[mk4] STOP + Wentylator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
porkypol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn cze 06, 2005 14:00
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

[mk4] STOP + Wentylator

Post autor: porkypol » ndz lis 06, 2005 19:28

Witam,

Mam MK4 115 TDI. Dzisiaj rano kiedy odpaliłem silnik, przy ruszniu zgasło mi auto mi a na komputerku zapaliła się na sekunde czerwona ikonka i pojawił się duży napis STOP, po czym wszystko zgasło. Potem ponownie odpaliłem auto i wszystko było już ok.

Zauważyłem jednak niepokojący objaw, że przy włączeniu auta włącza się też od razu mniejszy i większy wentylator na chłodnicy! W kabinie daje się odczuć również zapach ni to spalin ni to plastiku.

Co jest grane? Po odczekaniu godzinki sprawdziłem poziom oleju - i był w normie (w górnej części strefy B)

Tomcio



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pn lis 07, 2005 00:16

Mam MK IV TDI 110 km, miałem duży problem ponieważ w czasie jazdy samochód poprostu mi gasł zdarzało się to 3 razy w ciągu 20 min a czasem przejeździłem cały miesiąg i było ok. W warsztacie niczego nie stwierdzili a kompyter nie wykazał żadnych błędów jedynie co zauważyłem to że przy próbie odpalenia nie świeciła się kontrolka grzania świec .. okazało się że był padnięty przekaźnik nr 109. Wymieniłem i jest ok.

Co do zapachu to też przy odpalaniu go odczywam .. może to normalne??



Awatar użytkownika
porkypol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn cze 06, 2005 14:00
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: porkypol » pn lis 07, 2005 12:53

Najbardziej martwią mnie te wentylatory, które włączają się na zimnym silniku. Zupełnie nie wiem co może być nie tak? Czy to jest jakieś zwarcie? Czy można na tym jeździć?
Płyny sprawdzałem - są w normie.



misiek824
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 18:46
Lokalizacja: KRAKOW

Post autor: misiek824 » pn lis 07, 2005 19:11

cos na pewno jest nie tak. wentylatory ni powinny sie wlanczac. chyba ze masz klime caly czas zalaczona? ale pewnie to zwarcie



Awatar użytkownika
porkypol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn cze 06, 2005 14:00
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: porkypol » pn lis 07, 2005 21:24

Faktycznie była włączona klima. Jak wyłączyłem wiatraki ustały. Jak tylko włączam klimę, to wiatraki od razu startują. Czy znaczy, że wszystko jest OK?

Jak mają się oba wiatraki do klimy? Czy zawsze mają startować kiedy włącza się klimę?

Pozdrawiam,
Tomcio



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości