[mk2]Parowanie szyb!!! POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
diablo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 16, 2005 15:00
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

[mk2]Parowanie szyb!!! POMOCY

Post autor: diablo23 » śr lis 16, 2005 15:29

Mam wielki problem nie dawno kupiłem golfika 2! Wszystko było ok,aż do momentu kiedy wymieniłem płyn chłodzacy!!! Wtedy zaczął się problem! Gdy dmuchawa pracowała na zimnym powietrzu wszystko było w pożądku, ale gdy na ciepłym zaczynaja parować szyby i śmierdzi płynem chłodniczym!!! A ostatnio jak stałem w korku to para zaczeła mi leciec z nawiewów na zimnym nadmuchu!!! Pomocy może ktoś wie co mogło się stac!!!
Ostatnio zmieniony czw mar 09, 2006 23:58 przez diablo23, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » śr lis 16, 2005 15:46

Sprawdz szczelność układu chłodniczego i nagrzewnicę.

pozdro



robert_j_36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: robert_j_36 » śr lis 16, 2005 15:49

cześć poprostu wymień chłodniczke nagrzewnicy w dmuchawie



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Co to się dzieje

Post autor: Razal » śr lis 16, 2005 15:58

z tymi chłodniczkami ostatnio - zima idzie czy co ??

Najprawdopodobniej masz ją do wymiany :(

Koszt chłodniczki nie duży, ale ta robota :panna:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr lis 16, 2005 16:43

weź posmakuj jeszcze ten pary...
słodka jest :?: :)


Obrazek

Awatar użytkownika
diablo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 16, 2005 15:00
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: diablo23 » czw lis 17, 2005 09:39

weź posmakuj jeszcze ten pary...
słodka jest
Chodzi o to ,że zabardzo to ona nie ma smaku ale ostro smierdzi płynem! A jak sie dostac do nagrzewnicy i w którym miejsu ona jest umiejscowiona.



Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » czw lis 17, 2005 09:45

juz pisalem kiedys
zdejmujesz polki od strony pasazera i kierowcy, srodkowa konsole, wymontowujesz srodkowy nawiew i wszelkie oslony w czesci centralnej, odpinasz mieszalnik od rury wentylatora. od strony silnika odkrecasz dwie nakretki na takich dlugich srubach i odpinasz weze płynu chodzacego od nagrzewnicy. Nastepnie w srodku auta cigniesz ten mieszalnik do siebie o pozniej od góry wysowasz nagrzewnice ...

mam nadzieje za bardzo nie zamotalem :). Robilem to sam i zajemo mi to chyba z pare godzin ale sie nie spieszyłem :D

w razie czego pytaj.



pawsaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 14, 2005 19:09
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: pawsaw » czw lis 17, 2005 23:37

Jak nie masz natchnienia do wymiany nagrzewnicy, to spróbuj dodać do płynu chłodniczego środek uszczelniający. Ja kupilem za 5 zł we wrześniu mały plastikowy walec z proszekiem uszczelniającym i do chwili obecnej nagrzwnica nie cieknie.
Pozdro :chytry:



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » czw lis 17, 2005 23:51

pawsaw pisze:Jak nie masz natchnienia do wymiany nagrzewnicy, to spróbuj dodać do płynu chłodniczego środek uszczelniający. Ja kupilem za 5 zł we wrześniu mały plastikowy walec z proszekiem uszczelniającym i do chwili obecnej nagrzwnica nie cieknie.
Pozdro :chytry:
Zapomniałeś dodać że( i nie grzeje),taka naprawa za 5zł może kosztować dużo więcej jest jeszcze druga chłodnica , większa i droższa i łatwo ją zapchać środkiem za 5zł. :rotfl:



pawsaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 14, 2005 19:09
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: pawsaw » pt lis 18, 2005 21:21

