Woda w kabinie - kolejny raz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Woda w kabinie - kolejny raz

Post autor: mic.waw » wt wrz 01, 2009 21:59

witam! mam problem. mianowicie jakiś tydzień temu zauważyłem (po SOLIDNEJ ulewie), że po stronie kierowcy, pod gumowym dywanikiem jest wilgotno. Dotyczy to zarówno kierowcy jak i tylnego miejsca za kierowcą. Wyjąłem dywaniki, ale przeschnąć nie chciało. W weekend wyciągnąłem fotel, część tylnej kanapy, podniosłem wykładzinę i filc i porządnie wysuszyłem. Woda była pod pedałami (bliżej gazu), reszta dosyć mocno przesiąknięta, z tyłu podobnie - najwięcej przy tunelu środkowym. Poupychałem ręczniki i gazety, przez noc wsiąkło dużo wody, rano podsuszyłem farelką i suszarką. Pomyślałem sobie, że pewnie zapchało się odprowadzenie z szyberdachu, dmuchnąłem więc kompresorem i poskładałem wszystko do kupy. Dzisiaj dla świętego spokoju chciałem sprawdzić czy wszystko suche, podnoszę gumową wycieraczkę i już na niej widzę, że jest wilgotno, położyłem rękę na wykładzinie i poczułem, że jest delikatnie mokra, z tyłu również to samo (tylko po stronie kierowcy). Moje pytanie brzmi: skąd to się bierze?? Dodam tylko, że od czasu ostatniego suszenia i wymontowywania wszystkiego nie spadła ani jedna kropla deszczu, po poskładaniu auto było myte. Przeszukałem wszystkie tematy o wodzie w kabinie i nie umiem znaleźć odpowiedzi. Moje auto to Variant, z klimatyzacja i szyberdachem. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » wt wrz 01, 2009 22:15

woda z klimy, zapal auto, wlacz klime na max chlodzenie i patrz czy z pod auta kapie woda, jesli nie to masz przyczyne....... :chytry:



Awatar użytkownika
Łukaszvw pkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 21:44
Lokalizacja: pruszków

Post autor: Łukaszvw pkow » wt wrz 01, 2009 22:49

kolega ma racie pewnie zapchało sie odprowadzenie wody od klimy trzeba go przedmóchac i problem zniknie.


Odwlekanie nie zatrzyma czasu.

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt wrz 01, 2009 23:58

Łukaszvw pkow pisze:kolega ma racie pewnie zapchało sie odprowadzenie wody od klimy trzeba go przedmóchac i problem zniknie.


Dobrze byłoby napisać jeszcze gdzie tego szukać ... znaczy tego odprowadzenia ...

A po lewej stronie chyba idzie też wąż do tylnego spryskiwacza może się przetarł ?



mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » śr wrz 02, 2009 07:28

poolak2006 pisze:
Łukaszvw pkow pisze:kolega ma racie pewnie zapchało sie odprowadzenie wody od klimy trzeba go przedmóchac i problem zniknie.


Dobrze byłoby napisać jeszcze gdzie tego szukać ... znaczy tego odprowadzenia ...

A po lewej stronie chyba idzie też wąż do tylnego spryskiwacza może się przetarł ?
mam wątpliwości, bo psika cały czas tym samym ciśnieniem, nie zauważyłem w tylnym sprysku nic złego. A w którym miejscu dokładnie on idzie?
woda z klimy, zapal auto, wlacz klime na max chlodzenie i patrz czy z pod auta kapie woda, jesli nie to masz przyczyne....... :chytry:
po jakim czasie powinno zacząć kapać? bardziej z przodu niż z tyłu rozumiem? Czyli jeśli nie kapie to znaczy, że któraś rurka jest nieszczelna i przepuszcza? Czy woda leci na przykład przez nawiew na nogi?
Ostatnio zmieniony śr wrz 02, 2009 07:30 przez mic.waw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » śr wrz 02, 2009 07:42

mic.waw pisze:po jakim czasie powinno zacząć kapać? bardziej z przodu niż z tyłu rozumiem? Czyli jeśli nie kapie to znaczy, że któraś rurka jest nieszczelna i przepuszcza? Czy woda leci na przykład przez nawiew na nogi?

jesłi na dworze jest upalnie to po chwili powinna kapac, mniejwiecej w polowie auta jest odpływ



mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » śr wrz 02, 2009 08:07

OK, a jeśli nie będzie kapać to co to oznacza? W którym miejscu jest to odprowadzenie wody od klimy, które mogło się zapchać?
Ostatnio zmieniony śr wrz 02, 2009 08:23 przez mic.waw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » śr wrz 02, 2009 08:23

kolego czy sprawdzałeś szczelność szyby czołowej ?
to częsta przyczyna "powodzi" w aucie


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr wrz 02, 2009 08:36

Ja u siebie przerabiałem powódź dwa razy. Najlepszym sposobem, chociaż wymagającym trochę czasu i pracy, jest wyciągnięcie całej "podłogi". Trzeba wyciągnąć fotele, progi, tunel środkowy, plastiki pod kierownicą i wszystkie elementy które będą przeszkadzały w wyciągnięciu wykładziny. Jest trochę roboty, ale jak będziesz miał "gołe" blachy to łatwiej znajdziesz przeciek. Poza tym bez wyciągnięcia wszystkiego ciężko jest to dokładnie wysuszyć. Jak już zdecydujesz się na wyciągnięcie wszystkiego to wskakujesz do auta, ktoś polewa auto wodą a Ty szukasz wody. U mnie woda leciała po lince do otwierania maski, dalej po wiązce przewodów za fotel kierowcy. Za fotelem stało kilka cm wody a z przodu sucho:| Przyczyną mogą też być zapchane odprowadzenia wody z podszybia.
Na prawdę polecam wybebeszenie wnętrza, będziesz miał dużo łatwiej z lokalizacją przecieku i będzie miał pewność, że wszystko dobrze wysuszyłeś.



mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » śr wrz 02, 2009 08:53

Neoarti - szyba na pewno jest szczelna, auto mam już od roku, przejeździłem nim zimę, więc takie numery miałyby miejsce wcześniej, a to stało się nagle.

Qto - tak jak pisałem wyżej, rozebrałem całą lewą stronę, wysuszyłem wszystko dokładnie (w inny sposób się chyba nie da porządnie przesuszyć). Co do linki otwierania maski, raczej nie ma takiej opcji, sprawdziłem dokładnie osadzenie uszczelki i wszystko jest w porządku, susza totalna. Najdziwniejsze jest to, że zrobiło się mokro, a w ogóle nie padało. Dla mnie najbardziej prawdopodobne jest zapchane odprowadzenie wody z klimy (tak jak ktoś wyżej napisał), ale póki co, jeszcze nie wiem, gdzie go szukać. A do przeczyszczenia podszybia się przymierzam, muszę tylko znaleźć jakiś sposób na zdjęcie ramion wycieraczek, bo raz już próbowałem i ani drgnęły. Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi - czy to odprowadzenie od klimy idzie jakimś wężem przy tunelu środkowym i na zewnątrz? Bo jak dla mnie jedyna opcja, że woda dostaje się za fotel kierowcy (w nogi pasażera z tyłu) jest to, żeby szła po przewodach w progu albo tunelu środkowym...
Ostatnio zmieniony śr wrz 02, 2009 09:15 przez mic.waw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » śr wrz 02, 2009 09:32

to ze przejeździłeś zimę i nie leciało nie oznacza że z szybą jest ok często bywa że puszcza delikatnie gdzieś na rogu bo jest źle przygotowana do montażu lub odparza się od lakieru
zdejmij boczne uszczelki użyj sprężonego powietrza dmuchając od środka pod słupki boczne i u góry pod tapicerka z zewnątrz polej jakimś płynem do szyb i będziesz miał pewność czy jest jakaś nieszczelność bo zacznie bąblować


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » śr wrz 02, 2009 09:44

odprowadzenie wody z klimatyzacji sprawdziłem, jak włączyłem klimę na maksa to leciało od spodu, więc domniemam, że tam jest wszystko ok. chociaż muszę stwierdzić, że wczoraj celowo jeździłem z klimatyzacją wyłączoną i było sucho. dzisiaj od rana jeżdżę z klimą i znów zauważyłem, że delikatnie się zwilżyło.. Którędy ten wąż biegnie? W którym miejscu jest w kabinie? Możliwe, że wąż jest jednak trochę przytkany i delikatnie sączy do środka? Nie mam już na to siły...
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 17:37 przez mic.waw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » czw wrz 03, 2009 18:28

mic.waw, dlaej moja wiedza sie skonczyla, chyba ze zaciaga Ci wode z podszybia? zobacz czy filt pylkowy nie jest mokry. pozdr



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw wrz 03, 2009 18:41

Mieniu_69 pisze:zobacz czy filt pylkowy nie jest mokry. pozdr
przez filtr woda leciała by na prawą stronę auta, kapała by pod schowkiem...taki przypadek przerabiałem u siebie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 328 gości