PYTANIE odnośnie silnika- niech ktos uzupełni moją niewiedzę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

PYTANIE odnośnie silnika- niech ktos uzupełni moją niewiedzę

Post autor: wójaszek » czw lis 10, 2005 13:00

czy mój golfik ma silniczek krokowy model to CL 1.6 benzyna rocznik 1989 prosze o jakieś info



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw lis 10, 2005 13:12

"Silnik krokowy" to stwierdzenie potoczne... Jak ktoś się tutaj na forum już uparł to żaden golf nie ma... Ale ma "regulator biegu jałowego".


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » czw lis 10, 2005 13:25

jak go zwał tak go zwał moje pytanie jednak brzmi czy mój silnik go ma bo na wolnych mi głupieje podejżewam że może to być wina uszkodzenia tego cudka ale nie wiem gdzie co i jak:/


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » czw lis 10, 2005 13:46

Silnik na wtrysku czy na gaźniku?
Jak na wtrysku to ma silnik krokowy i jeżeli na wolnych obrotach na rozgrznym silniku wariują Ci i skaczą obroty to może być jego wina.
Najępij przczyścić ten silniczek i od razu przepustnice.Jak czyszczenie nie pomoże to niestety czeka Cie jego wymiana.


Black

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lis 10, 2005 14:24

Marihuana Man pisze:"Silnik krokowy" to stwierdzenie potoczne... Jak ktoś się tutaj na forum już uparł to żaden golf nie ma... Ale ma "regulator biegu jałowego".
regulator biegu jałowego ma silnik , który jest silnikiem krokowym i wcale nie jest to określenie potoczne



Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Knutek » czw lis 10, 2005 17:19

Dokladnie. Silniczek krokowy to jest poprawna nazwa.



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » czw lis 10, 2005 23:16

czy ktos może mi coś poradzić w te sprawie - gdy silnik dostanie juz temperatury(wskazówka jest pośrodku) to na wolnych obrotach pracuje jakos nie równo dosyć nierówno bo tak spadaja obroty że zaczyna mrygac lampka ładowania a cała deska rozdzielcza sie trzesie co może być nie tak - gaźnik 2E

[ Dodano: Czw Lis 10, 2005 22:18 ]
mało tego jeszcze dzis mi sie rozpieprzył chyba rozrusznik - wszystko było OK zajeżdżam na parking, chce wyjechać próbuje zakręcić i słysze tylko -tyt tyt jak zakręce co tym razem ???? HEEEEELLLPPPP!!!



baner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 18:37
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: baner » pt lis 11, 2005 23:33

Jeśli chodzi o ścisłość to silniczek który znajduje się się w regulatorze biegu jałowego nie jest silnikiem krokowym. Rozbierałem to badziewie i jak się okazało w środku jest zwykły silnik elektomagnetyczny. Jeśli ktoś się by upierał to może choćby na google sobie wpisać "silnik krokowy" i już będzie wiedział o co w tym wszystkim chodzi:P Tak więc jest to faktycznie jedynie nazwa potoczna tego całego urządzonka, i nie ma zastosowania jeśli chodzi o silnik znajdujący się w środku.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lis 12, 2005 09:54

baner pisze:Jeśli chodzi o ścisłość to silniczek który znajduje się się w regulatorze biegu jałowego nie jest silnikiem krokowym. Rozbierałem to badziewie i jak się okazało w środku jest zwykły silnik elektomagnetyczny. Jeśli ktoś się by upierał to może choćby na google sobie wpisać "silnik krokowy" i już będzie wiedział o co w tym wszystkim chodzi:P Tak więc jest to faktycznie jedynie nazwa potoczna tego całego urządzonka, i nie ma zastosowania jeśli chodzi o silnik znajdujący się w środku.
no więc jeśli tak uważasz to powiedz w jakim trybie jest otwierany kanał powietrza biegu jałowego??? może jednak krokowo??? no bo sorrrry jeśli nie krokowo, to kadra naukowa pewnej znanej uczelni musi sie mylić, a wtedy ja bym chciał odszkodowania za stracone lata na przedmiotowej uczelni :grin:



baner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 18:37
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: baner » sob lis 12, 2005 23:02

Najpierw nauczcie sie czytać, a dopiero wypowiadajcie sie na forum :jezor: Pisałem o silniczku który znajduje sie w urzadzeniu a nie o samym urzadzeniu.



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » ndz lis 13, 2005 00:28

bardzo ciekawe to nie post na kłótnie tylko na uzupełnienie mojej wiedzy



Michaell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 22:11
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: Michaell » ndz lis 13, 2005 15:35

silnik krokowy czy nie w moim mk3 jest taki i nazywa sie według instrukcji serwisowej regulatorem biegu jałowego i jest to silniczek jak pisano wcześniej z małą przekładnią trybikową a co do rozrusznika te tyt tyt to zaskakujący bendiks czy jak sie to pisze tyle zze sam silnik rozrusznika sie nie kreci pewnie to szczotki albo za krótkie, albo zuzyte



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lis 13, 2005 16:22

wójaszek pisze:bardzo ciekawe to nie post na kłótnie tylko na uzupełnienie mojej wiedzy
no co Ty to nie kłótnie, to tylko burzliwa dyskusja w temacie prawie naukowym, a tak wogóle to my się bardzo lubimy :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 402 gości