Stukanie! czy to skrzynia?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nmaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Rzeszów

Stukanie! czy to skrzynia?

Post autor: nmaniek » sob paź 03, 2009 21:00

Mam problem z dziwnym stukaniem w okolicach silnika i jest on głośny i odgłos stukania szybki, dzieje sie to kiedy rozpędzam auto i np. hamuje silnikiem to wali niemiłosiernie na każdym biegu. Kiedy włączę sprzęgło i dam luz to stukot jest dalej ale już nie tak intensywny. Przestaje jedynie kiedy włączam bieg i dodaje gazu. Najgorsze jest to że na wolnych obrotach na postoju takiego stukania nie ma. Sprawdziłem zawieszenie przednie i tam wygląd że wszystko ok. (amory nowe, gumy wahaczy nowe i ten stukot jest za szybki jak na zawieszenie i na dołach nic nie stuka). Dodam że mam problemy ze skrzynią a mianowicie jak zostawię na biegu samochód to czasami mi sie zablokuje i mam problemy z wysprzegleniem. Czy to może być walnięta skrzynia albo sprzegło?
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 10:29 przez nmaniek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » sob paź 03, 2009 22:31

Czesc!
Przyjrzyj sie poduszkom silnika i skrzyni biegów. Byc moze ktoras z poduszek padla.



nmaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: nmaniek » ndz paź 04, 2009 07:22

Ogladałem na kanale poduszki nawet auto było gazowane na maxa i próbowałem je zadusić na biegu i wtedy nic nie stuka.



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » ndz paź 04, 2009 08:42

mialem podbny objaw przy przegubie wewnetrznym przy duzych predkosiach jak odpuszczalem gaz a auto bylo na biaegu objaw ustepowal jak lekko dodalem gazu i jak dodawalem gaz objaw powracal i im szybciej jechalem tym szybszy stukot...... ( na pocztaku nawet myslalem ze to cos z ukladu wydechowego )



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz paź 04, 2009 14:32

U mnie stukotalo jak się hamowało silnikiem, lub wrzciło luz podczas jazdy. To było takie terkotanie, tym szybsze im szybciej się jechało. Ustało po wymianie oleju i przejechaniu jakiegoś tam dystansu - ale zaraz po wymianie było wyraźniej ciszej.



nmaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: nmaniek » ndz paź 04, 2009 18:38

Dzisiaj testowałem go dalej i stuka dokładnie kiedy hamuje silnikiem i jak np. rozpędzę go trochę i wrzucę na luz to też jest stukot ale po pewnym czasie ustaje. Podczas jazdy tez delikatnie postukuje. Kompletnie nic się nie dzieje jak auto rozpędzam od jedynki dopiero dyskoteka się zaczyna koło czwórki jak jest większa prędkość. Jeszcze zauważyłem że przy skręcie w lewo tez zaczyna stukać. Tylko to nie jest jakieś takie lekkie stukanie to wali okropnie i to mnie przeraza że zaraz mi cos sie rozwali. Mechanik chce teraz sie brać za układ różnicowy (wcześniej dawał na wydech i gumy na wahaczach - oczywiście sprawdzone a gumy wymienione) i skrzynie tylko czy to może tam być bo wiem że z tym to juz grubsza robota sie szykuje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości