Problem z odpaleniem samochodu!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Problem z odpaleniem samochodu!

Post autor: tcm1 » wt paź 06, 2009 11:57

Witam, mam golfa mk3 1.8 ABS. Kilka dni temu wyjechalem na 3 dni zostawiajac samochod pod domem. ( wyjezdzajac wszystko bylo okej) Po powrocie wsiadam do auta, zapalam...i nic...silnik nawet nie zakrecil ani razuu. bylo dziwne PYK i nic wiecej..wiec mysle ze akumulator padl, podjechalem drugim autem podlaczylem na kable, ladowalem z 20min..ponownie chce uruchomic moj samochod i znowu NIC, samochod ani razu nie zakrecil..co dziwne wszystkie kontrolki swiatla itd dzialaly. radia moglem sluchac jak szalony, ale silnik nie zakrecil, mogli byscie mi pomoc? macie jakies pomysly co sie moglo stac ? akumulator mam od 2005r moze juz szlag go trafil ? pozdrawiam



pawel_v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 18, 2008 20:44
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problem z odpaleniem samochodu!

Post autor: pawel_v » wt paź 06, 2009 12:03

Spróbuj podmienić akumulator z innego auta i wtedy zobacz czy odpali

Miałem inden tyczny problem jak ty i okazało się że to akumulator jest juz do :ass:
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 12:13 przez pawel_v, łącznie zmieniany 1 raz.



tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » wt paź 06, 2009 12:43

tez tak zrobie, ustawilem sie z kumplem na podmianke niedlugo. dzieki pozdrowki



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » wt paź 06, 2009 13:46

jeśli akumulator padł to przy próbie odpalenia kontrolki powinny przygasać, być może coś z rozrusznikiem się dzieje - tym bardziej, że słyszysz takie pyknięcie.


Pelson. i wszystko jasne:
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/91426

tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » wt paź 06, 2009 15:02

podlaczylem akumulator od kolegi, to samo, nie kreci i juz nie ma zadnego pyk,po prostu przekrecam kluczyk i NIC:/ mozliwe ze rozrusznik padl? regeneracja? ktos z was mial taki przypadek? dziekuje pozdrawiam



tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » wt paź 06, 2009 16:58

udalo mi sie odpalic auto na akumulatorze kolegi z pychu. gdy wylaczylem silnik i chcialem z powrotem uruchomic..CISZA.. ten sam problem jak na poczatku. podobno mozna sprawidzic jeszcze czy nie padla stacyjka po prostu. przeciagne kabel i sprawdze. jezeli nie pojdzie to rozrusznik na 100%. generalnie za bardzo sie na tym nie znam. mozecie mi pomoc z tym rozrusznikiem? pzdr



Awatar użytkownika
przemgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 12:51
Lokalizacja: Susz

Post autor: przemgo » śr paź 07, 2009 12:35

Podejrzewam, że będzie to moduł zapłonowy (cewka zapłonowa). Miałem nie dawno taki przypadek.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr paź 07, 2009 12:52

1 .Jak ci rozrusznik stuka a nie kręci (to PYK) to stacujka jest OK
2. Sprawdz najpierw masę silnika-Wez rurę dotknij do słupka minus aku i do silnika-czesci niemalowanej) docisnij mocno a drugi kolega niech zakreci rozrusznikiem.
3.Sprawdz czy na grubym kablu co do rozrusznika idzie jest napięcie jak tak to zewrzyj jakimś wkretakiem ten gruby z cienkim (NA LUZIE)

wtedy napisz co i jak zadne cewki nie maja nic do krecenia rozrusznikiem!



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr paź 07, 2009 14:00

Mógł też przegnić kabelek między elektromagnesem a rozrusznikiem, lub gruby kabel idący do rozrusznika z aku.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » śr paź 07, 2009 14:12

Lipek81 pisze:przegnić kabelek między elektromagnesem a rozrusznikiem,
ja tak miałem i też tylko cykało ale jeszcze przygasały kontrolki po wymianie tego kabelka jak ręką odjął :)



Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kubalec » śr paź 07, 2009 18:07

Ja bym sprawdził połączenie minusa akku z masą auta.Często tak się zdarza,że śniedzieje tam i gdy włączamy lampy radio itd to działa a jak potrzebujemy większego prądu do rozrusznika to jest właśnie takie "pyk" i nara.Zdejmij klemy poprzeczyszczaj wszystkie styki i wtedy sprawdż.Fajnie jakbyś też miał woltomierz i zobaczyłbyś ile napięcie spada jak uruchamiasz rozrusznik.Jak drastycznie spada to akku do wyrzucenia a jak sie nie zmienia to na stykach przerwa.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości