Problem z odpowietrzeniem, układ bez serwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Problem z odpowietrzeniem, układ bez serwa

Post autor: sadzyk » sob wrz 26, 2009 16:48

Witam, patrzyłem na forum lecz nie znalazłem nc konkretnego na interesujący mnie temat, a mianowicie, chodzi mi o odpowietrzenie hamulca. Mam paska 91 vr6 i jest to układ z ABS lecznie nie ma tam standardowego serwa, czy taki układ jakos specjalistycznie sie odpowietrza??, postaonwiłem wymienic płym, gyż hamulce juz stały sie dosc słabe a wszystkie klocki nowe(przod,tył) tarcze grobe. Przy okazji znalazlem maly wyciek, leciało z takiego silniczka ktory jest pod pompą, połączony z tym wszystkim, wymieniłem maly simering i jest ok, tylko po poskładaniu wszystkiego i odpowietrzeniu hamuje wyaje mi sie ze delikatnie jeszcze słabiej niz przed operacją;/ co to moze byc?? dla lepszego rozeznania dodam ze mam taką pompę

http://allegro.pl/item744053954_pompa_a ... 3_2_0.html

pozdrawiam


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 26, 2009 17:49

Szczegółów nie znam ale jeśli doszło do zapowietrzenia pompy ABS to trzeba jakoś ją uruchomić w trakcie odpowietrzania - samym pmpowaniem hamulca nie da się. Robi się to albo Vagiem, albo wielokrtnie włączając zapłon, albo podpinając prąd pod pompę bezpośrednio - i pod tym kątem szukaj Googlami jeśli nikt nie odpowie konkretnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob wrz 26, 2009 21:16

na początek polecam dokształcić się na temat tego układu na stronie http://www.zssplus.pl/www_prace_dyplomo ... .htm#1spis pozwoli to łatwiej zrozumieć zasadę działania :D
Paweł Marek pisze:jeśli doszło do zapowietrzenia pompy ABS to trzeba jakoś ją uruchomić w trakcie odpowietrzania - samym pmpowaniem hamulca nie da się
nie do końca masz rację... da się... częściowo to klasyczny układ... kiedy masz wyłączony zapłon i nie działa wspomaganie - elektryczna pompa z akumulatorem ciśnienia, to układ działa jak klasyczna pompa hamulcowa ale tylko dla przednich kół... tył wtedy nie dostaje ciśnienia.

żeby odpowietrzyć wystarczy przekręcić kluczyk na zapłon i wcisnąć pedał hamulca... a ciśnieni będzie wytwarzane przez elektryczną pompę zastępującą wspomaganie... Nie trzeba pedałować... za każdym razem kiedy ciśnienie w układzie spadnie pompa dopompuje ciśnienie, jeśli ciśnieni będzie wysokie pompa przestanie pracować...będzie to słychać.

ot cała filozofia z tymi hamulcami...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » ndz wrz 27, 2009 02:33

dzięki wam ogromne :pub: :pub: w poniedziałek ponownie biore sie za odpowietrzania. A jeszcze stało mi sie cos bardzo dla mnie dziwnego, mianowicie przed odpowietrzeniem wlałoem sporo ponad stan płyn(lecz nie pod korek) zeby nie zabrakło, lecz w trakcie pompowania usłyszałem jak cos sie przelewa, okzazało sie ze stan sie chwilowo podskoczył az sie wylało :wazup: potem jak dalej odpowietrzałem standardowo opadał:) dziwne...

ps. super ta stronka
http://www.zssplus.pl/www...teves.htm#1spis

[ Dodano: 28 Wrz 2009 18:30 ]
odpowietrzone tak jak kazaliscie:) hamulce niby są ok, na aswalcie koła stają dęba, ale pedał sie wydaje miękki... sam niewiem...
Ostatnio zmieniony ndz wrz 27, 2009 02:39 przez sadzyk, łącznie zmieniany 1 raz.


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości