MKIII antena w błotniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

MKIII antena w błotniku

Post autor: gienek » ndz lis 06, 2005 12:50

Jak zamatować taką antenę, czy jest to problemowe i jaką antenę polecacie automat czy zwykłą



Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » ndz lis 06, 2005 13:20

Radze zamontomać małą antene na dachu,a w miejsce starej można włożyć zaślepke.



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » ndz lis 06, 2005 13:23

Przede wszystkim musisz mieć antene którą można ustawić pod kątem 68" a reszta zależy od Ciebie jak stać Ciebie na elekt. to se kupisz elekt. a jak nie to normalną. A co do zaślepki - Panowie nie róbcie wiochy, już lepiej błotnik wymienić jak już komuś ona przeszkadza.



gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: gienek » ndz lis 06, 2005 14:50

W dachu nie chce wiercić dziury itd. a w błotniku bedzie prosciej



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » ndz lis 06, 2005 17:07

a ktos sie moze orientuje anteny "uniwersalne" beda tam pasowaly? czy to musi byc konkretnie ta od golfa?
pytam oczywiscie o blotnik



greg

Post autor: greg » ndz lis 06, 2005 18:03

podróba do golfa 3 kosztuje gdzieś koło 30-40zł więc nie kombinuj z "uniwersalną" bo kąt ma być odpowiedni



Awatar użytkownika
mulder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 20:43
Lokalizacja: Bydgoszcz (4DON)
Kontakt:

Post autor: mulder » ndz lis 06, 2005 18:32

kup na allegro chodza cos kolo 41 PLN za zwykla w blotnik, elektrycznej pasujacej nie widzialem...



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » ndz lis 06, 2005 18:44

maverik pisze:"uniwersalne" beda tam pasowaly?
Miałem u siebie ten sam dylemat. Nie chciałem dziurawić dachu, a oryginalnie miałem automat. Ktoś mściwy ułamał... Mniejsza o to. Kupiłem na allegro uniwersalną półautomat w błotnik - pasuje. Zmiany nie żałuję, bo radio włącza się szybciej niż w automacie i silniczek nie hałasuje, a jak chcę schować (np. przed myjnią) to można to zrobić ze środka wozu.

Pozdo



gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: gienek » ndz lis 06, 2005 21:05

GRIsha pisze:
maverik pisze:"uniwersalne" beda tam pasowaly?
Miałem u siebie ten sam dylemat. Nie chciałem dziurawić dachu, a oryginalnie miałem automat. Ktoś mściwy ułamał... Mniejsza o to. Kupiłem na allegro uniwersalną półautomat w błotnik - pasuje. Zmiany nie żałuję, bo radio włącza się szybciej niż w automacie i silniczek nie hałasuje, a jak chcę schować (np. przed myjnią) to można to zrobić ze środka wozu.

Pozdo
Możesz napisać, podać jakiś namiar na taką antenkę? Jak to działa masz w środku jakiś wyłącznik że chowasz ją z wewnątrz auta?



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » ndz lis 06, 2005 22:58

Niestety, nie znalazłem gościa, który mi ją sprzedawał. Tak jak myślisz - antena jest zaopatrzona w przełącznik. Trzeba tzrymać przycisk, żeby schować i to samo, żeby wysunąć. Tak zwany półautomat, ponieważ pozbawiony jest kabla, którym idzie impuls z radia. Ma to swoje zalety, o którychpisałem wczesniej jak i wady - maszt jest praktycznie cały czas w górze. Mi taka opcja odpowiadała.
Poniżej podaję linki do aukcji allegro z antenami uniwersalnymi po przystępnych cenach. Jeżeli doszukasz się na zdjęciach przycisku - należy przyjąć, że jest to PÓŁautomat, a nie jak reklamują go sprzedawcy - fully automatic :helm:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=70130228
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=71032087
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=71205351

Przed zakupem porozmawiaj telefonicznie ze sprzedającym

Powodzenia



ZIELU

Post autor: ZIELU » ndz lis 06, 2005 23:34

ja wymieniałym na orginalnądo golfa i to nie problem. Wkładasz w miejstarej anteny doginasz odpowiednio bleszke, przykręcasz pod błotnikiemi cała filozofia. Ale zmieniając antene warto zmienić kabel, w tedy musisz ściągnąć plastikową osłonę pod szybą od strony kierowcy, od środka ten cały plastik który jest kolo nóg kierowcy, nad bezpiecznikami, plastik do okoła zegarów i kratki nawiewów z radiem (chyba ze masz nie orgonalne i możesz wyjąć samo radio). Do starego kable przywiązujesz nowy i przeciągasz do środka. :grin:



peyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 10, 2004 21:18
Lokalizacja: Kutno

Post autor: peyot » pn lis 07, 2005 00:03

nie kupuj na allegro!! antena Dynaflex kosztuje ok. 40zł

taką sama antene kupiłem w tym sklepie internetowym (26zł, model dedykowany do MK3, pasuje idealnie)


tutaj link: http://www.hl-auto.net/product_info.php ... ucts_id=48



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości