MKII - PREIBURG 2E - PILNE!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

MKII - PREIBURG 2E - PILNE!!!

Post autor: wójaszek » pn lis 14, 2005 00:23

Witam mam problem z moja MKII silnik 1.6 na gaźniku 2E problem jest taki gdy silnik dostanie juz temperatury(wskazówka jest pośrodku) to na wolnych obrotach pracuje nie równo dość nierówno bo tak spadaja obroty że zaczyna mrygac lampka ładowania, co może być nie tak - czy mógł bys pokazac mi co mam odkręcić, przeczyscić i dokładnie co zrobić, z góry dzieki i pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn lis 14, 2005 00:45

przede wszystkim kupo środek do czysszczenia gażników (~15zł) potem rozkrec gażnik na czynniki pierwsze ale zapamietaj gdzie co było, wyczysc, uszczelnij np silikonem wysokotemperaturowym bardzo delikatnie uszczelki na nowo przed skręceniem, chyba ze masz nowe uszczelki. Da sie takie dostać, tzw reperaturki. przegladnij zawór iglicowy czy dobrze trzyma jak rozkręcisz i sprawdz szczelność pływaka, bo moze ci pływak zalewa i np silnik dostaje zadużo paliwa i sie zalewa momentami i dlatego przygasa.

Po sprawdzeniu tego wszystkiego i złożeniu do kupy, radze przeprowadzić regulacje ww gażnika, ale z tym to już musisz jechać do dobrego gaznikowca, pisze dobrego bo do tego trzeba analizator spalin i troche wiedzy a nie regulowanie na słuch jak większosc polskich "gażnikowców" robi i tylko to potrafi.

to tyle odemnie, moze ktoś jeszcze ma jakies sugestie.
aha, dobrze jest znależc kilka kabli, tzw linek, i poucinać po np 10cm odcinki z kilku rodzajów o róznej grubosci grubości drucików, przydaje sie do czyszczenia kanalików, np od biegu jałowego.

jeszcze jedno, użyj szukaj, albo wejdz na strone główną, gdzieś tam były schematy i opisy gażnika 2e albo 2e2 i zobacz kjtóre dysze do czego i też sie sugerój tymi schematami jako instrukcje.

pozdroi powodzenia.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » pn lis 14, 2005 09:57

czy mógł by sie ktos jeszcze wypowiedzieć
z góry dzieki


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn lis 14, 2005 11:21

Ja bardziej przypuszczam ze masz 2e2 ale moze sie myle, bop 2e to w 1.3 chyba były, w każdym razie budowa są bardzo podobne, a nedomagania jeszcze bardziej:)

pod tym i linkami znajdziesz:
- niedomagania gaznika: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=19771
- specyfikacje gaznika 2e2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=23353 (plik do ściagniecie 1.6MB)

Powodzenia


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn lis 14, 2005 11:22

Przy tym gaźniku niestety za duż sam nie zdziałasz, jest sterowany elektronicznie.Najlepiej pojechać do dobrego mechanika bo tylko dobry Ci to zrobi.Te gaźniki to przekleństwo wszystkich ich posiadaczy i mechaników.
Posłuchaj jednak rady Igora i przeczyść go , jeślki nie pomoże to tylko mechanik.


Black

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » pn lis 14, 2005 11:55

miałem podobny problem w MKI 1.6 PREIBURG, pojechałem go znajomego mechanika on coś delikatnie odkręcił i już :)

Wiem że jest tam jakaś regulacja, od strony pasażera jest regulacja obrotów a od strony kierowcy chyba dopływu powietrza...

A gdzie reguluje się ssania ?? Za krótko mi trzyma


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » pn lis 14, 2005 12:46

Sam nic nie zdziałasz. Jeśli go rozbierzesz, wyczyścisz i złożysz to i tak nie wyregulujesz i nie ustawisz go aby dobrze wszystko chodziło. A jak jakiś zawór przy okazji Ci padł to w ogóle samemu nie masz nawet co próbować.

Poleciłem Ci dobrego fachowca od gaźników w Olsztynie (60km od Ciebie) ale jak widzę Ty się uparłeś aby to zrobić koniecznie samemu. Spoko, tylko uważaj abyś do Olsztyna na holu nie ciągnął autka.

Pozdrawiam.


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn lis 14, 2005 13:03

igor002 pisze:Ja bardziej przypuszczam ze masz 2e2 ale moze sie myle, bop 2e to w 1.3 chyba były
W 1.6 też były montowane, mój brat miał kiedyś takiego.


