Jak nazywa się ta tarcza w docisku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

Jak nazywa się ta tarcza w docisku

Post autor: Gacu16 » sob sie 29, 2009 08:36

Cześć wszystkim kumpel ma te same objawy które występowały kiedyś u mnie tzn . dziwne chropotanie, metaliczny dźwięk z silnika tak jakby coś małego metalowego i płaskiego jakaś blaszka itp sobie latało i obijało o coś , u mnie było to rozklekotane łożysko w alternatorze i posypane sprężyny na sprzęgle jednak u niego jest nowe sprzęgło (tarcza docisk ale bez tego talerzyka) a wymienilismy łożyska w altku ,jedyny logiczny lużny metalowy przedmiot który u niego widziałem w aucie to bolczyk na tym metalowym talerzu który jest zaznaczony na fotce na czerwono, jak to sie nazywa ? ten bolec był wyrobiony w 3 światy więc wydaje mi sie że to to , ale jednak wysprzęglenie niedaje efektu dociśniecia bolca i uciszenia tylko dzwoni dalej co mnie ciekawi:PObrazek
Ostatnio zmieniony sob sie 29, 2009 08:47 przez Gacu16, łącznie zmieniany 8 razy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sie 29, 2009 09:25

to się nazywa tarcza naciskowa , jest odpowiedzialna za naciskanie na sprężynę docisku , tak zwane słoneczko , nie powinno być w tej blaszce żadnego luźnego elementu



Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Gacu16 » ndz sie 30, 2009 18:50

czyli to na pewno to dzwoni :) bo wzasadzie to już niema co dzwonić xD



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości