Kur... mój silnik umiera. Może 1.9 TD co Wy na to?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TDMICHAL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 25, 2004 00:36
Lokalizacja: Polska Łódź

Kur... mój silnik umiera. Może 1.9 TD co Wy na to?

Post autor: TDMICHAL » pt lis 11, 2005 14:24

Mam gofra 1,6 TD rok 85 smignołem nim przez rok 18 tysięcy, mechanior co mi go regulował zaśpiewał "to już jest koniec..." i kazał zmienić silnik albo wózek. Ja to chce miec mojego golfa, tyle serca i kasy pochłonoł. Ciekawe moze wiecie ile taki 1,9 TD by mnie kosztował ( moze byc bez papierów). Niechce TDI bo to juz zajebiste koszty i przekładka cięzka. Pozdrawiam



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Re: Kur... mój silnik umiera. Może 1.9 TD co Wy na to?

Post autor: fend18 » pt lis 11, 2005 15:44

TDMICHAL pisze:Mam gofra 1,6 TD rok 85 smignołem nim przez rok 18 tysięcy, mechanior co mi go regulował zaśpiewał "to już jest koniec..." i kazał zmienić silnik albo wózek. Ja to chce miec mojego golfa, tyle serca i kasy pochłonoł. Ciekawe moze wiecie ile taki 1,9 TD by mnie kosztował ( moze byc bez papierów). Niechce TDI bo to juz zajebiste koszty i przekładka cięzka. Pozdrawiam
czemu zaspiewal ze to juz koniec? tak bierze olej, spadek kompresji ? po czym taki wniosek wysunal?



TDMICHAL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 25, 2004 00:36
Lokalizacja: Polska Łódź

Post autor: TDMICHAL » pt lis 11, 2005 16:23

Bierze olej, spadek kompresji, 1 tłok uszkodzony itd. Nieiem co mam zrobić narazie to będe jeździł az padnie i odkładał kase u puźniej to niewiem fajnie by było go mieć dalej ale nie za wszelką cene. A czy jak kupie calą głowice po regenerce lub nowa bo widziałem na allegro tłoki też to ciekawe co by z tego bylo ale to i tak glowice widziałem za 1000 z hakiem. Kurde niewiem. Mam rozterki, moze opchnąc dorzucic i co innego kupić. Ale co mozna kupić innego za małą kase. Znowu jakiegoś padalca.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt lis 11, 2005 18:58

zalezy kolego co mu dolega bo to co napisales jest do zrobienia
brac olej tzn pierscienie do wymiany
szlifowac fakt niepowinno sie tego silnika bo ma słabe scianki tuleje wkladac tym bardziej szkoda bo je wydmucha szybko
wiem to z autopsji bo mialem do czynienia z tymi silnikami i to dosc doglebnie
powiem tak 1000zł i silnik jest zreanimowany
ja mialem taki przypadek:
pewnego razu jade sobie a tu spadek mocy silnik sapie bialy dym chmura sorry z wydechu i zgasl ciezko bylo go odpalic
na nastepny dzien diagnoza
pekniety blok i reanimacja okazala sie nieoplacalna wiec kupilem blok kompletny za 800zł idealny jak mierzylismy owal cylindra był znikomy w poprzednim silniku juz byl ostro wychcechlany ale mial 380tys przejchane
zalozylem glowice od starego z turbina ustawilem odpalilem i pojechalem
niestety nie nacieszylem sie dlugo bo many mi wyskoczyl i rozbilem troche auto
ale silnik mam jak chcesz to mozemy sie dogadac chcem za niego 1000zł i jest w zajebistym stanie z papierami choc i tak niesa potrzebne teraz zawadza mi tylko w piwnicy



Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: el golfo » pt lis 11, 2005 20:22

Witam Poszukaj na Allegro,tam widziałem silnik wraz z osprzetem za 2200pln.Ale zapewne coś sie utarguje. (1,9TD)



TDMICHAL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 25, 2004 00:36
Lokalizacja: Polska Łódź

Post autor: TDMICHAL » sob lis 12, 2005 14:25

O kolego Krzylu bardzo ciekawa propozycja. Narazie musze sie wstrzymac względy finansowe ale jak nadal bedziesz miał ten silnik za jakieś 2-3 miesiące to oczywiście go wezmę, bo nieukrywam jest to okazja. A sprzedać golfa na zime w takim stanie silnika to jak 1000 dostane za cały samochód to bedzie cud. A ja wpakowałem w niego ze 2000 a dałem 3 500 to razem daje za wiele rzeby sie go pozbyć od tak sobie. Jak bedzie kasa to jesteś pierwszy który sie o tym dowie, ale nieblokuje kolegi jak sie trafi kupiec to sprzedawaj. (ale poczekaj namnie haha :food: )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości