ATD 74kW Twarda praca silnika po wymianie koła dwumasowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

ATD 74kW Twarda praca silnika po wymianie koła dwumasowego

Post autor: yykkes » wt wrz 22, 2009 23:46

Witam!

Mam Golfa IV z silnikiem 1,9TDI ATD 101PS (74kW) z 2002roku. Niedawno wymieniłem w nim koło dwumasowe i sprzęgło. Miał przejechane prawie 170tys i juz bujało silnikiem na wolnych obrotach i był straszny rumot, więc wymiana była konieczna od zaraz. Skrzynia 5 biegowa z oznaczeniem EUH. Koło fabryczne i sprzęgło SACHS więc wymieniłem na to samo zgodnie z numerem silnika. Po wymianie nie ma już głośnego rumotu, ale silnik dostał twardą pracę, jest głośniejszy nie mówiąc o tym, że bardziej drga. Pozatym czuć wyraźnie drganie pod pedałem sprzęgła i przy 2500obrotów silnik jest strasznie głośny i dodatkowo słychać takie jakby dzwonienie. Czy miał ktoś podobny problem i może wie jaka jest tego przyczyna???


Diesel Power!!! :D

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » śr wrz 23, 2009 00:23

Ja bym obstawiał złe skręcenie łapy skrzyni biegów. Albo (co może być droższe w skutkach) docisku sprzęgła...



Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: yykkes » śr wrz 23, 2009 00:39

Kupiłem sprzęgło+docisk+dwumasa SACHS'a już skręcone komplet i nowe łożysko dociskowe SKF. Wszystko wymieniali przy mnie tylko właśnie wydaje mi się, że nie słożyli tego prawidłowo!Koło dwumasowe które wymieniłem było strasznie zużyte już, biło we wszystkie strony, zastanawiam się czy to nie miało jakiegoś wpływu??? A co mam rozumieć przez złe skręcenie łapy skrzyni biegów, wytłumacz proszę ???


Diesel Power!!! :D

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » śr wrz 23, 2009 14:53

Łożysko do sprzęgła firmy SKF też wiedziałeś co kupić.Total i syf na maxa nigdy nie kupię łożysk skf-u.Naciąłem się już kila razy i powiedziałem nigdy więcej.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: yykkes » śr wrz 23, 2009 20:08

Syf nie syf ale wiem co mam włożone w skrzynie, bo w serwisie też walki odchodzą :/ Pozatym narazie nie nie spotkałem się z żadnymi problemami jeżeli chodzi o łożyska SKF. No ale pomijając to, nie zrobiłem jeszcze nawet 2000km po wymianie i praca silnika i te drgania pod sprzęgłem raz, że w.....wiają, a dwa to mnie troche to martwi! Przed wymianą zanim koło dwumasowe dawało o sobie znać było cichutko w środku w aucie, zupełnie jakbym dieslem nie jeździł, a teraz to jest tragedia, jak jakiś stary przytyrany kopciuch. Jak jeżdżę spokojnie to jest w miarę cicho (ale nie jak przedtem) a gdy trochę mu depne później na wolnych obrotach jest klekot i czuć wyraźne drganie pod sprzęgłem. Nie co jest nie halo z tym sprzętem :/


Diesel Power!!! :D

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » czw wrz 24, 2009 12:14

Wiem co piszę bo pracuję w SKF-ie ichciałem zaufać firmowej produkcji= porażka w czterech przypadkach.Co do twoich objawów to coś musi być żle spasowane przy montażu lub koło jest z lekką wajhą.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » czw wrz 24, 2009 19:19

ja tez za niedlugo przymierzam sie do wymiany sprzegła i jak czytam rozne artykuly to wiele warsztatow ktore sie zajmuja przedewszystkim skrzyniami biegow i sprzeglami zwracaja szczegolna uwage na " tłumik drgań skrętnych"-jest to cos co odpowiada wlasnie za komfort ,niweluje drgania ponoc. Ale gdzie to sie znajduje na sprzegle tego nie wiem.
Moze inni wypowiedza sie na ten temat.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości