Trzęsię na kazdym biegu przy dodawaniu gazu !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cybermysza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 22:33
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Trzęsię na kazdym biegu przy dodawaniu gazu !!!

Post autor: cybermysza » czw paź 15, 2009 23:22

Witam Mam taki o to problem z mk3 1.9 tdi 90km gdy jadę dodaję gazu i np na 3-biegu przy 40 khm i np na 4 biegu przy około 70 khm telepocze mi całym samochodem, myślałem że koła ale nie, zmieniłem inne to samo, na wahaczach miałem wyrobione gumy wymieniłem z prawej strony pół oś i wahacz bo był pęknięty dlatego że auto było po wypadku wcześniej wpadło do rowu i nie sprawdziłem przegubu wewnętrznego przy tej pół osi jak by trochę przestało po wymianie, to stwierdziłem z mechanikiem że na drugi dzień lewa pół oś i co się okazało po tym jeszcze gorzej nawet jak by na 2 biegu zaczął szarpać
teraz wymieniłem oby dwa przeguby wewnętrzne i jest to samo na każdym biegu jak dodaje gazu trzęsie kierownica nogami cala buda lata jak dodaje gaz pomału to po chwili przestanie a jeśli np na 4 biegu jadę z 70khm i dodam do końca to do 100kmh cały czas trzęsie nie mam już kompletnie pojęcia co to może być już mi mówili że docisk sprzęgła może być pęknięty już też słyszałem że skrzynia a tego bym Bardzo nie chciał.
Wymienione
-tuleje na wahaczach
-Przeguby Wewnętrzne
-Poducha po silnikiem przednia
-Poducha pod skrzynią biegów
Wydałem już prawie 600zł i to samo :(:(:(
Jeśli ma ktoś jakiś pomysł na piszcie bo nie che kolejnych pieniędzy wydawać nie potrzebnie!!!
Dziękuję z góry



artur_251
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 28, 2008 20:28
Lokalizacja: Lubin

Post autor: artur_251 » pt paź 23, 2009 22:53

Mma to samo ale dużo słabiej niz u ciebie ja jak jade na 4 biegu 60 i wcisne gaz to do 70 lekko odczuwam wibracje na całym aucie. Też niewiem co to moze być czekam az sie pogorszy to wtedy bede szukał.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt paź 23, 2009 23:01

podmień sprzęgło kompletne na próbę

[ Dodano: 23 Paź 2009 23:03 ]
cybermysza,


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
cybermysza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 22:33
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

taa

Post autor: cybermysza » sob paź 24, 2009 20:50

Tak ale wiesz wymienić sobie sprzęgło to nie jest taki tani koszt sprawdzę to a nie będzie i będę 600-700zł w plecy. Opadają już mi ręce. Wczoraj wyjechałem od mechanika zmienili mi lewą pół oś z powrotem tą moja starą od diesla ustawiona geometria i zmienili jeszcze przednią poduszkę na inną gdzie była nowa i niby lżej ale.. dalej to samo nie mam pojęcia jedni obstawiają skrzynie jedni nie. Ma cię pojęcie ??



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: taa

Post autor: norek111 » ndz paź 25, 2009 08:49

cybermysza pisze:Tak ale wiesz wymienić sobie sprzęgło to nie jest taki tani koszt sprawdzę to a nie będzie i będę 600-700zł w plecy. Opadają już mi ręce. Wczoraj wyjechałem od mechanika zmienili mi lewą pół oś z powrotem tą moja starą od diesla ustawiona geometria i zmienili jeszcze przednią poduszkę na inną gdzie była nowa i niby lżej ale.. dalej to samo nie mam pojęcia jedni obstawiają skrzynie jedni nie. Ma cię pojęcie ??
miałem na myśli podmiankę używanego sprawnego na próbę jak mecheś to robi


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
cybermysza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 22:33
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: cybermysza » ndz paź 25, 2009 11:26

wiem rozumiem o co ci chodzi ale sam koszt nawet wycignąć skrzynie i ją włożyć :(



drvatican
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 23, 2009 09:30
Lokalizacja: wawa

Post autor: drvatican » pn lis 23, 2009 09:49

witam
Mam dokladnie taki sam problem z moim golfem. Trzesie na 3,4,5 biegu, najbardziej jest to odczuwalne przy dodawaniu gazu. Jak odpuszczę gaz trzęsienie zanika, nie czuć nic przy delikatnym dodawaniu gazu. Czy ktos juz mial podobny problem i udało się go rozwiązać?
Z góry dziękuje pozdrawiam.



trefil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt lut 27, 2007 09:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: trefil » pn lis 23, 2009 11:11

u mnie mechanik stwierdził, że mechanizm różnicowy się rozpada, a objawy takie same, czy warto naprawiać, skrzynia 6 biegi wchodzą bardzo dobrze, tylko problem podczas przyspieszania



drvatican
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 23, 2009 09:30
Lokalizacja: wawa

Post autor: drvatican » pn lis 23, 2009 15:02

mechanizm roznicowy? hmm, u mnie to bardzo prawdopodobne bo jest glosny ( slychac takie chrobotanie). Pozatym 5 bieg juz jest przykatowany (porzedni wlascieciel nie kontrolowal stanu oleju w skrzynie) i gwiżdże jakbym startował samolotem ;) Chociaż jakoś nie moge sobie tego wyobrazic aby wlasnie mechanizm różnicowy powodował aż takie bujanie całym samochodem. Chyba najpierw wymienię poduszki pod silnikiem i skrzynia i zobaczę czy coś pomoże.



trefil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt lut 27, 2007 09:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: trefil » pn lis 23, 2009 15:44

jak podniosę auto, i rozbujam na 4 to widać bicie półośki ok 1 cm, półoś ponoć dobra wię mechanik stawia na mechanizm różnicowy, objawy mam identyczne jak ty,



Awatar użytkownika
cybermysza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 22:33
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Tak samo

Post autor: cybermysza » wt lis 24, 2009 01:41

Mam tak samo na podnośniku widać że pół oś lata i a jest dobra bo wymieniałem pół oś wachacz bo miałem krzywy i przeguby wewnętrzne i nic dalej tak samo jeśłi mechanizm to skrzynia nowa a to nie taki tani wydatek.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt lis 24, 2009 07:00

artur_251 pisze:jak jade na 4 biegu 60 i wcisne gaz to do 70 lekko odczuwam wibracje na całym aucie
mam to samo z obciążeniem + 3 osoby i moim zdaniem to będzie sprzęgło :grrr: - fakt, już 292 tys. km przelatane... a kto wie, czy czasem sprzęgło jeszcze od nowości u mnie siedzi...


Obrazek
Obrazek

trefil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt lut 27, 2007 09:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: trefil » wt lis 24, 2009 11:27

u mnie to jest raczej ostre drganie podczas jazdy, najpierw było tylko przy mocnym wciśnięciu gazu, teraz już drga nawet ja delikatnie przycisne, dzieje się tak dopiero po rozgrzaniu auta tak ok po 5 km, a u was jak jest?



Awatar użytkownika
cybermysza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 22:33
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

skrzynia vs sprzęgło

Post autor: cybermysza » śr lis 25, 2009 19:38

To teraz nie wiadomo czy skrzynia czy sprzęgło ?
jak wciskam sprzęgło jest bez różnicy słychać cały czas lekki szum bo silnik sobie klekocze swoją drogą i nie wiem czy skrzynia czy co ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości