Czy wymieniać ten amortyzator o 50% sprawności

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raclet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:48
Lokalizacja: Lublin/Kraków/Włoszczowa
Kontakt:

Czy wymieniać ten amortyzator o 50% sprawności

Post autor: raclet » czw paź 08, 2009 12:10

Witam
Mam problem. Niedawno kupiłem MK4 i po badaniu na diagnostyce wyszły wszystkie amorki po 78% a prawy przedni 50%. Auto według mnie się dobrze prowadzi dla tego mam kilka pytań.
1. Czy na 100% wierzyć wynikom diagnostyki bo auto przyciągnięte z Niemiec 170tys pewnego przebiegu więc raczej nie powinno się coś takiego dziać. A po ręcznym bujaniu wydaje się dobrze tłumić.
2. Czy wymienić tylko ten jeden zużyty, nie zależy mi na gwarancji bo i tak nigdy z tego nie korzystałem, a w przypadku reklamacji i tak są problemy bo zazwyczaj przyczyna uszkodzenia jest po stronie użytkującego tzn najechanie na dziurę albo przyczepią się że źle zamontowane i nie podlega gwarancji. Miałem tak w Audi i faktycznie koleś mi źle założył bo nie dokręcił wkładu i amorek został skoszony po miesiącu aż się wylał. W tym przypadku wymieniłem tylko ten zużyty bo drugi dobrze założony trzymał i prawie nowy. W przypadku mojego nowego MK4 nie znam historii uszkodzenia czy to w wyniku długotrwałej eksploatacji czy nagłego zdarzenia pojawił się problem.
3. Jaki jest koszt wymiany wraz z robocizną czy po tym trzeba ustawiać zbieżność.
4 I czy 50% sprawności amortyzatora kwalifikuje go do wymiany czy jeszcze może się spokojnie pobujać do następnego przeglądu lub do momentu aż zacznie prowadzać autem

Z góry dziękuję za cenne opinie z których zamierzam skorzystać .



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » czw paź 08, 2009 12:21

Skoro mowisz ze nie jest zle z prowadzeniem auta to ja bym go jeszcze zostawil. Jak chcesz je m8imo to wymienic to TAK 2 na raz i Tak trzeba bedzie po tym zrobic zbierznosc. A czy dobujasz sie do nastepnego przegladu to nie sadze bo na naszych polskich drogach sam wiesz jak jest, raczej nie bedzie na tyle sprawny zeby przeszedl drugi przeglad.


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 08, 2009 12:40

raclet, ze względu na róznice pomiedzy prawym i lewym powinieneś wymienić. Auto napewno lepiej bedzie się prowadzić. Najlepiej wszystkie 4. To auto w Niemczech jeździło po równych drogach, u nas polecą te amortyzatory błyskawicznie, a przebieg jak na jeden komplet amortyzatorów jest duży


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości