc/vw/Jetta2/tacho.htm



allebazi

Post autor: allebazi » czw gru 02, 2004 21:07

Mozna tak jak wyzej ale prosciej zalozyc przezroczysty filtr i kupic neonek o odpowiedniej dlugosci i kolorze np.widzialem na allegro.(ultrafiolety,niebieskie i inne.



zed

Post autor: zed » pt gru 03, 2004 23:23

Tez to przerabialem.Zmienialem te na jedna wtyke na wersje z obrotkiem.Oj trzeba miec wprawne raczki :chytry: wlasnie przy lince predkosciomierza szczegolnie.Powodzenia tez przy podlaczaniu przelacznika swiatel :pub:



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Zmień od razu na niebieskie

Post autor: Petergo » sob gru 04, 2004 12:22

Ja zamiast wymieniać żarówki to od razu sobie przerobiłem na niebieskie.Ale to rzecz gustu.No i jak byś mial problemy z linką to odkręć od silnika i ją lekko pociągni w kabince , a ja to chyba mam zgrabne łapy bo nie motałem się z linką :rotfl:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Iwan Groznyj

Post autor: Iwan Groznyj » ndz gru 05, 2004 17:10

Witam. Mam pytanie przy okazji tematu podswietlenia zegarów w MK2...Czy ktos z was probowal zastapic standradowe zaroweczki od podswietlenia - 1,2W na jakies mocniejsze??? Czy sa w ogole takie zarowki - np. 1,5 albo 2W ktore zmiescilyby sie o otwory i oprawke standradowych zaroweczek???
Kiedys podobny manewr zrobilem w BMW E28 z tym ze zastapilem zarowki 3W i dalem 5W - efekt byl super:)))
Z gory dzieki za odpowiedz....



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » ndz gru 05, 2004 22:08

Wydaje mi się że już lepiej pokombinować z diodami choć by białymi są bardziej wydajniejsze od żarówek. Spotkałem kiedyś żarówki 2w były one troszke dłuższe od standartowych (z demontażu) ale to był rarytas później juz nie moglem takich spotkać



Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: mustang7 » pn gru 06, 2004 00:15

są oryginalne żarówki 2w
spytaj w aso powinna to być groszowa sprawa



Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Zegary na diodach MKII

Post autor: djb » pn gru 06, 2004 02:40

Iwan Groznyj pisze:Witam. Mam pytanie przy okazji tematu podswietlenia zegarów w MK2...Czy ktos z was probowal zastapic standradowe zaroweczki od podswietlenia - 1,2W na jakies mocniejsze??? Czy sa w ogole takie zarowki - np. 1,5 albo 2W ktore zmiescilyby sie o otwory i oprawke standradowych zaroweczek???
Kiedys podobny manewr zrobilem w BMW E28 z tym ze zastapilem zarowki 3W i dalem 5W - efekt byl super:)))
Z gory dzieki za odpowiedz....
Witam,

ja polecam zdecydowanie diody wmontowane w gorne rogi czarnej obudowy zegarow, swieca na krzyz na przeciwlegle zegary, efekt super :bajer: , zdjecie w zalaczniku

pozdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości