ciag dalszy z szybami parowaniem i nie wiem co dalej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

ciag dalszy z szybami parowaniem i nie wiem co dalej

Post autor: pawel1985x » wt paź 13, 2009 21:42

Witam dzisiaj juz wszystko przeszlo ludzkie pojecie wsiadam do auta plus 1 osoba nagle zachodza szyby daje nawiew na szyby na max w trybie econ ale nic nie pomaga dodam ze wszytskie zaparowane.Przelaczam na obieg zamkniety nic bez zmian silnik chodzi 5 min i zero reakcji co jest nie tak?dodam ze mylem szyby ostatnio ale bez zadnego detergentu .Płynu w chlodnicy nie zauwazylem aby ubywalo na desce razdzielczej zadnej diody w vagu zadnego problemu a ta para wydaje sie jakas tlusta.Ma ktos pomysl co to moze byc i jak tego sie pozbyc? auto sprzatane piasku nie ma .przegladalem forum pisalo zeby moze umyc szyby ale z niewielka iloscia plynu czy to moze pomoc?bo mi sie wydaje ze skoro plyn jest tlusty to i tluste szyby beda wiec problem nie zniknie



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » wt paź 13, 2009 21:43

Zmień filtr kabinowy.



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » wt paź 13, 2009 21:56

A jak dasz na auto not nic nie daje? Poza tym jak masz zamkniety obieg to nigdy w zyciu Ci szyby nie odparuja.


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dn501 » wt paź 13, 2009 21:57

Witam.

Rozumiem że masz climatronic.

Często pada zębatka w silniczku sterującym obiegiem zewnętrznym i wewnętrznym.
I sprawdź czy nie masz przypadkiem mokro w bagażniku, tam gdzie apteczka po przeciwnej stronie i tam gdzie zapas.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... j%B1+szyby



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt paź 13, 2009 21:58

karol27 pisze:Zmień filtr kabinowy.
Dokładnie :bajer:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt paź 13, 2009 22:01

pawel1985x pisze:daje nawiew na szyby na max w trybie econ ale nic nie pomaga
jak dasz na auto to pomoże...jak będzie poniżej 4stopni to niestety nie
pawel1985x pisze:Przelaczam na obieg zamkniety nic bez zmian
To już raczej na pewno nie ułatwia sprawy...tym bardziej że podejrzewam, że u Ciebie nie działa obieg zamknięty/otwarty
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660 - dobry temat

[ Dodano: 13 Paź 2009 22:05 ]
pawel1985x, poszukaj jak się diagnozuje Climatronica to sam sobie sprawdzisz czy wszystko gra
Ostatnio zmieniony wt paź 13, 2009 22:03 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Post autor: trzeci5 » wt paź 13, 2009 22:13

Witam dokładnie mam taki sam problem jeśli załącze na econ i bez rurznicy czy obiek jest włączony czy nie to parują mi szyby, po włączeniu na auto jest ok , jeśli econ i auto nie jest załączone szyby nie parują .Filtr kabiny wymieniałem jakieś dwa miesiące temu .O co tu chodzi pomocy...
Ostatnio zmieniony wt paź 13, 2009 23:32 przez trzeci5, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » wt paź 13, 2009 22:20

Panowie opcja szukaj nie boli... bylo juz conajmniej kilkanascie podobnych tematow...
u mnie jak i za pewne u wiekszosci z was padlo zamykanie/otwieranie obiegu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt paź 13, 2009 22:27

trzeci5 pisze:bez rurznicy czy obiek
:panna:
trzeci5 pisze:jeśli załącze na econ i bez rurznicy czy obiek jest włączony czy nie to parują mi szyby
trzeci5 pisze:jeśli jest econ i auto nie jest załączone szyby nie parują
czyli, że jak ?? Kompletnie nic z tego nie wynika...
trzeci5 pisze:O co tu chodzi pomocy...
dobre pytanie o co chodzi w tym co napisałeś gdybyś używał przecinków lub kropek to może prędzej ktoś by pomógł bo tak to nawet ciężko zczaić o co chodzi proponuje jeszcze przeczytać temat w linku który podałem tam jest bardzo ładnie opisana jedna z przyczyn parowania szyb chociaż nie wiem czy Tobie parują czy nie bo tak napisałeś że ręce opadają może jakby tak każdy pisał to by się bardzo sympatycznie zrobiło na forum pozdrawiam Cię kolego i zachęcam do używania znaków typu "," oraz "."...sam zobacz jak to się czyta



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Post autor: zq_lbn » wt paź 13, 2009 22:29

Mam ten sam problem - proponuję wymianę filtra kabinowego, a przy okazji sprawdź, czy klapka zamykająca obieg zewnętrzny nie jest zablokowana.



Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Post autor: trzeci5 » wt paź 13, 2009 23:36

Qto pisze:
trzeci5 pisze:bez rurznicy czy obiek
:panna:
trzeci5 pisze:jeśli załącze na econ i bez rurznicy czy obiek jest włączony czy nie to parują mi szyby
trzeci5 pisze:jeśli jest econ i auto nie jest załączone szyby nie parują
czyli, że jak ?? Kompletnie nic z tego nie wynika...
trzeci5 pisze:O co tu chodzi pomocy...
dobre pytanie o co chodzi w tym co napisałeś gdybyś używał przecinków lub kropek to może prędzej ktoś by pomógł bo tak to nawet ciężko zczaić o co chodzi proponuje jeszcze przeczytać temat w linku który podałem tam jest bardzo ładnie opisana jedna z przyczyn parowania szyb chociaż nie wiem czy Tobie parują czy nie bo tak napisałeś że ręce opadają może jakby tak każdy pisał to by się bardzo sympatycznie zrobiło na forum pozdrawiam Cię kolego i zachęcam do używania znaków typu "," oraz "."...sam zobacz jak to się czyta
wczytaj się w tekst to załapiesz o co chodzi ,a jesli nie wiesz jak pomóc to najlepiej nie komentuj ...


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr paź 14, 2009 09:19

wczytaj się w tekst to załapiesz o co chodzi ,a jesli nie wiesz jak pomóc to najlepiej nie komentuj ...
wiem jak pomóc i napisałem, może nie doczytałeś :green_fuck:
...ja wczytać się próbowałem i tak jak wyżej zacytowałem, raz piszesz że szyby parują przy econ... a za chwilę, że jeśli jest econ to nie parują



Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Post autor: trzeci5 » śr paź 14, 2009 10:55

Qto pisze:
wczytaj się w tekst to załapiesz o co chodzi ,a jesli nie wiesz jak pomóc to najlepiej nie komentuj ...
wiem jak pomóc i napisałem, może nie doczytałeś :green_fuck:
...ja wczytać się próbowałem i tak jak wyżej zacytowałem, raz piszesz że szyby parują przy econ... a za chwilę, że jeśli jest econ to nie parują
kolego pisze wyrażnie ze jak opcja econ i auto jest wyłączona to szyby nie parują,a jeśli załącze opcje econ bez znaczenia czy z obiegiem czy bez to szyby parują czego tu nierozumiesz pozdro... :bigok:


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » śr paź 14, 2009 12:01

sprawdz czy sie klapka od obiegu nie zawiesila w pozycji zamkniety. wlacz dmuchawe i wloz reke w kacie z prawej strony nad nogami pasazera. jak ciagnie powietrze bez wzgledu jak jest usawione na konsoli to bedzie to.


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości