problem z ukladem paliwowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pinki88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 04, 2008 10:03
Lokalizacja: Zamość

problem z ukladem paliwowym

Post autor: pinki88 » pt paź 16, 2009 17:30

witam mam problem z układem K-Jetronik a dokładniej z pompką paliwową umieszczoną pod zbiornikiem. A problem wygląda tak: w czasie jazdy z pod podłogi zaczynam słyszeć dziwne "brzęczenie" najpierw co jakiś czas a potem przechodzi w ciągłe i tu zaczyna się problem bo silnik zaczyna przerywać (tak jak by mu brakowało paliwa) przejeżdżam jakiś kilometr i silnik gaśnie. wymieniłem pompkę i wszystko wróciło do normy ale po dwóch dniach zrobiło się to samo. W sumie tak rozwaliłem 3 pompki i nie wiem co się dzieje. Czy rozdzielacz może może być zepsuty i przez to takie problemy, dodam że po zamontowaniu sprawnej pompki z tłumika kapie woda (byc może to nie przepalone paliwo) czy też w zbiorniku mam wodę i zaciera się pompka.



filip1818
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 23:05
Lokalizacja: gdynia
Kontakt:

Post autor: filip1818 » śr paź 21, 2009 01:28

witam podlacze sie pod ten temat gdyz mam taki sam problem w swoim kr
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 01:29 przez filip1818, łącznie zmieniany 1 raz.


Filip;)

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr paź 21, 2009 16:45

Hmm jeśli silniki macie nie swapowane to na 90% to nie problem z elektryką.

Pompki rozumiem zamienniki?


Może za mało paliwka w baku. Może przytkany filtr paliwa. Może powrót paliwa zatkany lub regulator ciśnienia.. Choć sam nie wiem czy za wysokie ciśnienie w układzie paliwowym może w jakiś sposób zaszkodzić pompce..

Chyba, że to zamienniki o wątpliwym stanie...

To co kapie z tłumika łatwo sprawdzić organoleptycznie. Ale na ogół jest to skroplona para wodna...


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: HugokopteR » śr paź 21, 2009 16:52

przerabialem ten problem u siebie

zabite sitko na pompie w zbiorniku

sprawdzcie to

jak macie syf w zbiorniku to dokladnie wypompujcie paliwko ze zbiornika, zostawcie az resztki paliwa ze zbiornika odparuja i pozostaly such syf odkurzeczem mozecie wyciagnac

u mnie ten zabieg pomogl

powodzenia



filip1818
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 23:05
Lokalizacja: gdynia
Kontakt:

Post autor: filip1818 » czw paź 22, 2009 23:58

ja mam po swapie pompka orginal bosch filtr nowy

[ Dodano: 28 Paź 2009 23:59 ]
niestety czysczenie sitka nie pomoglo przez 1 dzien jakos jezdzila ale niestety dalej jest to samo. wie ktos co moze byc przyczyna


Filip;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości