Obrotomierz w dieslu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piter Kikil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 10, 2005 21:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

Obrotomierz w dieslu

Post autor: Piter Kikil » pt lis 11, 2005 23:06

Witam! Mam Golfa II 1.6 D z 88 roku. Zegary w nim nie mają obrotomierza. Więc mam takie pytanko.
Da rady podpiąć zegary od benzyniaka bo mam możliwość załatwienia takowych w atrakcyjnej cenie,a do diesla są dość drogawe. Wiem że muszą być na dwie wtyczki,takie jak aktualnie mam. Sygnał do obrotka mam już orginalnie podciągnięty pod licznik.Pytanie tylko czy obrotek zadziała.
Z góry dzięki za pomoc. :)



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pt lis 11, 2005 23:45

no od benzyny to niebardzo(wiedza poparta nie na VW)-w benzynie obrotomierz nalicza impulsy układu zapłonowego a w dieslu do napędu obrotomierza potrzebne jest napięcie z którejś fazy alternatora(niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę)-w renówkach to jest druga śruba na alternatorze-podobna do tej co daje napięcie do akumulatora


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

wisienka0401
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 22, 2004 00:16
Lokalizacja: Wawa

odp

Post autor: wisienka0401 » sob lis 12, 2005 19:10

Nie da sie zamontowac.
Sygnal w benzynie jest naliczany w zupelnie inny sposob niz w dieslu. Sa dwie metody, obrotomierz dzialajacy za pomoca modulowania sygnalu z alternatora, w twoim golfiku sa to napiecia z alternatora z zakresu 7.05 V do 7.30 V z krokiem co 0.01. Natomiast w benzynie impulsy zliczane sa z aparatu zaplonowego. Jest tez druga mozliwosc zamontowania obrotka w dieslu- dziala na zasadzie fotokomorki. Na wale masz umieszczone znaczniki ktore zczytuje uklad podobny w zasadzie dzialania do fotokomorki, nastepnie przeklada je na liczbe obrotow. jesli masz troche pojecia o eletronice zajrzyj na www.elektroda.pl Tam masz mase schematow do wykonania takeigo obrotka.
Jedyny sposob to poszukaj obrotka do diesla.
Pozdrawiam



Piter Kikil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 10, 2005 21:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Piter Kikil » sob lis 12, 2005 19:24

Wielki dzięki za odpowiedzi. To właśnie chciałem wiedzieć.
Pozostaje Mi tylko załatwić obrotek od diesla. Jeszcze raz dzięki i pozdowionka dla wszystkich z forum :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości