Licznik kilometrów nie działa - Co jest przyczyną

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Padech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 04, 2005 16:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Licznik kilometrów nie działa - Co jest przyczyną

Post autor: Padech » ndz lis 06, 2005 00:28

Mam problem z licznikiem kilometrów ma swoje odchyły raz działa a raz nie chodzi mi o licznik całkowitego przebiegu i dziennego. Zauważyłe że rano po chłodnej nocy działa do pewnego momentu, a później nie. Natomiast gdy silnik jest ciepły to nie działa w oóle co może być przyczyną?


Padech. Golf it's my life

Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » ndz lis 06, 2005 09:57

U mnie padło to całkiem tj prędkość pokazywał natomiast kilometrówki wcale. Wkurzało to, tym bardziej ze jeździłem na gazie - i ważna była znajmość przejechanych km.
Próbowałem sam to wybadac i naprawic - okazało się, że za duzo pierdo..... by było, a efekt tez nie wiadomo jaki. Z tego co pamietam- żeby to naprawic, musiałbyś sciagnąć cyferblat a tym samym wcześniej wskazówkę. Nie radzę.
Załatw sobie po prostu drugi cały licznik i przełóż z niego tylko prędkościomierz. U mnie oryginalnie był licznik VDO, a obecnie mam przełozony MotoMeter. I wszystko jest OK.
Jasne, ze dobierając licznik musisz uwzglednić czcionkę i kształ cyferblatu (sa przecież i okrągłe i kwadratowe).
Przekładanie - nic trudnego. Płaski śrubokręt i heja! :helm:


Zmarła matka abonenta radiowego....

Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » ndz lis 06, 2005 21:05

mozna to naprawic zazwyczaj prblemem jest przesuniecie tej zielonej zębatki (zobaczysz ja jak zdejmiesz cyferblat). wymontuj licznik, odkrec obudowe wyjmij zaróweczki zdejmij wskazuwke odkrec cyferblat. wepchnij nazad to zielona zebatke jest przy slimaku zerknij od gory to ja zobaczysz, zblokuj sobie tylko od tyłu czyms aby Ci sie cala os nie przesuneła. Ja wzmocnilem ta koropelka tylko z tym ostorznie :). i narazie dziala (2 miesiac)

Hej



Padech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 04, 2005 16:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Padech » śr lis 09, 2005 21:37

Dzieki zazainteresowanie moim postem. Zaczne działać i zobaczymy co bedzie się działo


Padech. Golf it's my life

Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » śr lis 09, 2005 21:47

Ja mam to samo,ale jakoś nie mogę się za to zabrać żeby to zrobić :(


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » czw lis 10, 2005 14:04

Bożuch pisze:Ja mam to samo,ale jakoś nie mogę się za to zabrać żeby to zrobić :(
Za 86 pln kupilem na allegro licznik z obrotomierzem (wczesniej mialem z zegarem) i podmienilem owe liczniczki na razie (4 miesiac dziala super mimo duzo wikeszego przebiegu na liczniku :D :helm:


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości