Funkcja save lock, centralny pneumatyczny i alarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Funkcja save lock, centralny pneumatyczny i alarm

Post autor: djmathew » śr lis 09, 2005 13:30

Mam podlaczony alarm Frodo do pneumatycznego oryginalnego centralnego. Wszystko dziala ok (zamykanie i otwieranie z pilota). Kiedy wlaczam funkcje SAVE LOCK (zamykanie drzwi po wlaczeniu zaplonu i otwieranie po wylaczaniu zaplonu) pompka reaguje wylacznie na impulsy otwierania. Nawet jak na krotki wpialem sie do pompki. Chodzi o to ze nie zalapie impuslu zamykania jak jest wlaczony zaplon. Otwieranie ok, ale nie zamyka.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr lis 09, 2005 17:39

ktoś coś spaprał po drodze ja mam tak samo podłączony alarm pod fabryczny centralny i funkcja ta działa mi w obie strony ale jej nie używam bo po co
a drugie kto będzie chciał cie z niego wysadzić


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

djset

Post autor: djset » czw lis 10, 2005 13:18

ja podobno takze mam taka funkcje, ale nie mam pilota do zamka :( bo juz taki samochod kupilem. zamykam i otwieram z kluczyka, ale pilot sobie gdzies dorobie w jakiejs firmie. gdzie sie wlacza ta funkcje SAVE LOCK? mialem takie cos w bmw i bardzio fajna sprawa...



Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » czw lis 10, 2005 13:24

djmathew pisze:Mam podlaczony alarm Frodo
mam taki sam alarm ale u mnie wszystko działa OK, moim zdaniem problem tkwi w sterowniku zamka.

djset pisze:ja podobno takze mam taka funkcje, ale nie mam pilota do zamka bo juz taki samochod kupilem. zamykam i otwieram z kluczyka, ale pilot sobie gdzies dorobie w jakiejs firmie. gdzie sie wlacza ta funkcje SAVE LOCK?
bez piloto to raczej nic nie zrobisz, trzeba wejść w tryb ustawień i pilotem się wł/wył


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

djset

Post autor: djset » czw lis 10, 2005 13:38

spoko. to i tak musze sie udac do jakiejs firmy by mi pilota dorobili, bo pilot jest wygodniejszy jak np deszcz leje (szybciej wchodzi sie do auta) lub jak jest ciemno (nie trzeba trafiac do zamka)
:)



Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » czw lis 10, 2005 15:13

djset pisze:spoko. to i tak musze sie udac do jakiejs firmy by mi pilota dorobili, bo pilot jest wygodniejszy jak np deszcz leje (szybciej wchodzi sie do auta) lub jak jest ciemno (nie trzeba trafiac do zamka)
:)
no zgadza się:)


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » czw lis 10, 2005 15:27

Sterownik jest ok i podlaczenie tez. Jak wlacze zaplon i zapasowym kluczykiem sprobuje przekrecic zamek w drzwiach kierowcy (tylko delikanie zeby do pompki poszedl impuls zamykania od czujnika w drzwiach) to pompka nie reaguje. Otwieranie dziala. Tak jakby ten czujnik w drzwiach nie lapał zamykania przy wlaczonym zaplonie. Podkreslam jeszcze raz, ze z pilota wszytko dziala. Jak zamykam poprzez wcisniecie rygielka tez dziala.



igor292
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 10, 2005 18:07
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: igor292 » czw lis 10, 2005 18:37

Mam pytanko jak sprawdzic czy w aucie jest centralny zamek?



Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » czw lis 10, 2005 22:06

igor292 pisze:Mam pytanko jak sprawdzic czy w aucie jest centralny zamek?
najlepiej to rozebrać jeden boczek i zobaczyć czy jest siłownik :)


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 10, 2005 22:15

Ktoś tam na forum elektrody podpowiedział że jest jakieś ograniczenie w VW które utrudnia uruchomienie tej funkcji. Nie wiem jak to rozwiązać, nie mam alarmu z taką funkcją, ale zauważyłem że w golfie żonki z ktorego sprzedający wyrwał stary alarm przed sprzedażą była w kabel sterujący zamykaniem wpięta jakaś dioda. Może tak trzeba coś pokombinować ale bliżej problemu nie wyjaśnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » ndz lis 13, 2005 12:17

Jestem blisko od rozwiazania problemu. Napisze jak cos wymysle



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości