[MK2] stuk puk w prawym kole i nie tylko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
polaris20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 22:25
Lokalizacja: Sztetke
Kontakt:

[MK2] stuk puk w prawym kole i nie tylko

Post autor: polaris20 » śr wrz 23, 2009 16:43

Siema
Dzisiejszego dnia zakupiłem swój pierwszy samochodzik jako że golfiki zawsze mi sie podobały padło na II (na inne i tak mi nie starczyło :helm: ) Autko sprawuje sie bardzo dobrze pali jak szalony w auci wymieniony był rozrząd pasek klinowy oraz wydech. Jednak byłoby za pięknie, gdyby nic się nie działo. Jednym z problemów jest pukanie w prawym kole i na sto procent jest to związane z hamulcem gdyż po minimalnym wciśnięciu hamulca problem znika i nic nie stuka, kiedy odpuszczę hamulec pukanie wraca. Facet mówił o jakiejś gumie, ja sie nie wypowiadam. Druga sprawa to dźwięk podczas wciskania gazu kiedy wciskam do podłogi wydobywa z siebie dziwny dźwięk brzęczenia, dźwięk ten występuje tylko kiedy auto jest na niskich obrotach zaraz po tym jak się wkręci brzęczenie cichnie to samo jest kiedy auto jest w ruchu a gaz jest wciśnięty tylko do utrzymania prędkości równiez nie ma żadnego brzęczenia. No i ostatnia sprawa to pedał hamulca który przy wciskaniu popiskuje.
Pozdro Jacek :cool:
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 16:43 przez polaris20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw wrz 24, 2009 08:54

Brzęczenie - to może być jakaś blacha, wydech, osłony termiczne nad wydechem - tutaj musisz poszukać, bo na odległość raczej nikt Tobie nie pomoże.
Pukanie w kole - bardzo prawdopodobne, że wypadły Tobie sprężynki trzymające klocki hamulcowe - klocki teraz latają luźno i pukają na wybojach. Jak wciśniesz hamulec to pukan9ie ustaje, bo klocki dociskane są do tarczy. Poszukaj na forum o tych sprężynkach, bo było wiele razy.
A pink przy wciskaniu hamulca - psiuknij WD40 tam gdzie piszczy, wciśnij pedał kilka razy i powinno przestać.



Awatar użytkownika
skate18x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw gru 04, 2008 20:23
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Post autor: skate18x » pt wrz 25, 2009 18:28

mysle ze masz wybite tuleje na wahaczu. ja mialem tak samo. przy hamowaniu, dodawaniu gazu i na dolkach pukalo :) mozliwe tez ze masz wybity swozen.( to jest podobny dzwiek.) poruszaj kolem na boki i zobaczysz czy jest luz a jak jest to juz bedziesz wiedzial co wymienic:)


[img]http://img217.imageshack.us/img217/6460/hdgd.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=275091

VWOBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn sty 12, 2009 23:26
Kontakt:

Post autor: VWOBER » śr paź 21, 2009 22:59

Witam kolegę tez mam problem z piszczącym hamulcem ale tylko jak jest sucho czyli lato obecnie leje codziennie wiec jest mokro i wilgotno wiec usterka znikła wd 40 tez było i wymiana bębnów klocków i całego tego badziejstwa i dalej jest lipa nie wiem co to jest a hamulce działają precyzyjnie...wydaje mi sie ze jest to wina linki lub pancerza od hamulca ręcznego czyli tylnego ale pewny nie jestem...


viewtopic.php?f=89&t=437896
KUPIE PRZEDNI LEWY BŁOTNIK BEZ RUDEJ LB5N

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 300 gości