Zmiana płynu w ukladzie wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Zmiana płynu w ukladzie wspomagania

Post autor: niceboy » pt paź 09, 2009 08:06

Nie mam rozeznania bo od lat beztrosko jezdzilem do ASO ale po ostatniej wizycie u mechanika mam watpliwosci stad pytanie:
Co (jakie objawy) moze spowodowac wlanie innego niz do tej pory plynu w ukladzie wspomagania? Glosniejsza praca pompy? Smrodek w kabinie?
Podczas naprawy wlano mi teraz jakis zielony niby promowany dla BMW (na opakowaniu nie ma wzmianki o VW) i mam wlasnie powyzsze efekty - czy sa spowodowane zmiana plynu?



Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post autor: niceboy » pt paź 09, 2009 09:26

1. Jak sie objawia to rozszczelnienie magla?
2. Wlasnie filtr kabinowy byl czyszczony i przez 2 dni byl mily zapach a teraz lekki smrodek...
Dywaniki suche, uszczelki OK.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 09, 2009 09:36

niceboy pisze:Wlasnie filtr kabinowy byl czyszczony
to sie wymienia a nie czyści, możliwe ze smrodek jest z innych czesci wentylacji jak wyżej kolega napisał, ale nie z maglownicy. No byc może przy robocie trochę płynu mechanik niechcący zapodał na wydech - to po prostu poczekaj aż odparuje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post autor: niceboy » pt paź 09, 2009 09:37

wyciek.. jak sama nazwa wskazuje ;) ale nie towarzysza temu zadne inne niezbyt normalne odglosy lub koniecznosc uzycia wiekszej sily podczas kierowania (na skutek ubytku plynu)?
A co do terminologii to slowo "czyszczony" powtorzylem za mechanikiem - cokolwiek by ono oznaczalo.
Ostatnio zmieniony pt paź 09, 2009 09:39 przez niceboy, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post autor: niceboy » pt paź 09, 2009 11:25

dziekuje. Dopytalem w koncu w "moim" ASO (dziwne ze nie wiedzieli od razu zagladajac do kartoteki) wczesniej tez mialem zielony.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 371 gości