Jak zamontować alarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarkopolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:23
Lokalizacja: Zabrze

Jak zamontować alarm

Post autor: Jarkopolo » śr wrz 23, 2009 09:15

Witam,

posiadam MK3 1994 beznyna z gazem 1,6 (ale to nie istotne)
Mam centralny zamek ale w kluczyku i jeden kluczyk, chcialem sobie kupic centralke żeby mieć na polota, ale kupiłem cały alarm.

w komplecie jest centralka, dużo dużo kabli, syrena, przekaźnik odcięcia zapłonu i inne pierdoły.

Teraz opis problemu (jestem elektronikiem więc nie powinienem mieć problemów ale nie wiem gdzie są które kable):

1) gdzie jest centralka centralnego zamka? Muszę się podpiąć kablami z alarmu do niej, czy mogę się dopiąć ew do kabli wychodzących z drzwi kierowcy?

2) jakie golf ma sterowanie centralnego zamka? plusem, minusem, czy plusem i minusem? Jest to jakiś standard? ew. jak to poznać?

3) gdzie są kable z kierunkowskazów?

4) jak rozebrać stacyjkę? ew. gdzie znajde kable wychodzące z niej, na schemacie jest rysunek że muszę się tam podpiąć (pewnie chodzi o odcięcie zapłonu)

z góry dziękuje za pomoc,
z dołu pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » śr wrz 23, 2009 09:41

Jarkopolo pisze:gdzie jest centralka centralnego zamka?
centralka jest z tyłu auta w bagażniku po prawej stronie, ale tam nic nie rozcinaj, bo większość kabli i tak musisz podpiąć przy skrzynce z bezpiecznikami
Jarkopolo pisze:czy mogę się dopiąć ew do kabli wychodzących z drzwi kierowcy?
tam najlepiej (zielony przewód otwiera po podaniu +12V, szary zamyka po +12V)
Jarkopolo pisze:jakie golf ma sterowanie centralnego zamka?
plusem, sprawdzisz to miernikiem, przy zamykaniu/otwieraniu z kluczyka pojawia sie +12V na kablach opisanych wyżej
Jarkopolo pisze:gdzie są kable z kierunkowskazów?
są w grubej wiązce idącej spod kierownicy (czarny z białym paskiem i czarny z zielonym) wązne, żebyś podpiął się pod kable idące z jednej wiązki, to na pewno będą te (dla pewności miernik lub kabel i żarówka)
Jarkopolo pisze:jak rozebrać stacyjkę?
stacyjki nie rozbieraj, odcięcie możesz zamontować w dowolne miejsce, które chcesz zabezpieczyć (rozrusznik - gruby czerwony kabel idący od stacyjki), pompa paliwa w benzyniaku też się nadaje, możesz całkowicie odciąć dopływa prądu pod zapłon


Toyota RAV4 II D-4D 2005
VW Golf II 1,6 TD 1V 1991

dawniej:

VW Passat B4 1,9 TDI AFN 1996
VW Golf II 1,6 D JP 1991
VW Golf III 1,6i + LPG ABU 1993
VW Golf III 1,9 TD Variant 1997

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 23, 2009 14:03

wegi pisze:centralka jest z tyłu auta w bagażniku po prawej stronie
dopisze swoje: jest to bardzo fajne miejsce do podłączania ponieważ we wtyczce tej centralki sa kable sterujace centralem, plus stały, plus po zapłonie, masa. Potrzeba dociągnąc kable od krańcówki drzwi - też jest blisko progiem, kabel od lampki bagażnika - tez blisko i blisko sa kierunki. Daleko jest do syreny jesli się ją da w komorze silnika i do krańcówki klapy silnika, oraz do odcięcia założonego np na kablu rozrusznika lub zasilającym sterownik silnika.
I proponuje nie pchać się w ogóle w okolice skrzynki bezpieczników, bo tam jest masa kabli, w razie jakiejś awarii cięzko dojść co jest do czego jak się dolutuje kable alarmu. Takie moje zdanie, oczywiście wiadomo że na ogół alarm jednak zakłada się w okolicy skrzynki.
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 14:05 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jarkopolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:23
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarkopolo » śr wrz 23, 2009 14:30

myślę że zamontuję centralkę pod kierownicą gdzieś, ale to jeszcze przemyślę, zapomniałem o kwestii podłączenia do centrali włączników z maski, klapy i drzwi. z pod maski wsumie to sam musze zamontowal wlacznik i mam kabel, ale co z kablem z klapy i z drzwi?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 23, 2009 14:48

drzwi to brazowo-biły od dowolnej krańcówki lub lamkiw podsufitce (podaje masę), klapa bagaźnikia - kabel od lampki bagażnika - o ile pamiętam brązowo-czerwony


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jarkopolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:23
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarkopolo » czw wrz 24, 2009 09:34

»wolę rozwiać swoje wątpliwości.
co to jest:

Bagażnik (wyjście +)
Niebieski drzwi (wejście +/-)
Światła stopu (wejście +) -znaczy się plus po naciśnięciu hamulca? kaj on jest?

tam po lewej jest kawałem jak podłączyć drzwi sterowanie plusem, rozumiem że pomarańczowy i biało/czarny jest nie potrzebny, zasilanie na żółty i żółto/czarny i mam dwa plusy sterujące.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 09:41 przez Jarkopolo, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 24, 2009 11:25

Jarkopolo pisze:Bagażnik (wyjście +)
zostaw wolne - to będzie to podłączenia otwioerania bagażnika gdybyś montował dodatkowy elektryczny siłownik
Jarkopolo pisze:Niebieski drzwi (wejście +/-)
nie mam pojęcia, daj pełne skany opisu
Jarkopolo pisze:Światła stopu (wejście +) -znaczy się plus po naciśnięciu hamulca? kaj on jest?
włącznik stopu
Jarkopolo pisze:tam po lewej jest kawałem jak podłączyć drzwi sterowanie plusem, rozumiem że pomarańczowy i biało/czarny jest nie potrzebny, zasilanie na żółty i żółto/czarny i mam dwa plusy sterujące.
tak


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jarkopolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:23
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarkopolo » czw wrz 24, 2009 13:13

wsumie wiecej to jest schemat jak podlaczyc sterowanie minusem, pneumatyczne i inne *#cenzura#* + pelny opis funkcji, jak wlaczyc alarm, odciecie zaplonu...,

ale gdzie ja mam podlaczyc te kable z bagaznika i drzwi ? :|



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 24, 2009 14:22

No więc własnie ja nie wiem bo alarm jest nietypowy troszkę. Zwykle "drzwi" oznaczają kabel do krańcówki ( do brazowo-białego) aktywacja minusem (aktywacja plusem odcinasz kabel). Ale ty masz jeszcze poniżej ten niebieski wyjście +/- i nie wiem do czego to ma służyć.
A co do bagażnika napisałem: nie podłączasz bo nie masz do czego, chyba że założysz sobie extra siłownik do otwierania klapy ( nie chodzi o zamek centralny w klapie tylko siłwonik który sam klapę podniesie)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 192 gości