Brakujące elementy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Serek_s91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 18:33
Lokalizacja: Chorzów

Brakujące elementy

Post autor: Serek_s91 » wt wrz 08, 2009 23:18

Witam, właśnie kupiłem golfa 1.3 z 88 roku. Auto jeździ :P Ale... w silniku brakuje paru elementów :d Tylko właśnie nie wiem jakich i czy nie jest to może wina tego że auto ma LPG i te elemety okazały sie bezużyteczne??
Poniżej linki do fotek:
http://img29.imageshack.us/i/dsc01485o.jpg/
http://img248.imageshack.us/i/dsc01482a.jpg/
http://img514.imageshack.us/i/dsc01484i.jpg/
http://img179.imageshack.us/i/dsc01481.jpg/
http://img168.imageshack.us/i/dsc01480s.jpg/



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt wrz 08, 2009 23:40

tu fotka jak powinno to wyglądać Obrazek



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr wrz 09, 2009 08:22

Nie kombinuj nic, LPG nie lubi ciepłego powietrza z kolektora wydechowego. Widać też, że ktoś już zwężkę dobrał. Jak auto pali jakoś w normie to zostaw jak jest.



Serek_s91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 18:33
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Serek_s91 » śr wrz 09, 2009 16:02

A czy to nie wpłynie na prace silnika w zimie ?? Bo nie chce mieć jakieś niemiłej niespodzianki ;]



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr wrz 09, 2009 22:06

troszke go moze
Serek_s91 pisze:A czy to nie wpłynie na prace silnika w zimie ?? Bo nie chce mieć jakieś niemiłej niespodzianki ;]
na poczatku moze Ci szarpac troszke , bo za zimno mu bedzie ( mowie o PB ) paliwo nie bedzie tak szybko odparowywac ( ale ja tak jezdze i jakos nie zauwzam jakis problemów )
a tak nawiasem mówiac, to ostatnio widzialm peugeota w gazie, silnik jakis mały 1,0 czy 1,1 , cos takiego, w kazdym badz razie dolot był caałkowicie zatkany !!! ani zimne , ani ciepłe, a jedyne powietrze do silnika to były nawiercone wiertłem w rurze od filtra dziurki :)
to sie nazywa pomysłowość gazwoników :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » śr wrz 09, 2009 22:34

Nic nie ruszaj kolego, tak ma być. Gazownicy często zdejmują rurę od ciepłego powietrza lub blokują klapkę, żeby go nie podawała. Gaz potrzebuje zimnego powietrza, inaczej auto będzie mułowate. :bajer:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr wrz 09, 2009 22:39

lukasfenix pisze:Nic nie ruszaj kolego, tak ma być. Gazownicy często zdejmują rurę od ciepłego powietrza lub blokują klapkę, żeby go nie podawała. Gaz potrzebuje zimnego powietrza, inaczej auto będzie mułowate. :bajer:
no to Ci nie poszło :)
my wiemy z potrzeba zimnego :) ale gazownicy blokuja na ciepłym w puszcze filtra ( u mnie tak było ) bo gaz na ciepłym powietrzu sie podobno lepiej steruje :)
zapytalem sie gazowników po co ta klapke zablokowali to odparl jeden szpec : tak musi byc :) wywalilem klapke i smiga :) a rury Ci nie moga usunąc, bo to jest twój samochod i nie moga Ci czegos ot tak sobie wywalac spod maski :) jest to ma byc i tyle, ale jak jej nie ma to wiele sie nie stalo :)
u mnie rury nie ma, klapka smiga normalnie , ciagnie cieple z komory , a pozniej juz zimne zza lampy


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Serek_s91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 18:33
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Serek_s91 » śr wrz 09, 2009 23:03

hmm, musze znaleźć dobrego gazownika w okolicahc chorzowa to podjade i sie popytam co i jak :) Przy okazji oddam go do regulacji :)



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » śr wrz 09, 2009 23:55

no to Ci nie poszło :)


Nie rozumiem co masz na myśli... :chytry:

Może u ciebie zablokowali na ciepłym, może masz takiego gazownika. Jestem w posiadaniu 2 aut z LPG i w jednym klapka była zablokowana na zimnym, w drugim gazownik kazał zdjąć rurę idącą do "portek". Obie instalacje regulowane na zimnym powietrzu.
I jeszcze jedno, tak na prawdę w zimie nie ma tragedii z pracą silnika, przecież nawet jak jest ta rura od ciepłego, to i tak silnik po odpaleniu jest jeszcze zimny. Nie szukaj dziury w całym kolego Serek_s91, co najwyżej wyreguluj instalkę. :bajer:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw wrz 10, 2009 00:21

lukasfenix pisze:to i tak silnik po odpaleniu jest jeszcze zimny.
HEHE , zlap za kolektor zaraz po odpaleniu zimnego silnika to zobaczysz jaki zimny jest :)
lukasfenix pisze:Obie instalacje regulowane na zimnym powietrzu.
no to powiem Ci ze jakis szpec to musial robic, bo tak jak mówie, to oni ustawiaja na ciepłym, bo tak im łatwiej , a kolejna sprawa to nawt na zimnym odwracaja rure zeby nie dostawał za duzo powietrza :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Serek_s91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 18:33
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Serek_s91 » czw wrz 10, 2009 14:26

To jest moje 1 auto, więc wiecie :d Chce mieć wszystko tip top :d Dzisiaj zauważyłem że jak silnik jest zimny to nawet w miare ciągnie do przodu, ale jak sie już rozgrzeje to sie staje strasznie mułowaty :(



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » czw wrz 10, 2009 14:35

Serek_s91 pisze:ale jak sie już rozgrzeje to sie staje strasznie mułowaty
Na gazie sie całkowicie nie znam.!! Ale jak przeciagnie dolot do ori wneki za błotnikiem to nie poprawi to troche osiagow ?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw wrz 10, 2009 15:00

Viriss pisze:Na gazie sie całkowicie nie znam.!! Ale jak przeciagnie dolot do ori wneki za błotnikiem to nie poprawi to troche osiagow ?
powinno, :) zimniejsze znaczy wiecej tlenu, wiekcej tlenu wieksze bum, wieksze bum wieksze kopytko itd :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Serek_s91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 18:33
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Serek_s91 » czw wrz 10, 2009 17:17

w sobote pojade do castoramy, kupie troche rury i zobaczymy jaki będzie efekt :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości