grzeja sie tarcze hamulcowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mahdi10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 13, 2009 17:26
Lokalizacja: wałcz
Kontakt:

grzeja sie tarcze hamulcowe

Post autor: mahdi10 » sob paź 10, 2009 09:28

koledzy prosze o pomoc. bylem u mechanika juz dwa razy i nadal mam tarcze hamulcowe bardzo goronce ze nie mozna dotknaci palcami. mechanik robil odpowietszanie. nie wiem jak to opisac ale sproboje, czyscil bolce laczace obie szcaeki bo byly zardzewiale i sie zacinaly. zdjal kola i na sucho wbil bieg tarcze nigdzie nie tarly.czy jest to mozliwe zeby tarcze tak mocno sie gzaly.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 10, 2009 09:40

mahdi10, tracze grzeją się nawet do czerwoności- jeśli hamujesz i tak ma być. Problem jest wtedy jeśli nie naciskasz hamulca a tarcze omcno trą o klocki - mocno to znaczy że jak podniesiesz auto to wyraźnie czujesz że jest opór przy próbie pokręcenia kołem - minimalne szuranie tarczy o klocki jest dopuszczalne. Więc jak to jest u ciebie?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » sob paź 10, 2009 10:04

podczas hamowania to normalne ze sie grzeja tarcze tak jak kolega napisal. moje pelne tarcze tez gorace po zahamowaniu sa (Vento). czekamy na wiecej informacji o tych hamulcach


chętnie służe pomocą

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 414 gości