Mk2 lusterka asferyczne.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Mk2 lusterka asferyczne.

Post autor: tauka » wt lis 15, 2005 21:56

Mam takie pytanko. Czym się różni lusterko asferyczne od zwykłego lusterka?? Mam lusterka z edycji 10 MILIONEN i jedno z tego co wyczytałem jest asferyczne. Ale ja przed założeniem różnicy nie widzę.


Obrazek

fibolek

Post autor: fibolek » wt lis 15, 2005 23:42

Wydaję mi się że jedno z nich powinno oddalać a drugie (od strony kierowcy) powinno być normal .Ale napewno te od strony pasażera oddala ja tak mam w wersji MEMPHIS z przyciemnianymi tył lampami hella.Ale tak do końca się nie sugeruj tym co czytasz w opisach wersji bo różnie to było niemcy w sumie gratisy dawali a polacy zabierali przed wtarganiem do Polski.Bo z opisów wydaje się że mój Gofl też jest milionowy ale mu parę dodatków brakuje,a najciekawsze jest to że nikt mu nie dodał ani nie zabrał z "naszych".



*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Post autor: *Grzesiek* » śr lis 16, 2005 00:00

Wsteczne lusterko po stronie kierowcy pozwala zredukować zjawisko tzw. martwego pola widzenia. :grin:

Ps.

Rodzaje lusterek:

# PŁASKIE - Daje obraz rzeczywisty i niewielkie pole widzenia.
# SFERYCZNE - Daje obraz pomniejszony
ale dużo większe pole widzenia.
# ASFERYCZNE - Posiada dwie sfery dzięki czemu likwiduje martwe pole.
Zewnętrzny koniec zwierciadła jest bardziej podgiety
przez co w znacznym stopniu poszerza pole widzenia.

Obrazek



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr lis 16, 2005 00:24

Mi tam z auta nic nie wytargali. A lusterka napewno sa oryginał bo w niemczech je sam wyciagałem i pozatym sa w kolorze nadwozia tak jak byc powinny, wiec nie ma mowy żeby były nie takie jak w opisie wersji.


Obrazek

Pono

Post autor: Pono » sob lut 04, 2006 22:33

Ostatnio wymienialem lusterko i nowe zwierciadlo daje obraz naturalnej wielkosci ale strasznie male pole widzenia natomiast z drugiej strony mam zwierciadlo ktor pomniejsza obraz ale o wiele wiecej widac przed wymiana lusterka w obu zwierciadlach obraz byl pomniejszony z duzym polem widzenia chce miec znowu taki ukla. Czy w zwiazku z tym mam sobie dokupic zwierciadlo sferyczne? A wy jakie macie wklady i co polecacie?



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lut 05, 2006 01:11

Grzesiek ja mam taką wersję z tymi oryginalnymi lustrami.I wiem że w jednym pomniejsza(rzeczywisty obraz) a w drugim oddala.Natomiast o żadnym wyprofilowaniu nie ma mowy.Pozdro fibolek



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lut 05, 2006 06:28

fibolek pisze:Grzesiek ja mam taką wersję z tymi oryginalnymi lustrami.I wiem że w jednym pomniejsza(rzeczywisty obraz) a w drugim oddala.Natomiast o żadnym wyprofilowaniu nie ma mowy.Pozdro fibolek
Jaka jest różnica między "pomniejsza" a "oddala"? Lusterka płaskie dają obraz rzeczywisty -tak jak każde lusterko w domu. Wypujłe pomniejszają co daje większe pole widzenia.(lusterka w samochodach są niewielkie)
Lusterko asferyczne to jakby dwa w jednym. Czasem jak się dobrze przyjrzeć to widać linię podziału.
Poczytaj tutaj
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=83625837



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości