LUPO 1.4 16v AKQ Wystrzał w filtr i wywalenie oleju korkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

numer1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2009 18:36
Lokalizacja: Kraków

LUPO 1.4 16v AKQ Wystrzał w filtr i wywalenie oleju korkiem

Post autor: numer1 » wt wrz 08, 2009 18:03

Przez długi czas dzięki tematom na forum uzyskałem sporo cennych uwag, jednak nadszedł czas, że mój nowy problem jest w pewien sposób specyficzny. Co ważne sytuacja dotyczy VW LUPO 1.4 16v AKQ (75KM) + LPG (niestety II GEN). Mianowicie podczas ostatniej przejażdżki autostradą przy redukcji z 5 na 4 bieg (prędkość około 120km/h na LPG) nastąpił wystrzał tylko nie do końca wiem czego? Po otworzeniu maski zobaczyłem 2 interesujące widoki. Pierwszy - obudowa filtra powietrza powiedziała "papa" - jej bok został rozerwany a druga rzecz rzucająca się w oczy to brak korka wlewu oleju (leżał sobie na bloku silnika) przy tym pochlapało trochę olejem obudowę silnika . I teraz zastanawiam się co było tak do końca przyczyną? Jeśli wina leży po stronie LPG to moim zdaniem powinno tylko ew. zniszczyć obudowę filtra (choć po wcześniejszym strzale, który nastąpił jakieś 2 miesiące wcześniej wymieniłem kable i świece na NGK). A co jeśli winna jest odma? Jeśli była by zatkana (hmm w środku lata?) to wiadomo olejem może rzygnąć lecz czy filtr powietrza zostałby zniszczony? Nadmienię jeszcze, że strzał nastąpił po przejechaniu około 100km ciągłej jazdy. Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi co można z tym fantem zrobić.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt wrz 08, 2009 20:01

Jak ci strzelił w układzie ssącym (a tylko tam jest to możliwe) to fala uderzeniowa poszła w kierunku przeciwnym tj.przez odpowietrzenie w silnik.Dlatego wypchnęło korek wlewu oleju.Rozerwana obudowa filtra - to niestety do wymiany.Może są obudowy z zaworem zabezpieczającym na wypadek detonacji - popytaj. Przykładowo kolektory ssące z przeznaczeniem do LPG przy wielowtrysku są produkowane-zdarzają się strzały zwrotne i tobie się to trafiło(przy redukcjach/hamowaniu silnikiem takie bywa-za dużo gazu w kolektorze ssącym)... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości