1.6 RF dusi się, co robic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

teski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 08, 2009 19:30
Lokalizacja: 3miasto

1.6 RF dusi się, co robic?

Post autor: teski » czw wrz 03, 2009 11:10

Witam
Mam Golfa II 1.6 RF w automacie, samochod przy mocniejszym depnieciu zaczyna sie dusic, pierdzi z rury wydechowej i wogole nie ma mocy, jak sie delikatnie gaz wciska jest ok, ale jak mocniej sie przycisnie zaczyna wariowac szarpac nim po czym nagle obroty ida w gore i przyspiesza, zauwazylem ze główniena 3 biegu przy ok 2000 obrotow.

Kable WN, kopulka i palec sa nowe, pasek rozrzadu nie przeskoczyl o zabek

juz nie mam pomyslu co moze byc tego przyczyna pomocy
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 11:11 przez teski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.6 RF dusi się, co robic?

Post autor: fifel » czw wrz 03, 2009 11:53

teski pisze:Witam
Mam Golfa II 1.6 RF w automacie, samochod przy mocniejszym depnieciu zaczyna sie dusic, pierdzi z rury wydechowej i wogole nie ma mocy, jak sie delikatnie gaz wciska jest ok, ale jak mocniej sie przycisnie zaczyna wariowac szarpac nim po czym nagle obroty ida w gore i przyspiesza, zauwazylem ze główniena 3 biegu przy ok 2000 obrotow.

Kable WN, kopulka i palec sa nowe, pasek rozrzadu nie przeskoczyl o zabek

juz nie mam pomyslu co moze byc tego przyczyna pomocy
A ja mam pomysl... mam taki sam silnik, tez w automacie i mialem to samo.... tzn chyba nawet bardziej bo mam gaznik webera przez co dlawil sie jeszcze bardziej, problem minal jak zmienilem dolot na taki z wiekszym filtrem powietrza.
Problemem w tym silniku jest fakt ze filtr powietrza umieszczony jest w dosc niefortunnym miejscu z uwagi na to ze RF lubi sobie wyrzucic olej przez odme... olej scieka do filtra powietrza i ogranicza jego przepustowosc, przez co silnik dostaje mniej powietrza i sie zamula... wymien wklad filtra i zobacz czy pomoze, kosztuje 10 zl wiec to nie majatek ;) a powinno pomoc. jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania to wal na pw :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 03, 2009 11:58

teski, sprawdź sobie wszystkie wezyki do gaźnika łącznie z tym od serwa i od skrzyni, ustawienie zapłonu (w tym działanie siłownika w aparacie zapłonowym czy wyprzedza zapłon prawidłowo). Zobacz jeszcze na membrane pompki przyśpieszającej w gaxniku czy nie leje się z niej paliwo na zewnątrz jak dodajesz gazu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 593 gości