JAKI OLEJ ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lancer7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 14:29
Lokalizacja: Lubin/Wrocław

JAKI OLEJ ???

Post autor: Lancer7 » ndz lis 06, 2005 15:18

Kupiłem właśnie Mk2 1,3 na wtrysku i przymierzam się do zmiany oleju, ale kompletnie nie wiem jaki wlać. Pólsyntetyk czy minerał i o jakich oznaczeniach.
Pomóżcie
Aha nie wiem jaki olej jest teraz zalany.



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 06, 2005 15:24

Najlepiej jeździć na półsyntetyku.ale musisz wiedzieć jaki masz olej.Bo jesli masz mineralny to półsyntetyk może ci uszczelki wydmuchać.Bo różnica między syntetykiem a mineral jest taka że syntetyk nie pozostawia nagaru na silniku a mineral to robi.poza tym syntetyk ma lepsze właściwości (termalne,smarowalne) Ale jeśli chcesz zmienić na półsyntetyk to dobrzeby było przepłukać go.Oczywiście przy wymianie oilu wymień filtr oleju.Półsyntetyk ma oznaczenie 10W40 , mineralny 15W40 a syntetyk 5W40.Więc polecam półsyntetyk.



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » ndz lis 06, 2005 15:41

Półsyntetykiem krzywdy mu nie zrobisz. Jak ma być tańszy to np. Lotos 10W40, a jak do np 100zł to polecam Valvoline MaxLife. Jest to olej opracowany specjalnie do aut z dużym przebiegiem (pow 100 000) Lepkość 10W40, klasa jakości SL więc to dobry olej. Zalewam taki i motor jest w bardzo dobrej kondycji. :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości