Wycieraczki - sensor desczu a tryb czasowy wycieraczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arturro79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 23, 2009 18:07
Lokalizacja: Krosno

Wycieraczki - sensor desczu a tryb czasowy wycieraczek

Post autor: arturro79 » pn wrz 07, 2009 07:59

Witam,
pytanie może banalne ale....kto pyta nie błądzi:)
w miniony weekend padało jak jechałem. Włączyłem sobie na pozycje "sensor deszczu" czyli raz do góry. Manewrowałem potem na wszelkie sposoby czułością i dalej wielkie G....

Przełączając manetkę w następną pozycję w górę, wycieraczki zaczęły pracować w sposób ciągły i tu error - nie ma biegu czasowego wycieraczek????

Sensor działa jak mu sie zachce, nawet na największej czułości trzeba długo czekać aż się uruchomi a tu prawie już nic nie widać :grin: Casem na mniejszej czułości szybciej reagują.

O co tu biega? Ktoś podrzuci jakieś rozwiązanie lub wytłumaczenie :hmm:



Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

Re: Wycieraczki - sensor desczu a tryb czasowy wycieraczek

Post autor: Kuncek » pn wrz 07, 2009 09:14

arturro79 pisze:Sensor działa jak mu sie zachce, nawet na największej czułości trzeba długo czekać aż się uruchomi a tu prawie już nic nie widać :grin: Casem na mniejszej czułości szybciej reagują.
To coś jest nie tak, u mnie na największej czułości to wystarczy, że pare kropel poleci i już wycieraczki włącza :crazy:



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pn wrz 07, 2009 10:17

Szybe przednią masz oryginalna czy była juz zmieniana? Jeśli zmieniania to pewnie nie masz podkładki żelowej lub jest uszkodzona pomiedzy szybą a czujnikiem w stopce lusterka.
Jak bardzo Cię irytuje wspaniały czujnik deszczu to podmień sobie przekaźnik wycieraczek od wersji bez czujnika i bedziesz miał wtedy zwykła ręczną regulacja czasu pracy przerywanej :bigok: Przynajmniej w mkIV tak można.
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 10:20 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



arturro79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 23, 2009 18:07
Lokalizacja: Krosno

Post autor: arturro79 » wt wrz 08, 2009 11:17

Kavior pisze:podmień sobie przekaźnik wycieraczek od wersji bez czujnika i bedziesz miał wtedy zwykła ręczną regulacja czasu pracy przerywanej :bigok: Przynajmniej w mkIV tak można.
Szyba była wymieniana w 2007 roku ale jest założona oryginalna VW - pewnie w serwisie, bo auto było do końca 2008 roku regularnie serwisowane. Mogli więc coś nie tak zrobić....

A ten przekaźnik to droga sprawa? Tylko serwis??? Gdzie go znajdę??:)

Chyba że już ten żel jest do d... jak kolega Kuncek pisze że pare kropel już u niego uruchamia wycieraczki...
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 11:19 przez arturro79, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » wt wrz 08, 2009 16:20

Z tego co widze w etce to do mkIV i mkV są takie same przekażniki. Najlepiej gdybyś z innego golfa bez czujnika deszczu podmienił na chwile przekażnik ( chyba nr 377) i sprawdził czy będzie działać. Na allegro kupisz taki za kilkadziesiąt zł, w aso pewnie ze 150zł.
Co do wymiany szyby to pewnie coś musieli sknocić bo ta podkładka żelowa najczęsciej jest winna kiepskiej pracy czujnika deszczu.
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 16:22 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



krasnal997
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:01
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: krasnal997 » pn gru 07, 2009 17:44

Odświeżę temat.Otóż u mnie w borce czujnik deszczu co prawda działa ale nie tak jak powinien. Niezależnie od ustawionej czułości wycieraczki codzą tak samo jak na pierwszej pozycji. no cyba że przestaje całkiem padać to i wycieraczki stają. czyli czujnik jest ok jedynie jeo czułość nie do konca sprawna. czy to może być wina tej podkładki.??


http://www.superquiz.pl/?t=8586

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pn gru 07, 2009 18:09

Ja u siebie wkładkę żelową zakładałem bo w ogóle jej nie było. Szyba była zmieniana w Niemczech-widać tam artystów też nie brakuje :jezor: Po założeniu czułość się diametralnie poprawiła ale podobnie jak u Ciebie nie zauważam żadnej różnicy regulując suwakiem :kac:



krasnal997
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:01
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: krasnal997 » pn gru 07, 2009 19:55

a_gdzie_można_kupić_taką_podkładkę??

i_obecnie_czy_mżawka_czy_ulewa_to_tak_samo_regauje_Ci???
czy_jest_raz_wolniej_a_raz_szybciej??


http://www.superquiz.pl/?t=8586

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pn gru 07, 2009 20:16

Ja kupiłem to od jednego z forumowiczów. Jak znajdę jego nicka to dam Ci znać. W aso vw też powinni mieć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 402 gości