Dioda kolo rygla w IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Dioda kolo rygla w IV

Post autor: luk99 » ndz lis 06, 2005 22:22

Mam pytanko przestala mi swieci dioda czerwona kolo rygla (strona kierowcy). Wczesniej wyjmowalem wszystkie bezpieczniki i sprawdzalem i kladlem kable do wzmaczniacza.
Czego to moze byc przyczyna ? jezeli to alarm to moze trzeba go jakos zalaczyl ? A moze sie przepalila ?



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » ndz lis 06, 2005 22:31

Zeby jeszcze wiedzial jak go sprawdzic i czy to wogole alarm jest , gdzie by mial syrene czy cos takiego:)

W sumie to zrobilem tak...siadlem do srodka i zamknolem samochod kluczykiem od wew. i zapalilem samochod - chodzil:)
Drugie to lekko otwrzoylem dzrzwi tylne i zamknolem wszystkie tez od strony kierowcy. Po 30 sek otworzylem tyl i nic sie nie dzialo :)



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » ndz lis 06, 2005 23:05

Tez sie zastaniawiałem czy mam alarm ale wydaje mi sie że go nie ma. Ja również zamknełem drzwi ale zostawiłem otwartą szybe, kiedy otworzyłem drzwi od wewnątrz również nic się nie działo.

Może dioda to tylko atrapa, albo alarm był doatkowym wypozażeniem..



Awatar użytkownika
Ozzy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob paź 29, 2005 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ozzy » ndz lis 06, 2005 23:30

Otwórz maskę i wciśnij krańcówkę, zamknij samochód i załącz alarm. Odczekaj 30 sek i puść krańcówke. Jak usłyszysz łeeeeeeeooooooołeeeeeee to znaczy, że masz alarm. Poza tym dioda nie mogła się przepalić, bo to bardzo mało prawdopodobne, wręcz niemożliwe.One po prostu nie przepalają się :)


[url=http://www.allegro.pl/item135424374_glowica_vw_golf_iii_1_8_8v.html][size=150][color=blue][b]SPRZEDAM GŁOWICĘ DO REGENERACJI WRAZ Z OSPRZĘTEM[/b][/color][/size][/url]

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » pn lis 07, 2005 16:27

Obstawiam na przepalenie albo uszkodzenie jakiegos kabla do niej biegnacego podczas zalkadania kabla od aku-do wzmaczniacza.



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » pn lis 07, 2005 17:34

A w ogule jestes pewny ze ta dioda jest od alarmu?ja np takowa diode posiadam a alarmu niet i wiem ze nie swieci mi jesli niee zamkne samochodu przekreceniem kluczyka na maxa w prawo :okej:


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » pn lis 07, 2005 19:19

To nie musi byc, ale wiem ze swiecila napewno.Moze to jakas atrapa ale nie o to mi chodzi. Chodzi o to ze odrazu po przekreceniu kluczyka i zamknieciu drzwi migala sobie na czerwono. A teraz nic......

[ Dodano: Sro Lis 09, 2005 16:48 ]
Dzis wymontowalem i sprawdzilem sama diode....działa. Wiec problem pojawia sie w kablach czy bezpieczniki czy przekazniki :kac: teraz to dopiero zagadka.

[ Dodano: Nie Lis 13, 2005 15:03 ]
Problem diody kolo rygla jak i buzzera od wylaczania swiatel rozwiazany :)
Majac proroczy sen wpadlem na to ze spowodowane jest to kablem ktory idzie do kostki (wtyku w samochodzie) ISO radia (zmienialem radio Beta na Pionnera 4700MPB). Dokladnie chodzi o to zeby kabel ktory ktory jest poprowadzony z instlacji samochodowej kolor ZOLTY z CZERWONYM PASKIEM musi byc odlaczony badz tez nie moze byc polaczony zadnym z kablem z kostki ISO radia. Ja mialem go polaczone z 12v jak sie nie myle i dlatego buzzer i dioda nie mrugala.

[ Dodano: Nie Lis 13, 2005 15:10 ]
Jezeli chodzi od diode kolo rygla to jest ona zabepieczeniem ktory uniemożliwa otwarcie obojetnie jakich drzwi samochodu od srodka. Natomiast gdy nie dziala mozna bylo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości