pompa paliwa od 1.8 16V do silnika 1.3 NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kraszi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt lut 15, 2005 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW GOLF III GTI TDI 20 JAHRE
Silnik: AFN
Kontakt:

pompa paliwa od 1.8 16V do silnika 1.3 NZ

Post autor: kraszi » pn wrz 07, 2009 01:18

mam problema a mianowice podczas opuszczania samochodu w garazu opsunął mi sie lewarek i uderzył w obudowe pompy paliwa ta co jest pod podłogą.nie miałem w danej chwili takiej obudowy wiec pojechałem na szrot i nawet nie wiedziałem ze są obudowy z 2 róznymi otworami na pompe.teraz mam pompe 60mm srednicy a porzednia miał 52mm i o wiele mniejsze cisnienie .tej której teraz uzywam ma 6 bar cisnienia i jak tylko ją włącze słychac jak by zaciagała powietrze do tego zbiorniczka na dole .czy jest to mozliwe ze pompa która jest w baku nie jest w stanie zdazyc napełnic tego małego zbiorniczka zanim ta pompa ktora zamocowana jest na dole popchnie paliwo w strone silnika??silnik jaki posiadam to 1.3NZ na pełnym wtrysku .


VW GOLF III GTI 20 JAHRE
[color=#0000BF]POLEROWANIE FELG ALUMINIOWYCH[/color]

Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » pn wrz 07, 2009 06:43

w baku jest pompa wstępna powinien na niej odpalic,lecz ja bym szukał pompy z mniejszym wydatkiem ze względu na wysokie ciśnienie,moze go przelewać i sie spalanie zwiekszy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 07, 2009 06:58

na pompie wstępnej nie odpali raczej bo ta daje 0,25 bara tylko około, a NZ potrzebuje trzech, z kolei 16V ma da razy za duże ciśnienie. Szukaj od NZ, PB, PF


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości