Kilka problemów.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dawido89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 25, 2009 21:51
Lokalizacja: RŚL

Kilka problemów.

Post autor: Dawido89 » ndz wrz 06, 2009 00:24

Witajcie przyjaciele...
Kilka mam problemów...Pomożecie??

1)Fotele...nie jeżdżą wogole po swoich prowadnicach....co tu wymienic? slyszalem ze sa jakies slizgi...ale w zadnym moto sklepie tego nie ma.

2)Z pod maski...a konkretniej z okolic alternatora.... w momencie jak auto kręci sobie na wolnych obrotach dochodzi jakies piszczenie..chrobotanie..nie wiem jak to nazwać....łozysko alternatora padło? jak pracuje na wyzszych jest ok...

3)Chciałem zamontowac od spodu...pokrywe silnika...czyli zrobić "podłoge" w komorze slnika...jak to wpływa na komfort jazdy? Jak z dudnieniem? wiadomo ze taka pokrywa wyjdzie na plus wszystkim przewodom...węzom..szczegołnie w zimie...ale jak z szumem?


-------------------------
W moim poprzednim problemie z którym staraliscie sie mi pomóc...było troche kosztownie.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=249394

U mechanika było zrobione:
-wymiana kopułki
-wymiana palca rodzielacza
-przywrócenie zasilania wtrysku i pompy paliwa(czyt.lutowanie w puszce przekażników i wymiana przewodów)
dałem równiez "odrestaurować" instalacje LPG czyli wykazał:

-komputerowa diagnostyka instalacji LPG
-przelutowanie i poprawienie sciezek w centralce
-ustawienie reduktora LPG

Za całość ska$ował 450zł....oczywiscie dajac niby pół roku gwary na robocizne.



a w wyzej wymienionych zapytaniech pomozecie?:)

szerokości...



Awatar użytkownika
Marcinus29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:07
Lokalizacja: Rumia

Re: Kilka problemów.

Post autor: Marcinus29 » ndz wrz 06, 2009 08:31

Dawido89 pisze:Witajcie przyjaciele...
Kilka mam problemów...Pomożecie??

1)Fotele...nie jeżdżą wogole po swoich prowadnicach....co tu wymienic? slyszalem ze sa jakies slizgi...ale w zadnym moto sklepie tego nie ma.

2)Z pod maski...a konkretniej z okolic alternatora.... w momencie jak auto kręci sobie na wolnych obrotach dochodzi jakies piszczenie..chrobotanie..nie wiem jak to nazwać....łozysko alternatora padło? jak pracuje na wyzszych jest ok...

3)Chciałem zamontowac od spodu...pokrywe silnika...czyli zrobić "podłoge" w komorze slnika...jak to wpływa na komfort jazdy? Jak z dudnieniem? wiadomo ze taka pokrywa wyjdzie na plus wszystkim przewodom...węzom..szczegołnie w zimie...ale jak z szumem?
1.Allegro polecam:
http://www.allegro.pl/item708212173_sli ... _seat.html

Proponuje wyjąc fotel i zobaczyć ile masz połamanych ślizgów.Ślizgi są prawe i lewe!

2.Zdejmij pasek wieloklinowy lub klinowy nie wiem czy masz samo napinacz i zakręć alternatorem ręką powinno być słychać.Możesz na chwile odpalić auto i zobaczyć czy dźwięk jest dalej!

3. Znowu Allegro ale proponuje żeby ktoś się wypowiedział kto zakładał taką osłonę:
http://www.allegro.pl/item723759982_vw_ ... lnika.html

http://www.allegro.pl/item729980462_osl ... _nowa.html
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 08:38 przez Marcinus29, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz wrz 06, 2009 10:30

Równie dobrze mogły paść łożyska w pompie wody. Jednak polecam najpierw wymienić w alternatorze, a przy okazji, jak ściągniesz pasek, to zobacz, czy kółko od pompy wody nie ma luzu.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 10:31 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



Dawido89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 25, 2009 21:51
Lokalizacja: RŚL

Post autor: Dawido89 » ndz wrz 06, 2009 11:25

Lipek łozysko od pompy wody raczej odpada...czemu?
1)Pompa jest nowa kilkumiesieczna dosłownie
2)Dźwięk jest z okolic alternatora,rozrządu...
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 11:30 przez Dawido89, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz wrz 06, 2009 12:24

A o pompie wody nic nie wspominałeś, że wymieniana była :) . No to pewnie alternator. Sciagnij pasek i zobacz, czy ucichło, jak tak, to altek, jak nie, to rozrząd (rolka).



Bandzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bandzi » ndz wrz 06, 2009 12:27

z tego co opisujesz to moim zdaniem na 100% sprzęgiełko jednokierunkowe u mnie z miesiąc temu był taki problem.


Bandzi

Dawido89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 25, 2009 21:51
Lokalizacja: RŚL

Post autor: Dawido89 » ndz wrz 06, 2009 12:32

a koło Pasowe?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 330 gości