Apetyt na olej-znana sprawa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Apetyt na olej-znana sprawa

Post autor: pendzel_3 » pt paź 02, 2009 19:38

Witam, wiem ze ten temat był już poruszany, ale nurtuje mnie ta kwestia..
kupiłem mk4 2.0 8V 115km, autko jest zadbane, ma przejechane 150kkm(udokumentowane)...
i jak wszystkie te siniki i ten "bierze" olej..
olej był wymieniany 3tyś, km temu...
to mobil półsyntetyk, autro łykło przez ten czas 250ml czyli niecałą "setke" na 1000km
co jak sie okazało po lekturze w necie i tak jest dobrym wynikiem w tej jednostce...
auto nie kopci ani nie żyga olejem... nie zauważyłem też zadnych wycieków z silnik.

I tu moje pytanie: Czy są jakieś zabiegi aby zmniejszyć zużycie oleju?
Czytałem ze komuś pomogła wymiana pierścieni.. ponieważ te fabryczne silniki juz tak mają
i czy taki apetyt czymś grozi?
czy można z tym spokojnie jeździć

za sugestie z góry dzieki


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Post autor: bombel-g2 » pt paź 02, 2009 22:52

pierścienie raczej nie tak bardzo jak uszczelniacze zaworowe. kosz około 250 zeta,,, z robocizną. zalezy od rejonu. gumka kosztuje 2 zł. jasli puszczałby przez pierścionki -byłby słaby i jak odkrecisz korek wlewu oleju na b iegu jałowym a auto ci zgaśnie- to juz śmierc.... wówczas nie opłaca sie silnika remontowac. no 10000tys km . litr to jeszcze wzglednie- ale mi to przeszkadzło i wymieniłem . pozdro...
Ostatnio zmieniony pt paź 02, 2009 22:54 przez bombel-g2, łącznie zmieniany 1 raz.


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

Post autor: gateway1 » sob paź 03, 2009 09:12

niema silnika ktory by niebral oleju nawet nowe zuzywaja go , cwiartka olju na 3000 tys km to jest nic , mozesz powiedziec ze niebieze oleju , nie grzeb w silniku bo efekty moga byc niewarte nakladu pracy ktura wykonasz . Mozesz sie zastanowic nad remoncikem silnika gdy zuzycie oleju bedzie sie zblizac do litra na 1000tys km
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob paź 03, 2009 09:13 przez gateway1, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 320 gości