Kilka pytań początkującego ....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Kilka pytań początkującego ....

Post autor: *Grzesiek* » wt lis 15, 2005 17:04

Witam !

Od miesiąca jestem posiadaczem Golfa 2 z małym silniczkiem - 1.3 KAT.

Mam do Was kilka pytań:

1. Jak odpalam auto i po chwili zapalam swiatła i np ogrzewanie to obroty spadają i coś pod maską zaczyna hałasować ( taki dźwięk jakby jakaś nakrętka latała ). ps. Wszystkie paski i filtry wymienione. Co to może być ?

2. Jak ruszam spod świateł to mam wrażenie jakby był konkretnie zamulony i nie chciał jechać ( czasami mam wrażenie, że maluch szybciej by wystartował ). Czytałem na forum o usunięcia katalizatora, ale w dowodzie rejestr. mam wbite VW GOLF 1.3 KAT i boje się, że będę miał jakieś nieprzyjemności (?)

3. Tutaj wydaje mi się, że jest najgorzej.... Po nieco ostrzejszej jeździe postanowiłem podnieść maskę i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu ( :rotfl: ) i się zdziwiłem... Jakiś dymek się wydobywał spod silnika ( tak bardziej na prawo od silnika ) i śmierdziało spalenizną.... Co to może być ??


Za wszelką pomoc z góry dziękuję i jeśli coś namieszałem to proszę się nie smiać - jestem początkującym.



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » wt lis 15, 2005 17:37

Ad 1 Sprawdz alternator (łożyska mogą mieć już dosyć) albo naciąg paska
Ad2 i Ad3 Ciężko stwierdzić musiałbyś dokladniej zaobserwować ską te spaliny się wydobywają ( może uszczelka pod głowicą) A jak temperatura silnika?



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt lis 15, 2005 17:52

1) najszybciej naciąg paska lub łożyska
2) nie zaczynaj od usuwania kata, najpierw trzeba zlokalizować rzeczywistą przczynę
3) Możesz mieć gdzieś mały wyciek oleju z silnika i olej który spływa sobie po silniku skapując trafia na rurę od układu wydechowego (biegnie z kolektora pod miską olejową do tyły auta)i tam się wypala.



*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Post autor: *Grzesiek* » wt lis 15, 2005 23:39

czyś:

Masz rację !

Uszczelka w misce olejowej - do wymiany !

A co do alternatora.... Możliwe, że szczoteczki już padają.... Ale to jutro już się tym zajmę.

Dzięki ! :satan:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości