wyrzuca mi wode z zbiorniczka gdy silnik sie nagrzeje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kako88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 08, 2005 15:14
Lokalizacja: Świdwin

wyrzuca mi wode z zbiorniczka gdy silnik sie nagrzeje

Post autor: kako88 » wt lis 08, 2005 15:26

mam problem!! otóz w golfie III ( 1.8 benzyna + gaz) gdy silnik nabierze temperatury wyrzuca wode przez korek do wlewania wody!!typ silnika to ABS !! była juz sprawdzana głowica i wszystko z nia było wporzadku!! chłodnica i termostat tez jest ok!! nawet kupiłem drugi silnik i dalej jest to samo!!! nie wiem czym to jest spowodowane!! moze ktos wie??jest tez podejrzenie pekniecia gniazda czy to mozliwe?? aha wymieniłem tez uszczelke pod głowica ale dalej było to samo!!cisnienie w tłokach jest powyzej 11
Ostatnio zmieniony wt lis 08, 2005 17:33 przez kako88, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt lis 08, 2005 15:36

Poluźnij korek, nie może być do końca zakręcony!


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt lis 08, 2005 16:04

mr_simon pisze:Poluźnij korek, nie może być do końca zakręcony!
ma byc zakrecony do konca, wez od jakiegos kumpla inny korek i sprawdz, jesli to jego wina to kup nowy koszt to maks 20zl



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » wt lis 08, 2005 16:07

Oprocz korka sprawdzilbym pompe wody. Korek musi byc zakrecony do konca. Jesli jest sprawny uklad bedzie sie sam odpowietrzal



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt lis 08, 2005 16:56

mialem to samo .... przyczyna - zatkany przewod "odpowietrzajacy" lub inaczej przelewowy... do tego byl uszkodzony wlacznik wentylatora i nie wlaczal "I biegu" co doprowadzalo do gotowania... po przetkaniu i wymianie wlacznika miod-malina.....
dodam ze wczesniej plukalem silnik, chlodnice, wymienialem termostat i inne dziwne rzeczy... ot.. takie głupstwo



Awatar użytkownika
Fuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 12:31
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Fuli » wt lis 08, 2005 17:23

sprawdz oring na korku... byc moze spadł i nie trzyma korek tak jak należy... mi wurzucał wode okropnie a terasz jest juz cacy... oring musi byc w takim rowku... mi spadł i lezał sobie w głebi korka a wygladał tak orgilanes wiec od razu nie zaczaiłem... przyjżyj sie dokładnie... mi pomogło :food: :rotfl:



kako88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 08, 2005 15:14
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: kako88 » wt lis 08, 2005 17:30

jest tez podejrzenie pekniecia gniazda czy to mozliwe?? aha wymieniłem tez uszczelke pod głowica ale dalej było to samo!!cisnienie w tłokach jest powyzej 11



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » wt lis 08, 2005 19:32

a ja bym podejrzewał coś innego tylko napisz czy tak samo dzieje się na samej benzynie jeśli jest ok to napisze ci co to moze być


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » wt lis 08, 2005 22:38

profilaktycznie wymien korek,

a wogole, jak z temperatura ? w normie? moze mu za goraco? pecznieja przewody? czy w normie, czyli wlaczy sie wentyaltor i za chwile wylacza i jest ok?

[ Dodano: Wto Lis 08, 2005 22:42 ]
dalej, jeszcze to sprawdz, od chlodnicy odchodzi cienki przewod do zbirniczka, na pracujjacym silniku (luz) odkrec od zbiorniczka i zobacz czy z niego leci plyn, u mnie kiedyc ten krociec w chlodnicy sie zapchal i to powodowalo ze sie nie odpowietrzal. Czy to sie dzieje tylko na luzie, czy jak jezdzisz tez? czy da sie w ogole samochodem jezdzic czy stai po wymianie uszczelki w dalszym ciagu. Aha jezeli nie bedzie leciec z tego cienkiego to tez moze pompa byc walnieta ewentualnie jak termostat? kiedy byl zmieniany?


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Badyl2666

Post autor: Badyl2666 » czw lis 10, 2005 00:53

Tez mialem taki probel. Wymienile wszystko łącznie z rurkami i nic to nie pomogło. W końcu spuscilem troche plynu i po sprawie. Wszystko zaczelo dzialac normalnie.



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw lis 10, 2005 11:37

Badyl2666 pisze:Tez mialem taki probel. Wymienile wszystko łącznie z rurkami i nic to nie pomogło. W końcu spuscilem troche plynu i po sprawie. Wszystko zaczelo dzialac normalnie.
czyli miales korek zapieczony albo cos nie tak ze zbirniczkiem. W normalnym droznym ukladzie w zbiorniczku jest obiek zabezpieczajacy przed zbyd duza iloscia plynu, po prostu go wylewa...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » czw lis 10, 2005 11:48

moj znajomy mial podobnie, kiedy gasił auto to wyrzucało mu wode, zmienil korek i problem znikł :)



bsztcz

Post autor: bsztcz » sob lis 12, 2005 12:48

podejrzewam ze masz zaduzo plynu w chlodnicy.sprawdz na zimnym silniku/rano/wzbiorniku wyrownawczym musi byc minimum /nie pomiedzy max a min/tylko rowno z minimum .oczywiscie przy otwartym na max ogrzewaniu.itak samo jak dolewasz plyn silnik musi byc zimny i ogrzewanie na max.najlepiej wlacz silnik rano i niech chodzi az sie nagrzej wtedy powinien wlaczyc sie wentylator na chlodnicy/smiglo/jesli wentylator sie niezalaczy to znaczy ze jest problem z czujnikiem temperatury lub z samym wentylatorem.
powodzenia



janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » pn lis 14, 2005 18:14

miałem podobny problem ktory polegał na tym ze miałem walnięty termostat, nie otwierał mi dużego obiegu przepływu wody ,woda często dochodziła do 110 stopniC a do tego padł mi czujnik włączania wentylatora , taki na dole przy chłodnicy no i rzygało parą ze zbiorniczka wyrównawczego .Sprawdz TERMOSTAT I TEN CZUJNIK czy poprawnie działają.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości