Zgrzyt przy szybkiej 2-jce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Morpheus-IbI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 20:56
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Zgrzyt przy szybkiej 2-jce

Post autor: Morpheus-IbI » ndz wrz 13, 2009 21:04

Witam.. uzyłem opcji szukaj... wiele tematów znalazłem lesz prosił bym znawców o jednoznaczną odpowiedz.. chodziasz to seat to jednak VAG Ibiza 2000r.. 1.9 tdi asv skrzynia EKW.. i do konkretów... jestem tydzien po remoncie skrzyni... miałem problem z 3jka.. synchronizator.... dla zasady wszystkie synchro zostały wymienione + lozyska + zembatka 1dynki.. i było by pięknie.. ale.. zgrzyta przy szybkim wbijaniu 2jki... i sporadycznie jedynki bo zadkokiedy sie redukuje na 1.. czy wbicie czy redukcja 2jki szybkie powoduje zgrzyt.. teraz troche z obserwacji... na postoju.. biegi wchodza następująco.. na silniku off jak w maslo kazdy... na postoju silnik on... wciskam sprzeglo.. wbijam jakikolwiek bieg jako pierwszy z lekkim oporem czasem wiekszym ale wbijam kazdy nastepn bez puszczania pierwotnie wcisnietego sprzegla wchodzi jak po masle.. natomiast gdy wcisne sprzeglo.. i jako pierwszy bieg chce gwaltownie wbic 2 zgrzyt.. jesli 2jke poprzedze innm biegiem 2jka wchodzi lekko nawet bardzo szybko wbijana.... teraz.. podczas jazdy... zaden zabieg nie jest wstanie zagwarantowac wbicia 2jki bez zgrzytu poprzedzajac innym biegiem i nie puszczajac nawet sprzegla chce wbic 2jke zgrzyt.. podczas jazdy nie da sie wbic 2jki szybko bez zgrzytu...

Skrzynia po zekomym remoncie.. nowy odpowietrzony wysprzeglik... olej w skrzyni 75w90 niespelna 2 litry weszlo.. jakies 1.8l pelny syntetyk niepamietam nazwy jakis oryginal niemiecki... ze docisk to przypuszczam ze tez walniety bedzie bo na silniku on wystepuja lekkie opory z biegami... ale prosze was powiedzcie ze to nie synchro...... O_o



arwam

Post autor: arwam » ndz wrz 13, 2009 21:17

sprzęgło się kłania i chyba już załatwiło synchronizatory ale od sprzęgła trzeba zacząć.
a jak po wciśnięciu sprzęgła odczekasz chwilę to wtedy też zgrzyta?



Morpheus-IbI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 20:56
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Morpheus-IbI » ndz wrz 13, 2009 22:06

tez.. ale tlko podczas jazdy... rozpedze sie odrobine.. powiedzmy na 3jce.. jade 30km/h wciskam sprzegło... wepne 3jke... dalej trzmam wcisniete sprzeglo.. i zaraz po 3jde bez puszczania sprzegla.. szybko chce 2 wbic tez zgrzyt



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz wrz 13, 2009 22:12

mysle ze synchronizator 2giego biegu jest do wymiany... dosc droga sprawa w naprawie... moze uda Ci sie wyrwac dobra skrzynke z angola albo jakiegos rozbita ze swojej okolicy to byloby najlepsze rozwiazanie tego problemu...

no chyba ze wlanie swiezego oleju i ceramizerka/rewitalizerka cos pomoze...



Morpheus-IbI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 20:56
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Morpheus-IbI » ndz wrz 13, 2009 22:26

ale ja jestem 150km po remoncie skrzyni O_o nowe synchro lozyska..... a problem byl od samego poczatku po remoncie..... z tm ze na skrzyni przed remontem nie było tego problemy.. tylko 3jka nie wchodzila.. teraz wchodzi ale 2jka sgrzyta.. moze mechanior mogl cos zmascic przy remoncie skoro snchronizator nowy ? moze sprzegło przy przekłądaniu cos nie tegez.. inaczej sie ulozylo O_o to nie pojmuje tego ze skrzynia po remoncie i takie przeboje..
Ostatnio zmieniony ndz wrz 13, 2009 22:30 przez Morpheus-IbI, łącznie zmieniany 1 raz.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz wrz 13, 2009 22:44

Morpheus-IbI, jedz do niego i niech to poprawia, bo przeciez takie cuda nie moga sie dziac.. moze zle nabil lozysko, moze nie takie jak powinno byc zalozyl, bo widzialem takie przypominajace standardowe lozyska stozkowe, a dostepne tylko w aso...



Morpheus-IbI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 20:56
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Morpheus-IbI » ndz wrz 13, 2009 22:49

tak zrobie.. tylko ze troche kawalek odemnie.. bo miało byc taniej.. w tm wypadku nie interesuje mnie.. 0 moich kosztów niech wszystko sciaga i naprawia.. 1000zł w błoto nie wywalilem

[ Dodano: 14 Wrz 2009 09:02 ]
zanim sie auto zagrzeje przy szybkim wbiciu 2jki zgrzyt nie wystepuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 414 gości