Żarówki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mariusz Hajduk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Żarówki

Post autor: Mariusz Hajduk » ndz paź 04, 2009 11:08

Witajcie....Czy żarówki coś ala ksenony, kolor ich to niebieskawy, mogą zniszczyć albo szybciej wypalić reflektor...?????
Golf IV 2001 rok


Mariusz

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » ndz paź 04, 2009 11:13

Nie sądzę. No chyba że żarówki będą miały za dużą moc a lampy to będą jakieś zamienniki słabej jakości to wtedy może się nadtopić szkło reflektora. A co do żarówki PHILIPS to nie polecam bo strasznie krótki ich żywot (OSRAM to samo)



Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kubalec » ndz paź 04, 2009 11:25

Kiedyś w "Auto Świat" czytałem właśnie test takich żarówek.Generalnie nie zakładajcie żadnego badziewia z marketów za 30 pln.Masakrycznie zżerają prądu,dużo więcej niż 55 W a mniej świecą co znaczy że zamieniają energie na ciepło,więc teoretycznie mogą uszkodzić lampe.Właśnie Philips Bluevision miał wysokie noty.Ale para takich żarówek kosztuje 100 pln.A co z żywotnością to trudno mi powiedzieć.Ale mimo to ja bym zainwestował w markowe.


Obrazek

Mariusz Hajduk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mariusz Hajduk » ndz paź 04, 2009 11:34

No właśnie widziałem żarówki Philipsa za jakieś ponad 20 złotych. Z tym ze piszecie zeby zainwestowac w Markowe to znaczy jakie ?
Bo moze zostawić orginalne i olać sprawę ...refletkory mam orginalne...


Mariusz

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz paź 04, 2009 13:02

Mariusz Hajduk pisze:Czy żarówki coś ala ksenony, kolor ich to niebieskawy
Mariusz Hajduk pisze:właśnie widziałem żarówki Philipsa za jakieś ponad 20 złotych
zwykłe Philipsy może dostaniesz za 20zł, niebieskie to kilkakrotnie więcej musisz liczyć.



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » ndz paź 04, 2009 14:04

wczoraj oglądałem Philips Blue Vision w Norauto za 99 zł rzecz jasna H1 a co do wytrzymałości to w poprzednim samochodzie to wytrzymały mi rok tylko że to były H4


Obrazek

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » ndz paź 04, 2009 15:52

I tu z pomocą przychodzi allegro. Ja kupiłem żarówki Philips Blue Vision H1 + postoje (też PBV) za 61 zł + przesyłka. Co do zywotności to nie wiem, bo na razie mam je w rezerwie, a jeżdżę na zwykłych tungsramach (czy jak to się tam pisze...). Też czytałem ten artykuł w AŚ i przyznam, ze wpłynął na zakup PBV.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz paź 04, 2009 16:08

Co do żarówek tzw "lepiej święcących" to dodam od siebie też dwa grosze.

Żarówki OSRAM - NB 55W - długość świecenia około 3-5 miesięcy (potwierdzone i sprawdzone nie tylko w moim Golfiku ,ale też autach znajomych)

Żarówki Philips - świeciły trochę dłużej ,ale kupiłem te z napisem LONG LIFE

Pozostałe typu Tungsram i reszta świeci trochę dłużej bo nie jest tak żyłowana.

Z odbłysnikami nic się nie stanie jeśli będziesz miał żarówki o mocy 55W/60W , mocniejszych marketowych 100W :panna: nie polecam... bo to szajs jakich mało.
Jeśli już chcesz mieć lepsze światełko na dłużej to może zainteresujesz się zestawem HID i zastosujesz palniki o barwie np 4300 lub 5000 (światło białe- dzienne)


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

Post autor: carollo » ndz paź 04, 2009 19:29

Haki pisze:Jeśli już chcesz mieć lepsze światełko na dłużej to może zainteresujesz się zestawem HID i zastosujesz palniki o barwie np 4300 lub 5000 (światło białe- dzienne)
To rowiązanie należy dla odważnych......podczas kontroli drogowej stracisz dwód rejestracyjny, no chyba ze kolega zainwestuje w nowe lampy z homologacją na xenon
Inna kwestia ze taki zestaw HID oślepia i nikt mi nie wmówi ze jest inaczej.
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 19:31 przez carollo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » ndz paź 04, 2009 20:17

carollo pisze:To rowiązanie należy dla odważnych......podczas kontroli drogowej stracisz dwód rejestracyjny, no chyba ze kolega zainwestuje w nowe lampy z homologacją na xenon
Inna kwestia ze taki zestaw HID oślepia i nikt mi nie wmówi ze jest inaczej.
Błagam, nawet nie zaczynaj dyskusji na ten temat...



grizzly83

Post autor: grizzly83 » ndz paź 04, 2009 20:47

Jajcek pisze:Nie sądzę. No chyba że żarówki będą miały za dużą moc a lampy to będą jakieś zamienniki słabej jakości to wtedy może się nadtopić szkło reflektora. A co do żarówki PHILIPS to nie polecam bo strasznie krótki ich żywot (OSRAM to samo)
Może zdementuje twoje słowa :hmm:
Dokładnie 1.5 roku temu założyłem żarówki z serii PHILIPS BLUE VISION i nie dość , że świecą nadal to dodam , że dają super efekt błękitu :helm:

Polecam te żarówki , cały komplet mam !!! łącznie z postojowymi :okej:
p.s koszt żarówek za ile kupiłem to około 120zł za cały komplet żarówek na przód ( na te 120zł składają sie dwa komplety na dwa klosze )
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 20:49 przez grizzly83, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » ndz paź 04, 2009 21:17

ja mam osram cool blue, smigam juz 2 rok i jest ok


VAG-COM oraz Poski VAG; sluze pomoca

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz paź 04, 2009 21:33

Philips BlueVision H7 + W5W można już kupić za około 80zł, posiadam właśnie taki komplet, póki co kilka miesięcy i na prawdę ładnie świecą, w porównaniu ze zwykłymi H7 Philipsa, dużo bielsza barwa światła.



carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

Post autor: carollo » pn paź 05, 2009 18:14

carrion pisze:
Błagam, nawet nie zaczynaj dyskusji na ten temat...
A niby czemu??? jak komuś coś doradzacie to piszcie o ewentualnych konsekwencjach takiej przeróbki.
Potem chłopaka zatrzymają i co im powie....." koledzy mi tak na forum doradzili i takie wsadziłem...a co ....nie wolno?!"

Lepiej zainwetować w dobre żarówki niż chińskie wylanazki wątłej jakości.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 224 gości