-one- pisze:
pawsaw pisze:Jak nie masz natchnienia do wymiany nagrzewnicy, to spróbuj dodać do płynu chłodniczego środek uszczelniający. Ja kupilem za 5 zł we wrześniu mały plastikowy walec z proszekiem uszczelniającym i do chwili obecnej nagrzwnica nie cieknie.
Pozdro :chytry:
Zapomniałeś dodać że( i nie grzeje),taka naprawa za 5zł może kosztować dużo więcej jest jeszcze druga chłodnica , większa i droższa i łatwo ją zapchać środkiem za 5zł. :rotfl:
.
Tak jak napisałem, rzecz miała miejsce w moim wozie a na mroz w środku nie narzekam nagrzewnica dalej emituje promieniowanie termiczne jak przed wyciekiem. Oczywiście jest to sugestia - decyzje każdy podejmuje sam posługując sie własnym rozsądkiem i wiedzą o pojeździe. Na forum podsuwamy sobie rozwiązania, jak również dzielimy się swoimi doświadczeniami. W wojsku swojego ułaza w 97 roku, kiedy była "zaje....sta" zima zatkałem MUSZTARDĄ. I przelatałem tak cały poligon(6 dni) w Drawsku. Podjechać do serwisu można zawsze, ale nie zawsze jest kaska :-) .



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » pt lis 18, 2005 22:36

pawsaw pisze:
-one- pisze:
pawsaw pisze:Jak nie masz natchnienia do wymiany nagrzewnicy, to spróbuj dodać do płynu chłodniczego środek uszczelniający. Ja kupilem za 5 zł we wrześniu mały plastikowy walec z proszekiem uszczelniającym i do chwili obecnej nagrzwnica nie cieknie.
Pozdro :chytry:
Zapomniałeś dodać że( i nie grzeje),taka naprawa za 5zł może kosztować dużo więcej jest jeszcze druga chłodnica , większa i droższa i łatwo ją zapchać środkiem za 5zł. :rotfl:
.
Tak jak napisałem, rzecz miała miejsce w moim wozie a na mroz w środku nie narzekam nagrzewnica dalej emituje promieniowanie termiczne jak przed wyciekiem. Oczywiście jest to sugestia - decyzje każdy podejmuje sam posługując sie własnym rozsądkiem i wiedzą o pojeździe. Na forum podsuwamy sobie rozwiązania, jak również dzielimy się swoimi doświadczeniami. W wojsku swojego ułaza w 97 roku, kiedy była "zaje....sta" zima zatkałem MUSZTARDĄ. I przelatałem tak cały poligon(6 dni) w Drawsku. Podjechać do serwisu można zawsze, ale nie zawsze jest kaska :-) .
Proszę przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się .To że jeszcze Ci nagrzewnica grzeje o niczym nie świadczy,pamietaj że destrukcja jest powolna acz sukcesywna, lepiej nie polecać innym (chyba że się ma złe zamiary).Zasada użycia tego typu środka jest prosta ' kupić - zastosować - sprzedać auto(niech inny się buja).Zwykła uczciwość nakazuje eliminować takie rady,co do wojska to dobrze że nie miałeś sznurka i zapałek bo byś zrobił z Uaza samolot .
Mac Gayver................. :hehe:



pawsaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 14, 2005 19:09
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: pawsaw » pt lis 18, 2005 23:17

Masz racje. Zalecam wymiane nagrzewnicy na nową. Najlepiej nabyć i wymienić w serwisie, ponieważ dają gwarancję. Jeśli wymiana die da znaczącej naprawy, zapytać ile kosztuje golf V, co tam pasek albo paton i pobrać nowe auto z salonu. Mam nadzieje że opatrznie nie zrozumiałem Twoich sugestii.
Pozdro



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » pt lis 18, 2005 23:44

pawsaw pisze:Masz racje. Zalecam wymiane nagrzewnicy na nową. Najlepiej nabyć i wymienić w serwisie, ponieważ dają gwarancję. Jeśli wymiana die da znaczącej naprawy, zapytać ile kosztuje golf V, co tam pasek albo paton i pobrać nowe auto z salonu. Mam nadzieje że opatrznie nie zrozumiałem Twoich sugestii.
Pozdro
W Twoich słowach czytam cynizm i urażoną ambicję.
Półśrodkami czasem nie da się naprawić auta, a zamienniki nie zawsze są dobrej jakości.
Eksperymentuj na swoim aucie ale nie polecaj tego innym. A swoją drogą to życzę sobie Tobie i innym byśmy mieli tylko taki problem co wybrać - golf V czy pasek?
Pozdro :bajer:



pawsaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 14, 2005 19:09
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: pawsaw » pt lis 18, 2005 23:48

regards



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 455 gości