Black

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn lis 14, 2005 13:20

blackwhite pisze:
igor002 pisze:Ja bardziej przypuszczam ze masz 2e2 ale moze sie myle, bop 2e to w 1.3 chyba były
W 1.6 też były montowane, mój brat miał kiedyś takiego.
najwyrażniej bo jak byk na tabliczce pisze 2E ale kiedys mi sie wydawało ze tylko w 1.3 były montowane ale to nic:)

a co do:
blackwhite pisze:Przy tym gaźniku niestety za duż sam nie zdziałasz, jest sterowany elektronicznie.Najlepiej pojechać do dobrego mechanika bo tylko dobry Ci to zrobi.Te gaźniki to przekleństwo wszystkich ich posiadaczy i mechaników.
Posłuchaj jednak rady Igora i przeczyść go , jeślki nie pomoże to tylko mechanik.
to ten gażnik jest zwykłym gażnikiem sterowanym podciśnieniami itp, zadna elektronika, zresztą widać to na djeciach, jakiś czujnik temperatury czy podgrzewacz to jeszcze nie elektronika, elektroniczny gaznik pierburga to 2EE i tam rzeczywiscie nic sam nie zdziałąsz poza przeczyszczeniem bo gaznika sie tam nie reguluje, ale tu jak najbardziej bo to zwykły gażnik.

Pozdro i do dzieła.

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 12:26 pm ]
tak mi jeszcze przyszło do głowy, sprawdz uszczelke pod gaznikiem, tą na kolektorze, moze lewe powietrze łapie jak sie rozgrzeje i z tąd te objawy, ale stawiał bym na sam gaznik bardziej i wache z paprochami, np z orlenu, największy i najdroższy shit!!


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Adam1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 30, 2005 00:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adam1 » wt lis 15, 2005 00:40

w gażnikach sterowanych elektronicznie nie polece Ci grzebać... pogjedz do jakiegos dobrego gażnikowca niech go poczyści wyreguluje i podłączy pod komputer żeby ustalic skład mieszanki. sam wiele nie zdziałasz za to ile mozesz zepsuć... :piwka:



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » wt lis 15, 2005 17:58

dzis podjąłem decyzje że sam sprostam wyzwaniu wykręciłem gaźnik, przeczyściłem go zmieniłem przewody od podcisnienia i ciekawe co dalje jak zaloże gaxnik jutro to sie okaże mysle że tak nie wiele wskórałem ale zobaczymy


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Post autor: Lisu » wt lis 15, 2005 22:58

wójaszek pisze:dzis podjąłem decyzje że sam sprostam wyzwaniu wykręciłem gaźnik, przeczyściłem go zmieniłem przewody od podcisnienia i ciekawe co dalje jak zaloże gaxnik jutro to sie okaże mysle że tak nie wiele wskórałem ale zobaczymy
Napisz czy coś pomogło, bo mi też zaczęły się problemy!



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr lis 16, 2005 00:18

Lisu pisze:
wójaszek pisze:dzis podjąłem decyzje że sam sprostam wyzwaniu wykręciłem gaźnik, przeczyściłem go zmieniłem przewody od podcisnienia i ciekawe co dalje jak zaloże gaxnik jutro to sie okaże mysle że tak nie wiele wskórałem ale zobaczymy
Napisz czy coś pomogło, bo mi też zaczęły się problemy!
tak ale ty masz pn i to gaznik 2ee elektroniczny tzw ecotronic, jedyne co mozesz w tym gazniku zrobić to go wyczyścic dokładnie jak kolega pwyżej ale go nie wyregulujesz, jego reguluje komputer za sprawą sobndy lambda (moze ona ci sie konczy jak masz problemy z obrotami)
w gazniku 2ee reguluje sie co najwyżej skład spalin z analizatorem w wydechu, czy jak to sie tam nazywa, ale mieszanke dobiera komputer.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Kiedyś miałem MkII na 2E2

Post autor: Razal » śr lis 16, 2005 00:31

poszła mi ta część co jest na pierwszym zdjeciu w prawym górnym rogu

takie czarne kółko zaworek czy mendrama coś takiego (mechanik wymienił skasował wtedy chyba ze 300zł za cały przegląd) i żyje do dzisiaj bez jakichkolwiek napraw :)


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości