Bolączka, mojego Golfa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Bolączka, mojego Golfa

Post autor: 1990VW » czw paź 15, 2009 17:16

Mam mk2 1990 rok 1.8 Rp, silnik zapewne znany.
Problem wygląda tak:
Rano zimno śnieg itp.itd(jak nie było śniegu też mu się zdarzało) Odpalam silnik, a tutaj chodzi jak traktor(nie palił na wszystkie cylindry) .
Zawsze codziennie rano tak jest jak silnik jest zimny, dopiero jak się go na obroty wkręci i przytrzyma chwilkę, i odpuści gaz to zaskakują wszystkie. Powiedzcie co to może być??
Jeszcze jedno pytanie, po włączeniu zapłonu miga mi kontrolka oleju i gaśnie po odpaleniu silnika, tak ma być??



Awatar użytkownika
Eso
--------
--------
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 21:59
Lokalizacja: Tarnów Opolski/Opole
Kontakt:

Post autor: Eso » czw paź 15, 2009 18:24

rozumiem ze auto nie jest garazowane? Gdy samochod stoi cala noc ta nazbiera sie wilgoc i wtedy silnik tam chodzi a po chwili lapie. nie masz czym sie martwic. a co do kontrolki to wszystko jest ok. gorzej jak by nie zgasla :bigok:


MÓJ MKIII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2308992#2308992

ZAPRASZAM: http://automobile-breffka.otomoto.pl/

[img]http://images49.fotosik.pl/214/4f047f3f2485d59b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » czw paź 15, 2009 21:33

nie musisz sie tak martwic bo RP-ki są wrazliwe na temperature i tak maja ale na wszelki wypadek po sprawdzaj swiece przewody kopulke i palec


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » czw paź 15, 2009 21:37

RPki tak nie maja jesli wymienia sie swiece kopulke palec przewody na czas



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pt paź 16, 2009 08:34

kolego juz sie spotkalem z duza iloscia rp-kow i moze nie kazdy ale duzo jest wrazliwych na zmienna pogode


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » pt paź 16, 2009 12:47

a ta kontrolka?



Awatar użytkownika
To_masz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 13:14
Lokalizacja: WL

Post autor: To_masz » pt paź 16, 2009 16:34

kontrolka jest w porządku, tak powinno byc, dodam ze mój eRPek tez jest wrażliwy na temperaturę a kable swiece itp kontroluje na bierząco



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pt paź 16, 2009 16:50

i mój też :) u mnie dodtakowo poszarpie jak jest zimny



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » pt paź 16, 2009 20:13

A ja mam dwa RP-ki juz ponad 7 lat i nigdy nie mialem zima problemow i na dodatek stoja na dworzu Nie twierdze ze nie powino byc takich problemow z ciezkim paleniem
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2009 20:15 przez jeryk10, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 17, 2009 00:19

eeeee przesadzaci z ta wrazliwoscią :) ja jakos nie narzekam, wystrczy wiedziec co i jak w nim ma działac i tyle :)



1990VW, najpierw sprawdz czy działa ci podgrzewanie kolektora ssacego :), mozsz to zrobic w następujący sposób, przekrecasz po nocy zapłon, nie odpalasz auta, po 5 minutach powiedzmy wsadzasz łape miedzy kolektor ssacy a wydechowy i macasz czy czujesz ciepło na dole ssacego :) jezeli nie czujesz to masz do sprawdzenia czujnik CZERWONY na węzu od chłodnicy, to jst zwykły termowłacznik , dziala na zasadzie jak jest ponizej 70 tmp cieczy to puszcza prąd, jak temp wzrosnie , to sie wyłacza i nie przewodzi ( podgrzewanie kolektora potocznie zwane podgrzewaniem jeza , pobiera dosc sporo prądu , pozniej funkcje podgrzewania kolktora ssacego przejmuje płyn chłodniczy ) , jezeli czujnik jest ok to sprawdzasz przekaznik NR 1, on jest oddzielnie nad wszystkimi bezpiecznikami , ale one rzadko padaja ( jak wlacza sie podgrzwanie jeza, to powinienes slyszec cyknięcie )
jezeli jezu grzeje, przełacznik jest ok, to zostaje Ci sprawdzeniee czy na zimnym silniku powitrze dostaje sie z przodu filtra, czy spod maski.
Zdejmujesz dekiel od filtra, sprawdzasz czy klapka nie jest zablokowana, sprawdzasz czy wezyk jest podłaczony ( mozesz odpiąc wzyk od osłony wtrysku i pociagnac, klapka powinna zaragowac ) , ale to nie bedzie tez dzialac jezeli nie masz rury od filtra do kolektora wydchowego ( wlasciwie nad nim , ta rura lapie cieple powietrze, zeby paliwo szybciej odparowywało i silnik nie szarpał itd )
jzli to wszystko dziala poprawnie , to sprawdzasz układ WN, kabel , kopułka, KABLE, swiece i na koncu sonde lambda ( ja mialm taki przypadek , ze mi padła sonda w zime.... na zimnym..maasaakraa !! szarpało, kopcił, smierdziało beznyna , palił jak smok !
takz jak widzicie , jest pare sposobów , zeby przygotowac RPka na zime i wilgoc :)

układ WN to podstawa , kable , kopułka, palec wszsytko z BERU, kable BERU, swiece NGK i bedzie smigac nawet pod wodą :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 00:29

ja w mojej EZetce mam inaczej, po włączeniu zasilania pali się kontrolka aku, miga kontrolka oleju, jak gaśnie kontrolka oleju-mogę odpalić auto są to 2, może 3 mignięcia i dopiero odpalam.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 17, 2009 00:33

reanimat pisze:ja w mojej EZetce mam inaczej, po włączeniu zasilania pali się kontrolka aku, miga kontrolka oleju, jak gaśnie kontrolka oleju-mogę odpalić auto są to 2, może 3 mignięcia i dopiero odpalam.
to nie diesel ze sie czeka na gasniecie kontrolek :) one to maja zaprogramowane jakby w sobie, musa sobie mrugnąc powiedzmy 3 razy przed odpaleniem :) taka jakby samokontrola, ale nie zmienia to faktu, ze jak nie poczekamy i odpalimy od razu auto , to nic sie nie dzieje :) czasem jeszcz mrugnie z rozpedu jakas kontroklka :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 00:36

ja wiem że to nie diesel a kontrolka nie jest kontrolką świecy żarowej, wydaje mi się że to może być zaprogramowana jakaś informacja np wymiana oleju itp wiesz taka informacja serwisowa, jak w DIGIFIZach tylko że tam normalnie pisały kody serwisowe.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 17, 2009 10:22

reanimat pisze:wydaje mi się że to może być zaprogramowana jakaś informacja np wymiana oleju itp wiesz taka informacja serwisowa,
masz racje.... wydaje Ci sie :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości