Wymiana klamki schwka bez airbag-u

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PaulAdmin

Wymiana klamki schwka bez airbag-u

Post autor: PaulAdmin » pn wrz 14, 2009 13:04

Kupiłem nową klamkę, starą wyjąłem. Dalej wziąłem się za wyminę bębenka zamka i tutaj nie daje rady heh. Mam ktoś jakiś spoób na wyjęcie tego bębenka? Nie chce go przypadkowo wyłamać..



Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: czarnykurczak » pn wrz 14, 2009 13:58

Ja poobrywałem te małe kawałki plastiku, które z tyłu klamki przytrzymują zamek. Niestety nie mam pomysłu jak go włożyć do nowej.


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: przem_uc » pn wrz 14, 2009 20:49

Witam, ja wyjąłem to z ojcem - jednocześnie wcisnęliśmy wszystkie ząbki i bębenek wyszedł.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Wymiana klamki schwka bez airbag-u

Post autor: tomch » pn wrz 14, 2009 22:16

PaulAdmin pisze:Kupiłem nową klamkę, starą wyjąłem. Dalej wziąłem się za wyminę bębenka zamka i tutaj nie daje rady heh. Mam ktoś jakiś spoób na wyjęcie tego bębenka? Nie chce go przypadkowo wyłamać..
Trzeba odchylić (podważyć) te plastykowe ząbki z tyłu (zielona strzałka na fotce, niestety słaba jakość) i wkładka zamka wychodzi do przodu.
Uwaga, aby nie pogubić blaszki i sprężynki które są we wkładce, zarówno przy demontażu jak i montażu wkładki do nowej klamki.

Obrazek



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » pn wrz 14, 2009 23:34

tomch pisze:Trzeba odchylić (podważyć) te plastykowe ząbki z tyłu (zielona strzałka na fotce, niestety słaba jakość) i wkładka zamka wychodzi do przodu.
Uwaga, aby nie pogubić blaszki i sprężynki które są we wkładce, zarówno przy demontażu jak i montażu wkładki do nowej klamki.
Tak sądziłem, bo w nowej klamce widać, że nie ma możliwości wysunięcia do tyłu. Jutro spróbuje ale dzięki za odpowiedzi.

[ Dodano: 15 Wrz 2009 09:51 ]
Jeszcze jedna kwestia.. Co zrobiliście z tym plastikiem który jest pomiędzy zielonymi strzałkami (na zdjęciu w poście powyżej)? On nie przejdzie razem z bębenkiem przez otwór a chyba jest integralną częścią bębenka.. co z tym zrobić?

Sprawa rozwiązana. Trzeba mocno odgiąć lub złamać te cztery blokady ze zdjęcia. Tedy bębenek wychodzi przodem. Naprawdę uważajcie na te części bo mi wszystkie wypadły (zapadki i sprężyny) teraz po montażu zamek nie działa:/ nie wiem czy one muszą być w jakiejś kolejności.. Włożenie do nowej klamki również jest proste. Poprostu wsówamy bębenek, chyba widac jak ma być zamontowany..
Ostatnio zmieniony wt wrz 15, 2009 10:45 przez PaulAdmin, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości